Renginiai

Moterų portretai: 10 įkvepiančių susitikimų su šiuolaikinėmis literatūros kūrėjomis ir atgyjantys istorijos pasakojimai

Kaziliunaite_ir_Toleikyte_cover0
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Trečiadienis, birželio 01, 2022 18:30
Vieta
Signatarų namų renginių salėje, Pilies g. 26
Vilnius, Lietuva

Vasario 23 dieną Signatarų namų renginių salėje startuoja unikalus projektas „Moterų portretai. Šiuolaikinių kūrėjų vizualūs ir garsiniai istorijos pasakojimai“, kviečiantis susitikti su įvairių kartų poetėmis, rašytojomis ir literatėmis, išgirsti jų tikras istorijas ir panirti į vizualias ir kūrybines patirtis.

10 kartų – nuo vasario 23 d. iki birželio 29 d. kas antrą trečiadienį 18.30 val. – Signatarų namų renginių salėje kalbėsis ir su jumis bendraus įvairių kartų poetės, rašytojos ir literatės, jos dalinsis savo asmenine istorija, kūryba, dokumentiniais kadrais ir pasakojimais apie šeimos relikvijas. Čia sutiksite Violetą Palčinskaitę, Nijolę Daujotytę, Giedrę Kazlauskaitę, Jurgitą Jasponytę, Vaivą Grainytę, Indrę Valantinaitę, Laimą Kreivytę ir kitas kūrėjas.

Renginiai nemokami ir vyks gyvai Signatarų namų renginių salėje, Pilies g. 26 (įėjimas per „Eskedar Coffee Bar“).

Pirmąją vasaros dieną kviečiame į pasimatymą su rašytojomis Aušra Kaziliūnaite ir Ieva Toleikyte.

Aušros Kaziliūnaitės kūryba yra išversta į 18 užsienio kalbų. Ji yra poetė, rašytoja, humanitarinių mokslų daktarė, filosofė. Organizuoja ir inicijuoja literatūros renginius, pati yra dažnai kviečiama skaityti savo eilėraščių.

Už knygą „Raudonas slidus rūmas“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020 m.) Ievai Toleikytei buvo įteikta Jaunojo jotvingio premija, laudacijoje jai Agnė Žagrakalytė vardija, jog Ieva yra „prozininkė, dainininkė, poetė, vertėja ir architektė bei mūrininkė, pastačiusi „Raudoną slidų rūmą“.“

Aušros lentynoje net penkios poezijos knygos, naujausia „Jūros nėra“ pasirodė 2021 metais, ją išleido leidykla „Kitos knygos“. Ta pati leidykla išleido Ievos iš danų kalbos išverstus Kimo Leines romanus „Amžinybės fjordo pranašai“ (2019 m.) ir „Raudonas žmogus / Juodas žmogus“ (2021 m.).

Šias aktyvias merginas sieja ne tik kūryba, knygos, leidykla ir draugystė – jos abi gimusios tą patį mėnesį. Kurį – atspėkite. Į pasimatymą jos kviečia birželio 1 dieną, 18.30. Susitikime!

Renginys nemokamas ir vyks gyvai Signatarų namų renginių salėje, Pilies g. 26 (įėjimas per „Eskedar Coffee Bar“). Festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.