Renginiai

Festivalio „Literatūrinės slinktys“ paroda

304808194_5810169368995910_31356287547925201_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Penktadienis, rugsėjo 09, 2022 11:00 - 19:00
Vieta
Trakų g. 10
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g.10) II aukšte esančioje Parodų salėje rugsėjo mėnesį vyksta festivalio „Literatūrinės slinktys“ paroda.
▪▪▪▪▪
Festivalis „Literatūrinės slinktys“vyksta jau vienuoliktąjį kartą ir kasmet pristato jaunuosius literatus, o jau ketvirtus metus iš eilės ir dailininkus. Pastarųjų kūriniai ne tik eksponuojami parodose, bet kartu su proza, poezija ir dramaturgija publikuojami penkių atskirų knygelių rinkinyje.
◾ Parodoje eksponuojami kūrėjų Adelės Gančierės, Augustės Daškevičiūtės, Joanos Kairienės, Lilijos Gotautaitės ir Verdenės Monikos Valkiūnaitės meno kūriniai.
◾ Čia nardoma tarp žmogiškų ir nežmogiškų būvio formų, tarp nepalaužiančio ir trapiojo laiko, tarp to, kas tikslu ir miglota, su žiupsneliu pasakų, kerėjimų ir praeities vėjų, lengvai kedenančių melsvas užuolaidas. A. Gančierė tradicine lietuvių liaudies medžio ir lino raižinių technika interpretuoja gerai žinomas istorijas, o tarp jų atranda erdvę motyvams iš kasdienės aplinkos. A. Daškevičiūtė, savo kūrybą matanti kaip išsivadavimą ir šokį, pasižymi ekspresyvia, stambių potėpių tapyba, kuriai įkvėpimo semiasi iš vidinės sumaišties, kasdienybės triukšmo ir gyvenimo absurdo. J. Kairienei būdingos organiškos formos, pasikartojantys motyvai, minkštos, neretai žemės spalvos. Visa tai teikia paslapties ir įtraukiančios mistikos. L. Gotautaitė žengia už tradicinės tapybos rėmų, pasitelkdama kūrybai įvairią tekstilę ar savadarbį popierių. Menininkei svarbūs svarstymai apie laiko galią, trapumą ir atsiminimus. V. M. Valkiūnaitė festivalyje pristato grafinius tušu ir flomasteriais atliktus kūrinius apie gyvūnų ir augalų pasaulius. Daugiau informacijos apie festivalį svetainėje www.slinktys.lt
◾ Parodos kuratorė Emilija Statinaitė.
◾ Rugsėjo 12 dieną 17 valandą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyks festivalio „Literatūrinės slinktys 2022“ atidarymas ir parodos pristatymas.
◾ Parodą apžiūrėti galima Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje rugsėjo 1-30 d.