Renginiai

Kunigo vaidmuo šiandienos iššūkių visuomenėje

301902901_5796027527097506_6723273247023795387_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, rugsėjo 15, 2022 17:00
Vieta
Turgaus g. 8
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešoji biblioteka
2022-ieji LR Seimo paskelbti monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais.
Kviečiame į diskusiją „Kunigo vaidmuo šiandienos iššūkių visuomenėje“ ir Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ aptarimą.
Renginyje dalyvaus minėtos knygos autorė Ramunė Sakalauskaitė, aktorė Virginija Kochanskytė ir dr. Arvydas Juozaitis.
----------------
Politinis kalinys ir tremtinys, pirmasis atkurtos Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas, ilgametis jos vadovas K. Vasiliauskas dalyvavo svarbiausiuose XX amžiaus įvykiuose ir paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje.
Monsinjoras K. Vasiliauskas kunigus laikė kovotojais žmogaus dvasiniame fronte. Sakydavo, kad Bažnyčia daug daugiau galėtų padaryti, kad meilė, gerumas, nuoširdumas sugrįžtų į mūsų širdis. Neslėpdavo, kad pas jį „ateina visi nereikalingi, pasimetę, ištuštėję, neturintys globėjų ar užtarėjų“. Pats nevengė nusidėjėlių, pažemintųjų, gailėdavo jų.
Ne visi suprato monsinjoro laisvumą, paprastumą, savitą bažnyčios kanonų traktavimą, tačiau kaip tik to reikėjo iš sovietų okupacijos išsivadavusiai, įtarumo ir pavydo kamuojamai tautai. Kunigui Kazimierui kiekvienas žmogus buvo didelis ir nesuprastas pasaulis, vertas meilės ir pagarbos. Su kiekvienu bendraudamas ieškodavo to, kas sieja, o ne kas skiria.
Informavimo tikslais renginio metu bus fotografuojama ar/ir filmuojama.