Renginiai

Moterų portretai. Šiuolaikinių kūrėjų vizualūs ir garsiniai istorijos pasakojimai: kalbasi kūrėjos Ramunė Brundzaitė ir Dovilė Bagdonaitė

Brundzaite_Bagdonaite_cover0
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, birželio 29, 2022 18:30
Vieta
Signatarų namai, Pilies g. 26
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Poetinis Druskininkų ruduo / Druskininkai Poetic Fall ir Signatarų namai

Birželio 29 dieną Signatarų namuose kalbėsis poetė Ramunė Brundzaitė ir menininkė Dovilė Bagdonaitė.

Ką tik pasirodžiusi antroji Ramunės eilėraščių knyga „Tuščių butelių draugija“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2022) – bene viena labiausiai lauktų poezijos naujienų, jau spėjusi nudžiuginti ne vieną skaitytoją. Pirmoji Ramunės eilėraščių knyga „Drugy, mano drauge“ buvo išleista 2013 metais, kai Ramunė laimėjo Lietuvos rašytojų sąjungos skelbiamą Pirmosios knygos konkursą. Tą patį konkursą 2016 metais laimėjo ir Dovilė, tada pasirodė jos poezijos knyga „Mėlynojo banginio širdis“.

2021 metais leidykla „Žalias kalnas“ išleido Giedrės Kazlauskaitės parašytą ir Dovilės Bagdonaitės nupieštą knygą vaikams – siaubo istorijas () „Pelė pianine“, o šiemet Dovilė kvietė į parodą „Pastoralė. Aitvarų ganyklos“.

Ramunės eilėraščių rinkinio „Tuščių butelių draugija“ dailininkė – Dovilė Bagdonaitė. Knygos nugarėlėje rašoma, jog čia mažiau romantizavimo, susitelkimo į save, išryškėja ir socialinės temos: komercializuoti darbo santykiai, visuomenės požiūris į moterį, psichikos sveikata, priklausomybė nuo alkoholio, trauminės vaikystės patirtys. Dovilė interviu Linai Simutytei žurnale „370“ teigia: „Jei teatre per spektaklį aktoriai pakviestų lipti ant scenos, tai trikdytų, aš norėčiau visada likti tamsioje savo kėdėje ir patogiai stebėti tai, kas vyksta scenoje.“

Renginys nemokamas ir vyks gyvai Signatarų namų renginių salėje, Pilies g. 26 (įėjimas per „Eskedar Coffee Bar“). Festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.