Renginiai

„Poetinis Užupis" #6 | Poezija ir muzika

286015359_3294934467456307_5624221864564054795_n
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Ketvirtadienis, birželio 30, 2022 19:00
Vieta
Polocko g. 10
Vilnius, Lietuva
Kviečiame į penktąjį „Poetinio Užupio“ ciklo renginį, kuriame patirsite subtilią poezijos ir muzikos sinergiją!
Gyvai atliekamo pasirodymo metu skaitoma autorinė poezija bus praturtinta improvizacine muzika.
„Poetinio Užupio“ renginiai – tarsi nedideli ir savo laikinumu unikalūs performansai ar spektakliai, kuriuos patirti galėsite tik vieną vakarą. Juos režisuoja patys kviestiniai dalyviai. Šįsyk renginio svečiai - poetė Aušra Kaziliūnaitė ir muzikantas Kornelijus Pukinskis.
? Bilieto kaina 7 Eur, moksleiviams, studentams ir senjorams 5 Eur.
Bilietą galite įsigyti galerijoje arba Payseroje: https://bit.ly/3xEEyrn
 
?? AUŠRA KAZILIŪNAITĖ
Poetė, filosofė, rašytoja (gim. 1987) išsiskiria unikaliu poetiniu braižu, kuriame susipina vizualumas, formos precizika ir filosofinis, daiktų ir reiškinių esmę užklausiantis santykis su pasauliu. Aušra yra penkių eilėraščių knygų autorė („Pirmoji lietuviška knyga“ (2007), „20 % koncentracijos stovykla“ (2009), „Mėnulis yra tabletė“ (2014), „esu aptrupėjusios sienos“ (2016) ir „Jūros nėra“ (2021)). Kūryba apdovanota prestižinėmis premijomis: Jurgos Ivanauskaitės, Jaunojo kūrėjo (teikia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija), Elenos Mezginaitės; eilėraščiai versti į aštuoniolika užsienio kalbų.
2018 m. Jungtinės Karalystės leidykloje „Parthian Books“ angliškai pasirodė poetės eilėraščių rinkinys „The Moon Is A Pill“ (vertė Rimas Užgiris). A. Kaziliūnaitė kviečiama savo kūrybą skaityti tarptautiniuose poezijos festivaliuose, yra dalyvavusi Europos ir JAV menininkų rezidencijų programose. 2018 m. Ajovos universitetas rašytojai suteikė garbės nario (Honorary Fellow in Writing) vardą.
A. Kaziliūnaitė yra baigusi istorijos bei religijos mokslų studijas. 2020 m. Vilniaus universitete apsigynė filosofijos mokslų daktaro disertaciją. Gyvena Vilniuje. Dėsto filosofiją ir meno istoriją Vilniaus Gedimino Technikos universitete.
 
? ? KORNELIJUS PUKINSKIS
Saksofonistas ir kompozitorius, baigęs bakalauro studijas Karališkoje Škotijos Konservatorijoje. Su grupe „Quark Effect” aktyviai veiklą pradėjęs Glazgo scenoje dabar sėkmingai realizuoja save Lietuvoje ir, remdamasis sonifikacija, pristato įvairius garsinius eksperimentus tarp muzikos ir mokslo. Kornelijus yra buvęs trio SIN narys, turėjo garbės mokytis pas garsų škotų saksofonistą Tommy Smith bei grojo ir bendradarbiavo su tokiais muzikantais kaip Arturas Bumšteinas, Graeme Stephen, Mario Caribe bei menininke Karen Strang. Kornelijų domina neatrasti muzikiniai patyrimai, garsai, bei santykis su kitomis meno formomis.
 
Viršelio nuotraukų autoriai - Laura Vansevičienė, Mantas Jankus.
Renginio metu gali būti fotografuojama viešinimo tikslais.
 
Organizuoja: AP galerija