Renginiai

Knygos „Laukimo pieva“ pristatymas - susitikimas su autore ir skaitymai

286175048_4795137343923444_7790823558869388215_n
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Antradienis, birželio 21, 2022 12:00
Vieta
Vilniaus Bernardinų sodo vasaros skaitykloje
Vilnius, Lietuva
Birželio 21 d. 12 val. kviečiame į Inesos Paliulytės knygos „Laukimo pieva“ pristatymą Bernardinų sodo vasaros skaitykloje.
 
Knyga „Laukimo pieva“ – skaitiniai būsimai mamai. Visus devynis nėštumo mėnesius, mamą lydi įvairios emocijos, prie kurių jautriai prisiliečia knygos turinys – meditacinės pasakėlės, skirtos mamai bendrauti su savo vaiku, kurti ryšį, kuris su kiekviena savaite stiprėja. Knygos tekstų autorė – pripažinta aktorė, režisierė, dramaturgė, teatro pedagogė bei dviejų anūkų močiutė Inesa Paliulytė. Knygos iliustracijų dailininkė – nusipelniusi scenografė, kostiumų dailininkė bei dviejų vaikų mama Kotryna Daujotaitė – Inesos dukra. Knyga gimusi iš mamos ir dukros – skirta mamai ir jos vaikeliui. Leiskitės į 40 savaičių kelionę žengiant „Laukimo pieva“.
 
„Kai jau žinai, kad būsi mama, patiri tokį, net ne žemės, visatos drebėjimą, kad sunku apsakyti. Verki, juokiesi, bandai tylėti, bet negali nekalbėti, tai dar stipriau apsikabini patį artimiausią, būsimą tėtį, ir kalbi, kalbi, kalbi… Tokia ar kitokia pradžia, visos skirtingos, visos mūsų.
Mes, laukiančios mamos, augame ir žydime, kiekviena savo laiku, savo žemėje, savo šeimoje ir visas mus vienija – laukimo stebuklas. Tad pasodinau mus į neaprėpiamą „Laukimo pievą“ tarsi gėles. Gėlė visada palieka savo sėklelę, būsimą gėlę. Ir taip iš kartos į kartą. Argi mes netapačios šiam gamtos slėpiniui? Mes augame ir žydime saulėje ir meilėje, mūsų lūkesčiai ir svajonės, tarsi plaštakės sklando visą laukimo laiką. Ir taip bus apie 40 savaičių, ilgų, kartais nelengvų, bet pačių reikšmingiausių mamytiško gyvenimo savaičių.
Mes galime kalbėtis su savo kūdikiu, dainuoti ir sekti pasakas. Mes, besilaukiančios mamos galime šokti ir muzikuoti, mes galime tapyti ir gėrėtis saulėlydžiais, medituoti, dramatizuoti, mes galime viską, nes tai mūsų laukimo laikas, kuris gali pražysti tarsi fantastiška „Laukimo pieva“, kuri yra ir bus besilaukiančių mamų kūrybos erdvė. Ta palaiminga būsena dovanoja brangiausias akimirkas suteikiančias – išsipildymą. Briskime kartu į nepatirtą lauką, drąsiai ir nedvejodamos, tikėdamos, kad ateinantis kūdikis padarys pasaulį geresnį.“ – Inesa Paliulytė.

 

Organizuoja: BigBookTalk ir Vilniaus m. sav. centrinė biblioteka