Renginiai

Susitikimas su Živile Kropaite-Basiule ir jos knygos pristatymas

orig_62a8eae4b3c645.26886814
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Antradienis, birželio 21, 2022 17:00
Vieta
Interaktyvioje vasaros skaitykloje (Karlskronos aikštėje)
Lietuva

Birželio 21 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į žurnalistės, radijo ir televizijos laidų vedėjos Živilės Kropaitės-Basiulės knygos „Fainiausia pasauly močiutė“ pristatymą. Renginys vyks Interaktyvioje vasaros skaitykloje Karlskronos aikštėje.

Živilė savo Močiutės partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės istoriją pasakoja iš nepriklausomoje Lietuvoje išaugusio žmogaus perspektyvos.
Daugybė Živilės sekėjų socialiniuose tinkluose nekantriai laukia įrašų, kuriuose kalbėdama su anūke Močiutė demonstruoja pavydėtiną išmintį ir humoro jausmą. Aukštaitiškai užrašyti trumpi dialogai knygoje tampa atsvara dramatiškai susiklosčiusiam Močiutės gyvenimui: anksti neteko tėvo, sovietai išvarė iš namų, broliai išėjo į partizanus ir vienas po kito žuvo. Dėl ryšių su partizanais Ona Butrimaitė buvo suimta, kalinta ir ištremta.

#fainiausiapasaulymočiutė žymiu feisbuko įrašus, atsirandančius po kasdienių mūsų su Močiute pokalbių telefonu. Dažniausiai jos pastebėjimai apie gyvenimą šmaikštūs ir pralinksminantys, nors praeities išgyvenimai – siaubingi: trijų brolių partizanų žūtys, tardymai, lageris, tremtis, netektys. Sunku suvokti, kaip žmogui užtenka jėgų viską pakelti; maža to, pagiežos tiems, kurie jaunystėje ją kankino, Močiutė turi mažai. Jos nepalaužiamas tikėjimas, meilė savo šaliai ir jos laisvei, kantrybė stulbina ir teikia vilties, kad net vėlyva senatvė gali būti ori ir laiminga. Rašydama knygą skaičiau Močiutės prisiminimus, gilinausi į vaikystėje dažnai girdėtas istorijas ir džiaugiausi, kad spėju su laiku: galiu tikslintis, ginčytis, vėl ir vėl klausti, o ji – piktintis, kaip įmanoma nesuprasti iš pirmo karto,“ – sako Živilė Kropaitė-Basiulė.

Kviečiame dalyvauti susitikime, susipažinti ir pabendrauti su fainiausios pasaulyje Močiutės Anūke!

Interaktyvios vasaros skaityklos programa


Dalintis: 
https://www.facebook.com/events/1003305577036690 

 

 

Organizuoja: Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka