Renginiai

SUDĖTINGA ISTORIJA. MENINĖS PRAKTIKOS DIRBANT SU ATSIMINIMAIS APIE SIBIRĄ

fossilia--dmitrij-matvejev-2300-formatkey-jpg-w1022
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, gegužės 08, 2024 18:00
Vieta
Lietuvos nacionalinis dramos teatras,Gedimino pr. 4
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Goethe-Institut

Diskusija su Sabrina Janesch, Egle Švedkauskaite, Jurga Vile ir Augustu Gornatkevičiumi. Perspectives, bendradarbiaujant su LNDT

Renginį moderuoja Vytenė Muschik.

Sabrina Janesch, Jurga Vilė, Eglė Švedkauskaitė ir Augustas Gornatkevičius iš įvairių meninių perspektyvų gilinosi į sovietinių tremčių temą. Šios autorės ir teatro kūrėjos/ai aptars menines strategijas, kaip šiuolaikiniame kontekste reikėtų nagrinėti deportacijas. Juk tai viena vertus yra istoriniai įvykiai, tačiau kita vertus, daro poveikį dabarčiai. Jie/jos supažindins su savo individualiu meniniu priėjimu prie tokių sudėtingų temų, kaip emocinis palikimas ir socialinės traumos, istoriškai dokumentuota istorija ir (auto)biografinės patirtys.

SABRINA JANESCH (g. 1985) – vokiečių rašytoja. Studijavo kūrybinį rašymą, žurnalistiką ir filologiją Vokietijoje bei Lenkijoje. Išleido penkias kritikos ir skaitytojų įvertintas prozos knygas. Debiutinis Janesch romanas „Kacenbergo kalnai“ (Katzenberge, 2010) pasakoja apie jauną moterį, kuri po senelio mirties iškeliauja į Žemutinę Sileziją ieškoti šeimos šaknų. Naujausias romanas „Sibiras“ (Sibir, 2023) taip pat paremtas autorės giminės istorija, Rusijos vokiečių išgyvenimais karo metu ir repatrijavus atgal į Vokietiją. Tai pasakojimas apie praeities šešėlius, apie tremtį ir tėvynės ieškojimą.