Renginiai

Knygų klubo „Kitame sakinyje“ susitikimas – Unės Kaunaitės knygos „2084“ aptarimas

Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Pirmadienis, gegužės 27, 2024 11:00
Vieta
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9)
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
"Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka "

Balandžio 27 d., šeštadienį, 11.00 val. kviečiame į knygų klubo „Kitame sakinyje“ susitikimą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9). Balandžio mėnesį skaitomas Unės Kaunaitės distopijos žanro kūrinys „2084“.

2084-ieji. Realybė – jau virtualybėje. Konsultantu psichologu dirbančio Kajaus kasdienybė – paskutinis nuotolinis pokalbis su ketinančiaisiais nusižudyti. Laisvalaikį jis irgi leidžia virtualybėje – naujajame pasaulyje mezgami santykiai, diskutuojama, žaidžiama ir keliaujama. Šioje Visatoje žmonės nebeteisia vieni kitų dėl išvaizdos, amžiaus, lyties ar tautybės, nes virtualybėje šios sąvokos nebeturi prasmės. Nebent tiek, kad vieni gyvena virtualiosiose Paraštėse, o kiti – prabangiuose Visatos rajonuose…

Knygoje kuriamas ateities pasaulis atrodo ir labai tolimas, ir kartu baugiai artimas. Čia nuolat balansuojama tarp to, kas tikra, ir to, kas sukurta, – ties abiejų pasaulių skirtimi. Jei visa, kas mus supa, galima pritaikyti prie individo, pakeisti, kad atitiktų jo ar jos poreikius, ar dar gali egzistuoti kokie nors faktai ir tikrovė?

Renginio metu gali būti fotografuojama, filmuojama, o medžiaga – viešinama.

Dalintis: https://www.fb.com/events/754350476771925