Renginiai

Leonido Donskio rinktinės „Blogis yra laikinas“ pristatymas

440330891_833033738858241_5904166257602232978_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, gegužės 09, 2024 17:30
Vieta
Turgaus g. 8
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešoji biblioteka
2024 m. gegužės 9 d. 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8 ) įvyks Leonido Donskio rinktinės „Blogis yra laikinas“ pristatymas.
Renginyje dalyvaus daug svečių: Jolanta Donskienė, kultūrologas Linas Poška, istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis (Klaipėdos universitetas), filosofas prof. dr. Aldis Gedutis (Klaipėdos universitetas). Pokalbį moderuos istorikas, Klaipėdos universiteto prof. dr. Vasilijus Safronovas.
Apie knygą:
Muzikantai kartais siūlo savo mokiniams groti taip, tarsi jie grotų paskutinį kartą gyvenime. Tik tada žmonės tave išgirs ir patikės. Taip ir su gyvenimu. Gyvenimą reikia gyventi suvokiant, kad jis gali bet kada nutrūkti.
Kai kuriems žmonėms būna suteikta kur kas daugiau intelektinių jėgų ir jie nuveikia dvigubai ar trigubai daugiau, negu atrodo įmanoma. Būtent toks buvo filosofas Leonidas Donskis, kurio išmintingo žvilgsnio tebetrūksta ir šiandien.
Ši knyga – filosofo tekstų rinktinė, kurioje sugulė per 11 metų įvairiose knygose publikuoti darbai. Aktualūs vakar, šie tekstai tebėra svarbūs šiandien ir, tikriausiai, tokie bus visada. Ši knyga įrodo ir L. Donskio minties įvairiapusiškumą. Tai – intelektualas, kuriam nebuvo neįdomių ar nesvarbių temų. Jis visada užuosdavo blogos politikos kvapą, veidmainystę ar neteisybę ir kalbėdavo apie tai nedvejodamas. O kartu su didžiule aistra ir išmanymu pasakodavo apie tapybą, populiariąją muziką ar futbolą. Jis puikiai suprato pasaulio kontekstą, tad vietines diskusijas sugebėdavo pakelti į brandesnį lygį.
Ši knyga – neužmirštamas ir nesenstantis L. Donskio kūrybos ir gyvenimo paveldas.
Knygos sudarytojas Laimantas Jonušys – vertėjas, literatūros kritikas, eseistas. Už reikšmingus vertimus apdovanotas Šv. Jeronimo premija ir Metų vertėjo krėslu, už kritiką – Vytauto Kubiliaus premija. 2012 m. įvertintas Vyriausybės kultūros ir meno premija.