Renginiai

Orlando Figeso knygos „Natašos šokis“ pristatymas

Natasos_sokis_794x530_240419
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, gegužės 02, 2024 18:00
Vieta
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Valstybingumo erdvė, II a.
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatoma lietuviškai išleista tarptautinį pripažinimą pelniusio britų istoriko ir rašytojo Orlando Figeso knyga „Natašos šokis“.

„Ką reiškia būti rusu? Kokia Rusijos vieta ir jos misija pasaulyje? Ir kur ieškoti tikrosios Rusijos? Europoje ar Azijoje? Sankt Peterburge ar Maskvoje? Caro imperijoje ar purve paskendusiame vienos gatvės kaime?“ – knygos įžangoje klausia autorius. O. Figesas ieško atsakymų plačiai tyrinėdamas Rusijos istoriją, gilindamasis į jos XVII–XX a. įvykius per rusų kultūros istoriją, pasitelkdamas meną, literatūrą, dienoraščius, laiškus, memuarus. Tai „prakeiktieji klausimai“, kurie, pasak autoriaus, Rusijos kultūros aukso amžiuje kamavo kiekvieną rimtą rusų rašytoją, literatūros kritiką ir istoriką, tapytoją ir kompozitorių, teologą ir filosofą – nuo Puškino iki Pasternako. Tai – klausimai, „glūdintys po šioje knygoje pateiktų meno kūrinių paviršiumi“.

Pristatymas vyks gegužės 2 d. 18 val. Valstybingumo erdvėje. Renginį moderuos literatūrologė dr. Inga Vidugirytė-Pakerienė, dalyvaus knygos vertėja Rasa Drazdauskienė, vertėjas ir literatūros kritikas Laimantas Jonušys, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro vadovas dr. Arturas Mickevičius.

Maloniai kviečiame dalyvauti.