Renginiai

Alvydo Šlepiko apsakymų knygos „Namas anapus upės“ pristatymas

438095926_945791794221027_9096633577781768034_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, gegužės 02, 2024 18:00
Vieta
Rotušės a. 13
Kaunas, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Maironio lietuvių literatūros muziejus
Gegužės 2 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame susitikti su prozininku, poetu, scenarijų autoriumi, režisieriumi Alvydu Šlepiku. Renginyje pristatysime jo naujausią prozos knygą „Namas anapus upės“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2023) ir kalbėsime apie ankstesnę jo kūrybą. Autorių kalbins muziejaus kultūrinės veiklos organizatorė, literatūrologė Agnė Cesiulė.
 
Renginio metu taip pat bus eksponuojama Kauno Jono Jablonskio gimnazijos II MYP mokinių iliustracijų pagal A. Šlepiko romaną „Mano vardas – Marytė“ paroda (mokytojos Ilona Murašovienė ir Dalia Sudarienė).
 
Alvydo Šlepiko kūryba apdovanota literatūrinėmis premijomis Lietuvoje ir užsienyje. Jis yra išleidęs eilėraščių rinkinių, novelių rinkinį „Lietaus dievas“, o tikrais faktais pagrįstas romanas „Mano vardas – Marytė“ sulaukė ir tarptautinio įvertinimo, buvo išverstas į daugybę kalbų, kūrinys pateko į leidinio „The Times“ sudarytų geriausių 2019 m. knygų sąrašą. Kadangi ši knyga yra įtraukta į gimnazistams rekomenduojamų literatūros skaitinių sąrašą, susitikimą planuojame orientuodamiesi ir į jaunuosius skaitytojus bei kviečiame moksleivius susitikti su autoriumi, kurį pažįsta iš tekstų, skaitytų ir nagrinėtų literatūros pamokose.
 
Naujoji Alvydo Šlepiko prozos knyga „Namas anapus upės“ – septynių apsakymų rinkinys. Knygoje gvildenamos atskirties, išsilaisvinimo, pabėgimo nuo kaltės temos. Apsakymai įvairūs tiek stilistiškai, tiek tematiškai, tačiau kiekviename trumposios prozos kūrinyje jaučiamas originalus autoriaus balsas.
 
„Apsakymas yra paslaptingas žanras, jis suteikia galimybę žmogui įjungti savo vaizduotę ir pačiam kurti istorijos tęsinį“, – sako knygos autorius.
 
Realistinį pasakojimą, kupiną tikslių detalių, rašytojas derina su sapniška nuotaika, fantastiniais vaizdiniais, pasakoms būdingu paslaptingumu, yra ir beveik realistinių tekstų, paremtų istorija. Apsakymų struktūra aiški, tekstai turi įdomius, netikėtus siužetus ir nelauktas atomazgas.
 
„Apsakymai man patinka. Kai pradėjau rašyti, atrodė, kad kiekviena istorija yra romanas, bet ne visos istorijos yra įdomios, kad taptų romanu. Apsakymą rašyti lyg ir lengviau, nes jis yra tam tikra pasaulio nuoplaiša. Svarbiausia apsakyme yra paslaptis: jis neturi būti toks atviras, kad viskas būtų aišku. Norėjau parašyti skirtingų formų apsakymus, nes įdomu skaityti knygas, kai jos nėra vienodos, kai jos keičiasi, kai kiekviena istorija yra kitokia, skiriasi laikmetis ir kt. Man patinka knygos, kurios yra netikėtos, parašytos kontrasto principu“, – teigia rašytojas.
 
 
Įėjimas atviras. Maloniai kviečiame!
Renginyje bus galima įsigyti knygų ir gauti autoriaus parašą.
___________
Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.