Renginiai

Skaitymo iššūkis "Tėti, paskaityk mums"

433974106_815060470658505_5603354582644232339_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, balandžio 11, 2024 10:00
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka toliau tęsia garsinių skaitymų ciklą „Tėti, paskaityk mums“. Organizatoriai kviečia įsitraukti tėčius, senelius, globėjus ir kitus skaitančius vyrus. Šiais skaitymais siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius bei kitus vyrus prasmingai leisti laiką kartu su vaikais, padėti atrasti mažiesiems knygos pažinimo džiaugsmą. Taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą bendruomenėje ir šeimoje.
Specialistai vieningai sutaria, kad tėčių (ar jų vaidmenį atliekančių vyrų – globėjų, senelių, šeimos draugų ir kitų) įsitraukimas į skaitymo procesą teigiamai veikia vaikų kognityvinius gebėjimus, mokymąsi, savivertę, ugdo empatiją, gyvenimiškus ir socialinius įgūdžius. Vaikai jaučiasi labiau globojami, palaikomi ir įtraukti į gyvenimiškus procesus. Jie būna geriau pasiruošę eiti į mokyklą, o pradėję ją lankyti, geriau mokosi.
Kartu su Nacionaliniu skaitymo ambasadoriumi rašytoju Justinu Žilinsku kviečiame ketvirtadieniais atvykti į bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaityklą, kur populiarinsime skaitymo balsu tradiciją.
Į pirmąjį balandžio mėnesio susitikimą kviečiame jau 11 d. Susitikimai vyks 10 val. Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, I a. Kiti skaitymai – balandžio 18 ir 25 d.
Renginių ciklas yra Skaitymo skatinimo programos iniciatyvos ,,Tėčiai skaito vaikams“ dalis.
Į renginį gali atvykti ir pavieniai dalyviai, o grupėms būtina registracija – el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. 85 239 8561.