Renginiai

Eimanto Gudo knygos „Gedimino kraujas“ pristatymas

0403_gedimino_kraujas
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, balandžio 17, 2024 18:00
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Alma littera

Balandžio 17 d. 18 val. kviečiame į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiantį rašytojo ir istoriko Eimanto Gudo naujausios knygos „Gedimino kraujas“ pristatymą su bendraautore, žurnaliste, redaktore Žilvine Petrauskaite.

Gediminaičiai – Lietuvos valdovų dinastija, kurios stiprybę ir mėgino, ir gerbė visa Europa.

Butigeidis, Butvydas, Vytenis, Gediminas, Jaunutis, Algirdas, Jogaila, Kęstutis, Vytautas, Švitrigaila, Žygimantas Kęstutaitis, Kazimieras Jogailaitis, Aleksandras Jogailaitis, Žygimantas Senasis, Žygimantas Augustas. Kiekvienas lietuvis pasakys: tai Lietuvos valdovai Gediminaičiai. Bet tikrai ne visi žino, kas buvo jų žmonos, kaip susiklostė jų dukterų, sūnų, netapusių Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais, likimai.

Laikas susipažinti su visa plačia lietuviška aukštąja gimine, Lietuvą valdžiusia beveik 300 metų!

Ar tikrai Gediminas ketino krikštytis? Kuri Gedimino anūkė ištekėjo už Šventosios Romos imperatoriaus Karolio IV ir buvo vainikuota imperatoriene? Kodėl Kęstutis atsisakė karūnos? Kurią seserį Jogaila labiausiai mylėjo ir kodėl? Kuris per anksti gimęs Jogailaitis buvo auginamas šviežiai paskerstų kiaulių viduriuose? Koks tolesnis Niurnbergo auksakalių Vytautui Didžiajam ir jo žmonai Julijonai nukaldintų karūnų likimas? Kuris Lietuvos didysis kunigaikštis paskutinis mokėjo lietuviškai? Ar dar yra gyvų Gediminaičių?

Renginyje dalyvaus knygos autoriai. Jo dalyviai turės galimybę įsigyti knygą ir gauti autorių autografus. Pristatymas vyks Nacionalinės bibliotekos Konferencijų salėje (V a.).