Renginiai

„Vilnius skaito“. Pokalbis apie biblioterapiją

282795048_10158520581991863_817387185627934018_n
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Trečiadienis, birželio 15, 2022 18:00 - 19:00
Vieta
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Vilnius skaito - Lukiškių aikštė
Vilnius, Lietuva
Birželio 15 d. 18 val. Lukiškių aikštės skaitymo erdvėje kviečiame pasikalbėti apie biblioterapiją – savijautos gerinimo, asmeninio augimo būdą pasitelkiant tekstus ir skaitymą. Ši pagalba ypač aktuali: skaitymas gali padėti žmogui prisitaikyti sunkioje situacijoje, sumažinti vidinę įtampą, rasti atsakymus į egzistencinius, savęs pažinimo, vertybių klausimus.
Renginyje knygų apie biblioterapiją autorė dr. Daiva Janavičienė papasakos, kodėl verta pažinti biblioterapijos teoriją ir kaip ją galima pritaikyti praktiškai. Diskutuosime apie biblioterapijos patirtis, ką sau svarbaus galima atrasti skaitymo klubų veikloje? Kas gali „gydyti skaitymu“, kuo pasinėrimas į tekstą gali padėti? Dalyvių teirausimės – kokią iš skaitytų knygų jie galėtų nurodyti kaip biblioterapinę ir kodėl?
Kartu renginyje pristatysime D. Janavičienės knygas „Biblioterapija: teorija ir praktika“ bei „Biblioterapijos metodika“ – vienus pirmųjų šalyje leidinių, kurie skirti terapiniam skaitymo poveikiui apžvelgti.
Renginį moderuos filologė Rasa Derenčienė. R. Derenčienė ir D. Janavičienė yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės, veikloje taikančios biblioterapijos elementus.
Projekto „Vilnius skaito“ organizatorė – VšĮ „Mūzų bokštas“. Skaityklą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.