Renginiai

„Vyganto Švobos knygos „Vyšnia džiazo sode“ pristatymas ir Petro Vyšniausko džiazo improvizacijos“

409064470_788833586614527_1192525920247261660_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Trečiadienis, kovo 06, 2024 18:00
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kovo 6 d. 18 val. maloniai kviečia dalyvauti renginyje „Vyganto Švobos knygos „Vyšnia džiazo sode“ pristatymas ir Petro Vyšniausko džiazo improvizacijos“.
Nacionalinės bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro išleista V. Švobos knyga „Vyšnia džiazo sode“ – tai ekspresyvus pasakojimas apie žymų džiazo muzikantą, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą profesorių Petrą Vyšniauską. Knygoje savo įžvalgomis, prisiminimais dalijasi keliasdešimt Lietuvos menininkų, atskleisdami Lietuvos džiazo istoriją, supažindindami su jos kūrėjais, išskirtiniais kultūros įvykiais, meno pasaulio savitumais. Muzikos virtuozo, pirmojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros profesoriaus P. Vyšniausko biografijos vingiai iki prestižinių pasaulio koncertų salių atskleidžiami kūrybiškai, knygos stilius ir dvasia nesileidžia įspraudžiami į jokius rėmus.
Laisvai ir originaliai autorius V. Švoba kalba ir apie knygos pristatymo renginį, pavadindamas jį unikaliu augalu, kovo 6 d. džiazo sode pražysiančia vyšnia, kurios pagrindinis kamienas – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas (saksofonas, fortepijonas).
„Vyšnia džiazo sode“ skirta plačiai auditorijai, tačiau labiausiai jos laukė džiazo ir muzikos gerbėjai. Atviri, dažnai šmaikštūs, ironiški, ramūs, banguojantys, veržlūs – įvairaus kolorito pokalbiai, pasakojimai skaitytojui tampa ypatinga dovana. Joje slypi muzikos ir žodžių harmonija, pažintinė ir meninė vertė, kūrybiškai įprasmintos vieno iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų gyvenime.
Džiazo sode kovo 6-osios vakarą susitiks knygos autorius Vygantas Švoba, džiazo atlikėjas prof. Petras Vyšniauskas, jo dukra – atlikėja, dainų autorė Marija Clara, bičiuliai, muzikos ir džiazo gerbėjai. Renginio moderatorius – Julijus Grickevičius.
Knygos pristatymo renginys vyks atrijuje, III a.
Maloniai kviečiame į literatūros ir muzikos vakarą!
Įėjimas laisvas.