Renginiai

Skaitymo iššūkis "Tėti, paskaityk mums"

429670112_792984226199463_1809658780787656410_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, kovo 07, 2024 10:00
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka toliau tęsia garsinių skaitymų ciklą ,,Tėti, paskaityk mums“, į kurį kviečia tėčius, senelius, globėjus ir kitus skaitančius vyrus. Kovo mėnesį, ketvirtadieniais, kartu su nacionaliniu skaitymo ambasadoriumi rašytoju Justinu Žilinsku kviečiame atvykti į bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaityklą (I a.), kur, pasikvietę žinomą asmenybę, populiarinsime skaitymo balsu tradiciją.
Šiais skaitymais siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius bei kitus vyrus prasmingai leisti laiką kartu su vaikais, padėti jiems atrasti knygos pažinimo džiaugsmą. Taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą bendruomenėje ir šeimoje.
Specialistai vieningai sutaria, kad tėčių (ar jų vaidmenį atliekančių vyrų – globėjų, senelių, šeimos draugų ir kitų) įsitraukimas į skaitymo procesą teigiamai veikia vaikų kognityvinius gebėjimus, mokymąsi, savivertę, ugdo empatiją, gyvenimiškus ir socialinius įgūdžius. Vaikai jaučiasi labiau globojami, palaikomi ir įtraukti į gyvenimiškus procesus. Jie būna geriau pasiruošę eiti į mokyklą, o pradėję ją lankyti – geriau mokosi. Deja, neretai vyrai skaitymus palieka mamoms.
Skatiname tėčius aktyviau įsitraukti į skaitymo procesą, taip sukuriant abipusę naudą sau ir vaikui. Juk jūs turite tikrų supergalių pakylėti istoriją į kitą lygį, jūsų lūpose tekstas atgis, bus nuspalvintas tik jūsų įgytų patirčių spalva, kurią perteiksite mažiesiems klausytojams. Ir būsite sužavėti jų dėkingumo!
Į pirmąjį kovo mėnesio susitikimą kviečiame jau kovo 7 d. Susitikimai vyks 10 val. Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje.
Renginių ciklas yra Skaitymo skatinimo programos iniciatyvos ,,Tėčiai skaito vaikams“ dalis.
Grupėms būtina registracija – el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. 85 239 8561