Renginiai

Susitikimas su Vytautu Anužiu ir knygos apie jį pristatymas

421872379_758960819598755_4344745140678941918_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, vasario 29, 2024 18:00
Vieta
Gedimino pr. 4
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Vasario 29 d. 18 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje vyks knygos apie LNDT aktorių Vytautą Anužį „Tiesos vertikalė“ (autorė Elvina Baužaitė) pristatymas. Renginyje dalyvaus aktorius Vytautas Anužis ir teatrologė Daiva Šabasevičienė.
„Tiesos vertikalė – kiekvieno aktoriaus Vytauto Anužio sukurto vaidmens, įkūnyto personažo prasminis stuburas. Visų drauge su žmona Velta Žygure-Anužiene išugdytų laidų pedagoginės išminties vertybinė ašis. Todėl ši knyga yra teatro meno asmenybės biografija ir aktoriaus kūrybinės esaties manifestas, apimantis žmogaus formavimąsi, ugdymo fundamentą ir skirtingų teatro meno elementų bei įvairių teatrinių patirčių visumą“, – knygos autorė ir sudarytoja, menotyrininkė, kultūros straipsnių publicistė Elvina Baužaitė.
Aktoriaus ir pedagogo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos ir dviejų Auksinių scenos kryžių laureato Vytauto Anužio biografija „Tiesos vertikalė“ yra vertingas leidinys aktoriams, režisieriams, visiems teatro meno kūrėjams ir jį mylintiems žmonėms – joje atskleista aktoriaus asmenybės šviesa, įžiebianti kūrybos energiją teatro žemėje.
„Mano visi didžiausi vaidmenys – tai buvimas tiesos vertikalėje: neri į gylį, kad suvoktum praeitį, atvedusią į šiandieną; tada kyli ir kentėdamas tiesiesi į ateities aukštį, nes tiki, kad tiesa yra ten. Svarbiausia, kad būtų tiesa. Ir kad būtų įdomu. Privaloma suderinti šiuos du dalykus. Būtent – pristatyti tiesą teatre; nepaisant visko, tai – mano žemė. Pristatyti tiesą taip, kad ją žiūrėtų liaudis – tai mano tikslas kūryboje“, – aktorius Vytautas Anužis.
Knygoje aptariama aktoriaus raiškos trajektorija, kritiko žvilgsniu aprėpiant įkūnytų personažų visetą, išskiriant ypatinguosius aktoriaus vaidmenis, kuriuose išryškėja Anužio unikalumo žymės, bylojančios šio teatro meno kūrėjo kūrybinę brandą.
„Galybė mažesnių, didesnių ir pačių didžiausių vaidmenų suteikė saugumo jausmą ne tik Vytautui Anužiui, bet ir mums, galintiems per šio aktoriaus–vaidmens–personažo kelią pažinti teatro meną. Kiekvienas naujas Vytauto Anužio vaidmuo tai atviras dialogas su dabartimi, jis nepaliaujamai kuria šių dienų žmogaus atvaizdą“, – teatrologė Daiva Šabasevičienė.
Renginio metu bus galima įsigyti knygų.
Renginys nemokamas, registracija nebūtina, bet vietų skaičius ribotas. Vietoms salėje užsipildžius, žiūrovai į salę nebus įleidžiami.