Renginiai

Knygos "Aušvicas. Naciai ir "Galutinis sprendimas" aptarimas

396075222_7615406081819136_5088698646704475670_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Antradienis, gruodžio 19, 2023 19:00
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Judita Iš Betulijos ir Negrožinių knygų klubas Vilniuje
Susitikime padiskutuoti apie Laurence Rees „Aušvicas. Naciai ir „Galutinis sprendimas“.
Britų istorikas Laurence Rees knygoje „Aušvicas“ pateikia penkiolika metų rinktus interviu su Holokaustą išgyvenusiomis įvairių tautybių aukomis ir nusikaltėliais vokiečiais. Pašnekovai atskleidžia, kaip veikė koncentracijos stovyklos, kokie buvo masinių žudynių metodai, kas padėjo išgyventi arba sukurpti sėkmingą pabėgimo planą, užsimenama net apie viešnamį, kuriame riba tarp kalinių ir prižiūrėtojų tapdavo ypač menka. Ištyręs dar ir daugybę dokumentų archyvuose, autorius svarsto, kodėl kai kurie žmonės žydų genocidą vertina kaip teigiamą ar net sveikintiną įvykį. Jis klausia, kaip nutiko, kad XX amžiaus Vokietijos – kultūringos tautos Europos širdyje – piliečiai apskritai vykdė tokius nusikaltimus? Kodėl Baltijos šalyse, taip pat Lietuvoje, įsišaknijo antisemitinės pažiūros? Sykiu L. Rees žvilgsnis platus – nepamirštama, kad stovykloje žuvo ar nukentėjo ir daugybė kitų tautų atstovų, netradicinės seksualinės orientacijos ir įvairias religijas išpažįstančių žmonių.
„Aušvicas“ – tai išsami studija ir unikalus liudijimas, kaip susiklosčius ekstremalioms aplinkybėms pasaulio istorijoje gali būti paprasta nužmogėti.
Laurence Rees (gim. 1957) – britų istorikas, dokumentinių filmų ir laidų kūrėjas, buvęs BBC istorinės programos vadovas. Jo laidos ir knygos naudojamos kaip mokomoji medžiaga Didžiosios Britanijos mokyklose. Jau daugiau kaip 20 metų autoriaus specializacija – Antrojo pasaulinio karo istorija, daugiausia jis tyrinėja nacistinės Vokietijos vykdytą politiką ir nusikaltimus, yra gavęs BAFTA, Tarptautinės dokumentikos, „Emmy“ ir kitų apdovanojimų. Vos pasirodęs „Aušvicas“ buvo išrinktas geriausia istorine metų knyga Didžiojoje Britanijoje.
Taip pat galite pamąstyti, kokios knygos domintų ir pasiūlyti, ką skaityti kitais metais.
Laikas: gruodžio 19 d., antradienis, 19 val.
Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, susitikimų kambarys – xxx. Adresas - Gedimino pr. 51, šalia seimo. Susitikimų kambarius leidžia rezervuoti ne anksčiau nei prieš mėnesį, tad konkretaus kambario numerį parašysiu, kai jau galėsiu rezervuoti.