Renginiai

Dariaus Kiniulio knygos "Lauksargiai. Mažiosios Lietuvos dalis" pristatymas

395752366_898886805183956_8960697874809251525_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Antradienis, lapkričio 21, 2023 17:00
Vieta
Dariaus ir Girėno g. 5
Tauragė, Lietuva
Organizuoja
Tauragės krašto muziejus "Santaka"
Ar žinojote, kad Lauksargiai turi daugiau istorinių atvirukų nei Tauragė? Ar kada kilo klausimas, kodėl ten buvo įsigalėjusi vokiška valdžia? Kodėl net tada, kai kraštas priklausė Lietuvai, lietuvybei ten grėsė pavojus? Kokius pasus pirmosios Lietuvos Respublikos laikais turėjo vietiniai? Ką ten kartkartėmis veikė... prancūzai? Koks buvo sovietinio pokario naujakurių gyvenimas? Į šiuos ir kitus klausimus turėtų atsakyti Dariaus Kiniulio knyga „Lauksargiai. Mažosios Lietuvos dalis“.
Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį Tauragės krašto muziejus išleido knygą apie Lauksargių seniūnijos istoriją. Kviečiame į susitikimą su autoriumi, išgirsite pristatymą ir galėsite įsigyti knygą. Renginys vyks muziejaus Istorijos ekspozicijoje.
APIE AUTORIŲ:
Darius Kiniulis yra tauragiškis, 2009–2015 m. studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, ten įgijo magistro laipsnį. Yra tyręs įvairias archeologines vietoves visoje Lietuvoje. Nuo 2014 m. dirba Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Tiria ir aprašo apylinkių istoriją, rūpinasi jos sklaida bei visuomenės švietimu. Kaupia ir tvarko muziejaus rinkinius, ieško naujų eksponatų.
Susidomėjimas Mažąja Lietuva skatino skaityti, ieškoti. Per laiką susikaupė daug medžiagos, eksponatų, kuriuos norėjosi sudėti į vieną knygą, pasidalinti su tais, kam įdomu. „Lauksargiai. Mažosios Lietuvos dalis“ – tai trečioji ir didžiausios apimties knyga Dariaus Kiniulio knyga.
Leidinyje taip pat skelbiami ir Martyno Purvino, Marijos Purvinienės bei Lino Tamulyno straipsniai.
Knygos pristatymai dar vyks lapkričio 24 d. 17 val. Lauksargių kultūros namuose, lapkričio 28 d. 16 val. Martyno Jankaus muziejuje Bitėnuose.
Knygos leidybą finansavo Kultūros paveldo departamentas ir Tauragės rajono savivaldybė.