Renginiai

Knygos "Sibiro tremtiniai - laisvės kovotojai" pristatymas

395453473_720068856826879_634902sss0440338304715_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, lapkričio 23, 2023 18:00
Vieta
Konstitucijos pr. 22
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Nacionalinė dailės galerija
Lapkričio 23 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks fotografės Claudijos Heinermann naujausios knygos iš trilogijos „Sibiro tremtiniai“ paskutinės dalies „Sibiro tremtiniai – laisvės kovotojai“ pristatymas.
Renginyje dalyvaus Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje dr. Jack Twiss Quarles van Ufford, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis ir knygos autorė Claudia Heinermann. Renginį moderuos Živilė Kropaitė-Basiulė.
Trilogija „Sibiro tremtiniai“ yra antrasis vokiečių ir olandų fotografės fotoprojektas apie tragišką XX a. Baltijos šalių patirtį. 2015 m. Claudia Heinermann išleido didelio atgarsio sulaukusią fotografijų knygą „Wolfskinder. A Post-War Story“ (Vilko vaikai. Pokario istorija), kurioje pasakojamos Antrojo pasaulinio karo metais pas Lietuvos ūkininkus prieglobstį radusių našlaičių iš Rytų Prūsijos istorijos.
Claudia Heinermann yra pasiaukojanti ilgalaikių mokslinių dokumentinių projektų kūrėja. Ją domina XX a. karų ir genocidų istorija ir jų pasekmės, yra įgyvendinusi fotografinius tyrimus apie Ruandą, Srebrenicos žudynes ir kitas XX a. karų tragedijas.
Nuo 2016 m. Claudia Heinermann kuria trilogiją „Sibiro tremtiniai“ apie sovietinio režimo trėmimus iš Baltijos šalių į Sibirą. Trijose dalyse liudininkai pasakoja apie moterų ir vaikų trėmimus į atokias Sibiro vietoves, gyvenimą Gulago lageriuose, organizuotą pasipriešinimą sovietiniams okupantams ir Šaltojo karo pradžią.
Fotografė, rengdama knygą „Sibiro tremtiniai – laisvės kovotojai“, keliavo po Baltijos šalis, dokumentuodama ir rinkama informaciją apie keturiolikos pasipriešinimo kovotojų įspūdingas gyvenimo istorijas. Ji gilinosi į archyvus ir klajojo po girias, pokario metais tapusiomis partizanų slėptuvėmis.
Claudia Heinermann, kalbėdama apie trilogijos sukūrimo motyvus, sakė: „Niekas niekada nebuvo nuteistas už sovietų įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui. V. Putino Rusijoje stalinizmo nusikaltimai ir vėl slepiami po kilimu. Todėl man taip svarbu išsaugoti istorijas, kurios nuo mūsų buvo slepiamos už geležinės uždangos. Jos turi būti išgirstos, kad prisidėtų prie teisingos istoriografijos“.
Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis. Įėjimas nemokamas, be registracijos.
Daugiau informacijos: www.ndg.lt, tel. (370 5) 2122997, Claudia Heinermann tel. + 31-6-26830952, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.