Renginiai

Han Kang romano "Vegetarė" aptarimas / Knygų klubas

371338752_631005659138911_98405727824175469_n
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Antradienis, rugsėjo 12, 2023 17:30
Vieta
Žirmūnų g. 6
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Rugsėjo 12 d. 17.30 val. kviečiame į Knygų klubo susitikimą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6). Susitikime aptarsime Han Kang romaną „Vegetarė“ apdovanotą prestižine The Man Booker International 2016 premija.
Apie knygą:
Pietų Korėjos autorės Han Kang romanas „Vegetarė" – graži, bet žiauri, baugi, bet kerinti istorija apie maištą ir tabu, naikinančią aistrą ir erotiką, nesutaikomą skirtingų asmenybės pusių – godžios ir primityvios bei atsakingos už šeimą ir visuomenę – konfliktą ir netikėtą, beveik kafkišką, sielos metamorfozę.
Veiksmas vyksta šių dienų Seule, kur pareiginga žmona Jonghė ir jos vyras gyvena, rodos, labai įprastą gyvenimą. Tačiau vieną naktį, susapnavusi kruviną košmarą, Jonghė nusprendžia nebevalgyti mėsos. Šalyje, kur nuolankiai paklūstama visuomenės papročiams, moters sprendimas pasirinkti „augalo“ gyvenimą – šokiruojanti subversija. Iš pradžių pasyvus Jonghės maištas pamažu įgauna ekstremalias formas ir ji nutolsta nuo kadaise pažinotos savęs.
„Vegetarė“ – tai alegorinis romanas apie šiuolaikinę Pietų Korėją, o kartu pasakojimas apie maniją, pasirinkimą ir trapius bandymus suprasti kitus žmones, įkalintus savuose kūnuose. Pareiginga žmona Jonghė ir jos vyras gyvena, rodos, labai įprastą gyvenimą. Tačiau vieną naktį, susapnavusi kruviną košmarą, Jonghė nusprendžia nebevalgyti mėsos..

Susitikimus moderuoja nuolatinis mūsų Knygų klubo dalyvis Žygintas Grekas.