Renginiai

Pokalbis su rašytoju Herkumi Kunčiumi apie „Šaltąjį karą"

370488717_1001588694625610_2494309965035862710_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Šeštadienis, rugsėjo 02, 2023 17:00
Vieta
Gedimino pr. 4
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

„Sostinės dienų“ programoje rugsėjo 2 d. 17 val. kviečiame prie Nacionalinio dramos teatro į intriguojantį pokalbį su rašytoju Herkumi Kunčiumi apie jo operečių romaną „Šaltasis karas". Renginį moderuoja literatūrologė Lina Buividavičiūtė.
Operečių romaną „Šaltasis karas“ sudaro keturios dalys, kurias jungia tikri ir menami Lietuvos istorijos įvykiai.
„Skirtingai nei istoriniai optimistai, teigiantys, kad viskas bus gerai, bet jie to nesulauks, esu apokaliptinis optimistas, pranašaujantis, kad viskas bus gerai, tačiau niekas to nesulauks. Mus supantis pasaulis, nežiūrint gerai ar blogai apie jį galvojame, yra tragikomiškas. Neretai jame verda ne tik operinės, bet ir operetinės aistros“, – sako Herkus Kunčius
Herojinėje operetėje „Trumpa didingos baltų genties istorija“ pateikiama lietuviams svarbių mitų mozaika, kurioje įvykiai plėtojasi nuo pasaulio sukūrimo iki šių dienų.
Vesterniška operetė „Traukinio apiplėšimas Bezdonyse“ – istorija apie tai, kaip 1908 metų rugsėjo 26-ąją žemaičių kilmės bajoras, revoliucionierius bei būsimas Lenkijos viršininkas Juzefas Pilsudskis drauge su bendražygiais Bezdonyse apiplėšė iš Varšuvos į Sankt Peterburgą vykusį traukinį.
Kriminalinė operetė „Danaja ir Piktadarys“ pasakoja, kaip 1985 metų birželio 15-ąją Leningrado Ermitaže iš Kauno atvykęs Bronius Maigys įvykdė politinio vandalizmo aktą ir sieros rūgštimi apliejo genialų Rembrandt’o paveikslą „Danaja“.
Politinė operetė „Perestroika“ prasideda 1985 metų kovą, kai SSRS komunistų partijos politinio biuro nariai Maskvoje generaliniu sekretoriumi išrenka Michailą Gorbačiovą. Konsultuojant į dausas išėjusio ankstesnio genseko Jurijaus Andropovo dvasiai bei Lenino šmėklai, Gorbačiovas pradeda perestroiką, kurios jam užbaigti nepavyksta.
Herkus Kunčius (gim. 1965) – žymus prozininkas, dramaturgas, eseistas, daugelio literatūrinių premijų laureatas.