Renginiai

Pokalbis su literatūrologe Jūrate Čerškute

361620631_661482009331805_5484344900221406983_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, liepos 27, 2023 18:00
Vieta
Šv. Jono 11-16
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Leidykla LAPAS ir Vilnius, Unesco literatūros miestas
Leidyklos LAPAS išleistas Andrew Komarnyckyj romanas „Ezra Slefas, kitas Nobelio literatūros premijos laureatas“, kuriame netrūksta sveikai ironiško žvilgsnio į literatūros pasaulio gyventojus, privertė ne vieną skaitytoja kelti klausimą – ? ???? ??̌ ?????̨??̨ ?????? ????????̄????? ???????? ??̌?????????
Kviečiame į pokalbį apie fiktyvų postmodernistą Ezrą Slefą, literatūros lauką bei kritikos subtilybes su literatūrologe Jūrate Čerškute. Diskusiją moderuos leidyklos LAPAS komunikacijos vadovė Emilija Blockutė.
Renginys vyks Vilniaus literatų namuose (Šv. Jono g. 11).
 
Apie knygą:
Oksfordo literatūros profesorius Humbertas Botkinas savo gyvenimą paskyrė postmodernisto Ezros Slefo kūrybai. Botkinas ryžtasi rašyti Slefo biografiją (žinoma, nepraleisdamas pratarmės, išnašų ir glosarijaus), bet knyga apie literatūros meistrą netrunka tapti pasakojimu apie patį autorių: jo įtartinai prasidėjusią akademinę karjerą, nerealizuotas rašytojo ambicijas ir kelti antakį priverčiančius asmeninio gyvenimo pasirinkimus.
Šis šmaikštus, netikėtas formas įgaunantis pasakojimas – tai ir literatūrinis žaidimas. Knygoje netrūksta nuorodų į skirtingų autorių kūrybą, netikėtų žanrinių jungčių, postmodernistinio pastišo ir sveikai ironiško žvilgsnio į literatūros pasaulio gyventojus.
 
: Renginio vizualą sukūrė dizainerė Aurelija Slapšytė, Jūratę Čerškutę fotografavo Reda Mickevičiūtė.