Renginiai

Pokalbis apie Lietuvos scenos talentą Vytautą Paukštę

crop_600x315_knygos-pristatyme
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Antradienis, liepos 18, 2023 18:00
Vieta
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinys (Molo g. 60)
Klaipėda, Lietuva
Organizuoja
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

Liepos 18 d., antradienį, 18.00 val. kviečiame į pokalbį apie vieną garsiausių lietuvių teatro ir kino aktorių Vytautą Paukštę, kuris vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60). Už ypatingus nuopelnus Klaipėdos miestui aktoriui suteiktas Garbės piliečio vardas, įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, kitais garbingais apdovanojimais.

Renginyje turėsite galimybę susipažinti ir pabendrauti su aktoriaus dukra Ada Paukštyte, kuri pristatys kartu su teatrologe Daiva Šabasevičiene sudarytą knygą „Pagrindinis vaidmuo – Vytautas Paukštė“. 

Liepą legendiniam aktoriui Vytautui Paukštei būtų sukakę 91-eri... Tačiau šią liepą minėsime pirmąsias Jo mirties metines.

Iki pat paskutinių gyvenimo metų aktorius dirbo Klaipėdos dramos teatre, sukūrė apie 130 vaidmenų teatre ir apie 70 – kine, savo talentu formavo kelių kartų Lietuvos teatro žiūrovų skonį ir aktorinės meistrystės standartus. Monografijoje analizuojami sukurti vaidmenys, pateikiami jį pažinojusių kolegų prisiminimai, gastrolių dienoraščiai, laiškai, pokalbių su aktoriumi fragmentai, kuriuose išryškėja gilus, filosofinis jo žvilgsnis į teatrą ir gyvenimą. Knyga gausiai iliustruota retomis archyvinėmis nuotraukomis.

Monografijoje, išleistoje Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos, Ada Paukštytė rašo: „Kol „mūčinau“ šitą menką tekstelį, turbūt kiekvienas nuomonės formuotojas, kas antras kulinaras ir kas trečias viešas asmuo kasmet leido po knygą. Prasidėjo ir atslūgo pasaulinė pandemija, sukelta koronos viruso – karantino režimas dar labiau praretino mūsų šeimos susitikimus. Smogė ir įsisiūbavo karas Ukrainoje. 2022 metų vasarą mes kukliai, bet ypač džiaugsmingai artimųjų rate sutikome Vytauto Paukštės 90-metį. Dar po kelių savaičių jis netikėtai išskrido“.

Renginio klausytojus ypatinga muzika lepins Andrius Zalieska.

Renginys nemokamas. Renginio metu gali būti fotografuojama, filmuojama, o medžiaga – viešinama.

Kiti programos „Juodojo rago vakarai“ renginiai: https://biblioteka.lt/juodojo-rago-vakarai

Dalintis: https://www.fb.com/events/284739227445075