Renginiai

Apie anuos nepamirštamus laikus: Juozo Lukšos-Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės susirašinėjimas

356372458_644858551012032_1705985109609469378_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Pirmadienis, liepos 03, 2023 18:00
Vieta
Gedimino pr. 51
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Nijolės Bražėnaitės Paronetto 100 metų jubiliejaus minėjimą. Renginyje bus pristatoma Laimos Vincės sudaryta Nijolės Bražėnaitės ir Juozo Lukšos susirašinėjimo knyga „Apie anuos nepamirštamus laikus: Juozo Lukšos-Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės susirašinėjimas“.
Pasak renginio organizatorių, tai išskirtinė knyga, joje – ir skausminga ir sunki Lietuvos partizaninio judėjimo, ir sielą skaidrinanti meilės tema. Knygoje publikuojami dviejų jaunų žmonių – Nijolės Bražėnaitės ir Juozo Lukšos-Daumanto – meilės laiškai. Juose atsiskleidžia tvirta valia siekti ne tik asmeninės laimės bei laisvės, bet kilnesnio tikslo – mūsų visų laisvės, Lietuvos laisvės.
Meilės istorija, užsimezgusi Prancūzijoje, truko vos dvejus metus. Ilgiau jai gyvuoti nebuvo lemta dėl dramatiško partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto likimo, tačiau dabar turime galimybę prisiliesti prie šios jautrios istorijos, skaitydami įsimylėjėlių vienas kitam rašytus laiškus.
„Mylėti kitą – tai prisiliesti prie to, kas šviesiausia žmogaus sieloje. Paleisti mylimąjį eiti savo sielos ir įsitikinimų keliu – aukščiausia meilės išraiška. Tai ir yra ta meilės dovana, Nijolės Bražėnaitės padovanota partizanų vadui Juozui Lukšai-Daumantui – ji išleido jį grįžti į Lietuvą toliau kariauti rezistencijoje prieš sovietų okupaciją“, – teigia knygos sudarytoja.
Susitikime pasikalbėti ir pasidalinti mintimis apie mus visus jungiančią Laisvės ir Meilės temą. Laukiame visų besidominčiųjų naujausiųjų laikų Lietuvos istorija ir šiandiena.
Tebūnie šis vakaras skirtas Nijolei Bražėnaitei ir jos draugams, bendraminčiams, sueiti kartu ir prisiminti jos ir Juozo auką Lietuvai, Nijolės gerus darbus Lietuvai, ir palinkėti jai laimingo gimtadienio, sėkmingai sulaukus šimto metų.
Renginyje dalyvaus knygos autorė, ji skaitys meninį pranešimą.
Renginio pabaigoje dainininkė ir etnomuzikologė Austė Nakienė atliks dvi partizanų dainas.
Renginį moderuos istorikė Mingailė Jurkutė.
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ paskyrą.