Renginiai

Improvizuoti skaitymai „Po kaukėmis“

349848808_203411582588139_273889552874115332_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, birželio 08, 2023 19:00
Vieta
Laisvės al. 57
Kaunas, Lietuva
Organizuoja
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
Birželio 8 d. 19 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, vyks improvizuoti skaitymai „Po kaukėmis“.
„Tai taip asmeniška... ne, aš negaliu skaityti savo parašytų eilių... jaučiuosi lyg nuogas...“ – tokius ir panašius žodžius girdime, kai prabylame apie viešus skaitymus, kuriuose autorius pats skaito savo eiles. Galbūt dėl tos priežasties, o gal kokių kitų, šį kartą poetai skaitys savas eiles dėvėdami domino kaukes tam, kad nusimestų vidines. Tuomet jau ne tiek bus svarbi bei trikdanti supanti aplinka ir poetai galės tiesiog išrėkti eiles nesavu balsu, o gal susigūžti kamputyje – tada juk nebesvarbu, ką kiti pagalvos. Eilių autorius galės gyventi tuo pačiu jausmu, kuriuo kadais ji gyveno ir tebegyvena jo įžodintas eilėraštis. Tad išgirsime ne tik autoriaus eiles, bet pajausime ir patį autorių per jo kūno kalbą. Ši kalba kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai.
Jūsų laukia jaukus ir šiltas poezijos vakaras, kuriame autoriai eiles skaitys, deklamuos dėvėdami kaukes. Savo kūryba dalinsis Eduardas Saprykinas, Renata Valatkienė, Jovita Rutkauskaitė, Rita Daukšaitė, Indrė Gaučienė. Autorinius kūrinius gitara atliks Laura Stadalininkaitė, Ernesta Žemaitytė atliks trumpą vaidinimą-performansą.