Renginiai

„Literatūros savaitės“ klubas. 3-iasis susitikimas. Ką skaityti vasarą?

347665446_950598289522740_2097258979146621896_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Ketvirtadienis, birželio 08, 2023 18:00
Vieta
Rotušės aikštė 13
Kaunas, Lietuva
Organizuoja
Maironio lietuvių literatūros muziejus
Praėjus gausiam rašytojais ir knygom „Kauno literatūros savaitės“ festivaliui, tęsiame veiklą ir KVIEČIAME į trečiąjį „Literatūros savaitės“ klubo susitikimą „Ką skaityti vasarą?"! Į šį knygų klubą, tokį pirmąjį šalyje, drauge renkasi skaitytojai ir literatūros profesionalai. Čia kalbėsime apie įdomiausias ir vertingiausias leidyklų naujienas, atkasime primirštus šedevrus, atiduosime duoklę romanui, bet nepamiršime ir kitų žanrų. Kruopščiai atrinkę Lietuvos ir pasaulio autorių knygas, pristatysime jų literatūrinį ir istorinį kontekstą, pateiksime aiškius ir provokuojančius vertinimus, ginčysimės, šmaikštausime ir kviesime pasisakyti visus dalyvaujančius.
 
„Literatūros savaitės“ klubo nariai: MLLM kultūrinės veiklos organizatorė, literatūros apžvalgininkė Agnė Cesiulė, filosofė, sakytinių pasakojimų tyrinėtoja Jurga Jonutytė, rašytojas Laurynas Katkus ir visi renginio dalyviai.
 
Trečiajame susitikime aptarsime šias knygas:
— Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei daugelio kitų prestižinių literatūrinių apdovanojimų laureatės prozininkės Danutės Kalinauskaitės pirmąjį romaną „Baltieji prieš juoduosius“ („Tyto Alba“, 2023)
— Čilės rašytojo Benjamíno Labatuto grožinės ir negrožinės literatūros hibridą „Kai liaujamės suprasti pasaulį“ („Rara“, 2022, vertė Alma Naujokaitienė)
— Metų knygos nugalėtoją publicistikos ir dokumentikos kategorijoje ir „S“ ženklu pažymėtą istorikų Valdemaro Klumbio ir Tomo Vaisetos monografiją „Mažasis o: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ („Baltos lankos“, 2022)
 
 
Iki susitikimo Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13) birželio 8 d., ketvirtadienį, šeštą popiet!
____________________
Renginys mokamas, įėjimas su lankytojo bilietu. Kaina 2 eurai arba 6 eurai su galimybe per mėnesį grįžti ir aplankyti visas ekspozicijas. Bilietams taikomos nuolaidos.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.