Renginiai

Knygos „Virtuvės užkariavimo menas“ autorių G. Vilpišauską kalbina A. Puklevičius

Kvietimas
Kategorija
LLA Renginiai
Data
Trečiadienis, gegužės 25, 2022 19:00
Vieta
Leidykla „Tyto alba“ - Salionas (Sirvydo g. 6)
Vilnius, Lietuva

Skaitytojų jau pamėgta Giedriaus Vilpišausko knyga „Virtuvės užkariavimo menas“ sugrįžo. Visus, dar neturinčius knygos ar norinčius autoriaus autografo, kviečiame į susitikimą gegužės 25 d., trečiadienį, 19 val. Salione (Sirvydo g. 6, Vilnius). Virtuvės ekspertą G. Vilpišauską kalbins Aidas Puklevičius.

Knygoje „Virtuvės užkariavimo menas“ – viskas, ką reikia žinoti kiekvienam įžengiančiam į virtuvę. Tai nuoseklus, išsamus, patikimas ir autoriaus patikrintas gaminimo vadovas nuo pirmo žingsnio (samčio). Dabartinės kulinarinės knygos – lyg dainelių rinkiniai, užrašyti pagal tikslias natas. Giedrius Vilpišauskas sako: „Virtuvės užkariavimo menas“ – jūsų kompozicijos pagrindas. Po šios knygos jums nebereikės receptų – jūs juos kursite patys.

G. Vilpišauskas – ne profesionalus kulinaras. Ir ši knyga – ne receptų knyga. Gyvenime autoriui teko dirbti programuotoju, verslo procesų analitiku, projektų vadovu. Todėl jis įpratęs klausti ir gauti tikslius atsakymus. Kaip žinoti, kas tikrai svarbu? Kaip įgyti tą „šeštąjį pojūtį“, leidžiantį virtuvėje jaustis lyg dirigentui priešais orkestrą, jeigu niekada rankoje nesi laikęs samčio? Ar kiekvienas gali išmokti gaminti?

„Tai knyga tiems, kurie nenori aklai sekti recepto instrukcijų ir, jeigu nepavyksta, skųstis, kad receptas blogas, kad autorius idiotas ar kad keptuvė kreiva. Tai knyga mėgstantiems klausti „kodėl“ ir gauti išsamius atsakymus arba aiškias nuorodas, kaip tuos atsakymus rasti pačiam. Tai vadovėlis tiems, kurie virtuvėje nemoka ničnieko, žingsnis po žingsnio mokantis įvairiausių vis sudėtingėjančių virtuvės technikų. Čia didžiausios klaidos paaiškinamos iš anksto, kad būtų galima jų nesunkiai išvengti“, – sako „Virtuvės užkariavimo meno“ autorius G. Vilpišauskas.

Daugiau apie renginį.