Renginiai

Knygos „Mėlynas kraujas“ sutiktuvės

335616050_3382629732005349_6426127639327196048_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Antradienis, kovo 28, 2023 17:00
Vieta
Žygimantų g. 1
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka ir Alma littera
2023 m. kovo 28 d. 17 val. Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, vyks knygos „Mėlynas kraujas “ pristatymas. Dalyvaus knygos autoriai – kultūros istorikas Eimantas Gudas, gidas Donatas Jokūbaitis, renginį moderuos knygos sudarytoja Žilvinė Petrauskaitė-Taranda.
Penkios įtakingiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės – neatsiejama Europos elito epochos dalis. Ar per amžių rūką, skiriantį mus nuo anų laikų, įmanoma įžvelgti ne tik jų klestėjimo, pakilimų, nuopuolių ženklus, bet ir konkrečius žmones? Gyvenusius dorai ir nedorai, lenktyniavusius tarpusavyje, rezgusius intrigas, mylėjusius ir meile netikėjusius, azartiškai dėliojusius savo vaikų vedybų pasjansus, siekusius užsitikrinti amžinąjį gyvenimą? Kultūros istorikas Eimantas Gudas apie įtakingiausias gimines pasakoja gyvai, su amą atimančiomis smulkmenomis, pasitelkdamas galybę senovinių iliustracijų. O charizmatiškasis ekskursijų gidas, dar žinomas kaip „Rūstus gids“, dailės istorikas Donatas Jokūbaitis siūlo E. Gudo pasakojimą patirti patiems – pasivaikščioti penkiais mūsų gimines menančiais maršrutais.
Ar žinote, kuriam Radvilai laiškus Prancūzijos karalius Liudvikas XIII pradėdavo kreipiniu „pusbroli“? Kuris Chodkevičius laiške žmonai guodėsi: „Prisidariau gėdos valdovo puotoje. Trenkiau taurę išgėręs sau į galvą“? Kuris Lietuvos ir Lenkijos valdovas suėdė Pacų giminę? O kuris Sapiega freskoje „Šv. Kazimiero karsto atidengimas“ Vilniaus katedroje vaizduojamas dar negimęs? Kodėl tarpukario Lietuvai nereikėjo Tiškevičių ir kitų aristokratų?
Renginio metu bus galima įsigyti šį leidyklos „Alma littera“ leidinį.
Vrublevskių Komunikacijos skyrius, tel. 8 687 88685.