Renginiai

Valentina Zeitler: istorinio romano „Jonušas Radvila. Likimo spąstai" pristatymas Biržuose

334947638_752275383088037_1635876484596646646_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Šeštadienis, kovo 25, 2023 12:00
Vieta
J. Radvilos 3
Biržai, Lietuva
Organizuoja
Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka
Kovo 25 d. (šeštadienį) 12 val. Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje istorinio romano „Jonušas Radvila. Likimo spąstai" (2021 m.) pristatymas.
Dalyvauja:
➡️ knygos autorė, istorikė, diplomatė Valentina Zeitler;
➡️ istorikai – prof. dr. Raimonda Ragauskienė ir prof. dr. Aivas Ragauskas.
Renginio metu gali būti fotografuojama ir (ar) filmuojama. Nuotraukos ir (ar) vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose, medijos priemonėse.
* * * * * * * * *
„Valentinos Zeitler istoriniams romanams būdinga didžiausia pagarba mūzai Klėjai, atida istoriniams faktams ir kartu jautrumas kuriant pagrindiniu veikėjų portretus. Romanas apie vienos žymiausių XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinių asmenybių - valstybininko, mecenato, Biržų ir Dubingių kunigaikščio, Vilniaus vaivados, Lietuvos vyriausiojo etmono, evangeliko reformato Jonušo Radvilos (1612-1655) gyvenimų tai tik patvirtina. Sodrus, gausus kasdienybės detalių pasakojimas nukelia skaitytojų į lemtingus Lietuvai vadinamojo Tvano laikus. Autorė atgaivina sudėtingų XVII a. vidurio epochos veidų, netgi galima jausti ore tvyrančių tragizmo nuotaikų. Tačiau pasaulio galingiesiems priklausęs Radvila, kuriam likimas atseikėjo tikrai daug, romane nukeliamas nuo pjedestalo ir iškyla kaip abejojantis, ieškantis ir klystantis, turtingas ir mylintis, bet ne visuomet laimingas... žmogus. Kas jis - Jonušas Radvila buvo - didvyris ar išdavikas? Skaitytojas tiesioginio atsakymo į šį klausimų romane neras. Autorė palieka abejonę, kviečia mąstyti, vertinti ir suvokti pačiam skaitytojui.“ / Profesorė, daktarė Raimonda Ragauskienė