Renginiai

Danutės Kalinauskaitės romano „Baltieji prieš juoduosius“ pristatymas

332780375_933400518091077_8941556189125851645_n
Kategorija
Literatūrinis renginys
Data
Antradienis, kovo 14, 2023 18:00
Vieta
Šv. Jono 11-16
Vilnius, Lietuva
Organizuoja
Leidykla „Tyto alba“, Vilnius, Unesco literatūros miestas
Kovo 14 d., antradienį, 18 val. kviečiame į Danutės Kalinauskaitės romano „Baltieji prieš juoduosius“ pristatymą Vilniaus literatų namuose (Šv Jono g. 11). Knygos autorę kalbins knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas.
„Baltieji prieš juoduosius“– tai ir nuotykinis romanas, ir šachmatų partiją primenanti atminties kova su užmarštimi, ir kinematografiška kone du šimtmečius aprėpianti žmonių ir likimų galerija. Kartu tai Lietuvos praeities paveikslas, dramatiškiausi jos momentai iki pat šių dienų.
„Liuksemburge mirė... Ieškomi giminės.“ Tokią žinią iš nežinomo adresato gauna romano pasakotoja. Palikimo istorijos visada žada nuotykį, o ši istorija pareikalaus dar ir stoti į kovą su visa ryjančia užmarštimi, nusitaikiusia į pasakotojos mamos atmintį – tai joje glūdi giminystės su paslaptinguoju palikėju įrodymai. Lenktynės su laiku. Į moterų gyvenimą plūsteli spalvingi tą patį palikimą medžiojantys personažai, mūsų dienų aktualijos susipina su praeities įvykiais. Visa susijungia į vientisą istoriją, kuri prasideda prosenelio perbėgimu iš Vilniaus į Augustavo guberniją XIX a. ir baigiasi mūsų dienomis prabangiame Vilniaus „Plaza“ viešbutyje.
Skaitytojas čia ras ir grafinų su krupniku skambesio tarpukario restoranuose, ir pokario badmečiu nosies šnerves išplėšančio skilandžio kvapo, ir 1946 m. Kauną nusiaubusį Nemuno potvynį, ir į ritinį vyniojamą Peterburgan išgabenti ketinamą Vilniaus arkikatedrą.