Pasaulio puslapiai - Prancūzų literatūros mėnuo

Leidyklos rekomenduoja: knygos, verstos iš prancūzų kalbos

Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) inicijuojamo literatūrinio projekto „Pasaulio puslapiai“ metu kiekvieną mėnesį skiriamas dėmesį vis kitos kalbos verstinėms knygoms. Kovas – prancūzų kalbos mėnuo! Tad kviečiame susipažinti su LLA narių siūlomomis iš prancūzų kalbos verstomis knygomis.


LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA siūlo:

„BELAUKIANT BODŽIANGLIO“ (2017)
Olivier Bordeaut
Vertė Erika Sabaliauskaitė

„Belaukiant Bodžanglio“ – romanas apie muziką, šokį ir beprotišką meilę. Romano pavadinimas – aliuzija į S. Becketto „Belaukiant Godo“, jis kalba apie bergždžias pastangas sulaukti amžinos meilės ir palaimos. Herojai laukia tik kitos dainos, kad galėtų plaukti per šokių salę, kuria pavertė savo erdvų butą. Jie tartum ilgisi prarasto rojaus.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„PALAUŽTA MOTERIS“ (2017)
Simone de Beauvoir
Vertė Jonė Ramunytė

Šią knygą sudaro trys istorijos: „Santūrumo amžius“, „Monologas“ ir „Palaužta moteris“. Jos intymios kaip susitikimas tête-à-tête. Pavergiančios gyvenimiška išmintimi. Atskleidžiančios, ką geriausio geba legendinės rašytojos plunksna. Jų herojės aiškiai suvokia viena – laikas išblėsina norą trokšti ir pakerta galimybę būti trokštama.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„TOKS PONAS PIEKIELNIS“ (2018)
François-Henri Désérable
Vertė Dainius Gintalas

Romane išryškėja trys klodai – tariamo Piekielnio istorija, rašytojo R. Gary linija ir paties autoriaus gyvenimo intarpai. Rutuliodamas R. Gary liniją, autorius kuria fikcijos fikciją, užsimena apie Gary gautą Goncourt'ų premiją už „Dangaus šaknis“ ir jo mistifikaciją, kai jis, prisidengęs Ajaro pavarde, antrąsyk pelnė tą pačią premiją už romaną „Gyvenimas dar prieš akis“.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„ŽMOGĖDROS SODE“ (2017)
Leila Slimani
Vertė Violeta Tauragienė

Adelė negali skųstis gyvenimu – ji jauna paryžietė, dirbanti įdomų žurnalistės darbą, jos vyras – chirurgas, jiedu augina mielą berniuką. Tačiau Adelė serga. Kai kas pasakytų, kad jos liga – maloni. Tačiau ji kenčia. Nuo vaikystės jaučia šaltį. Ji bijo. Tai jausmas, kurį pirmiausia pažino būdama su motina, palikdavusia ją vieną viešbučio kambaryje keletui dienų. Kad sušiltų, Adelė atrado vienintelį būdą būti kam nors reikalinga.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„PLAK, ŠIRDIE“ (2017)
Amélie Nothomb
Vertė Jonė Ramunytė

Šiame romane veikia moterys: Diana ir jos motina, pavydžioji Mari, Diana ir jos draugė, lipšnioji Elizabeta, Diana ir jos dėstytoja, savanaudė Olivija, Diana ir jos sesuo, motinos labiau mylima Selija. Jas priešina konkurencija ir vienija moteriškas solidarumas. Jų pasaulis sudėliotas iš kasdienybės stereotipų: grožis, pinigai, profesija, sėkmė – taip įsivaizduojama laimė. O jais naudojantis meistriškai atskleidžiama tai, kas iš tiesų slypi po šia išorine gerove.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „ODILĖ“ siūlo:

„FILOSOFIJOS KURSAS PER ŠEŠIAS IR KETVIRTĮ VALANDOS“ (2017)
Witold Gombrowicz
Vertė Greta Štikelytė

W. Gombrowiczius visą gyvenimą žavėjosi filosofija, dėstė ją Argentinos kavinėse ir salonuose susirinkusiems lenkų emigrantams ir jauniems argentiniečių intelektualams. Filosofiškai rašytojas pasitiko ir mirtį – 1969 m. pavasarį Vanse, Pietų Prancūzijoje, savo žmonai ir draugui skaitydamas žaismingas filosofijos istorijos paskaitas. Šį kursą, sudiktuotą prancūziškai per šešias ir ketvirtį valandos, pagaliau galime skaityti ir lietuviškai.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „TYTO ALBA“ siūlo:

„SLAPTAS SALVADORO DALI GYVENIMAS“ (2020)
Salvador Dali
Vertė Lolija Spurgienė

Aistringas menininkas knygoje pasirengęs užkariauti pasaulį ir nugalėti tamsuoliškumą, pilkumą, nihilizmą bei didybę.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„DOLCE AGONIA“ (2018)
Nancy Huston
Vertė Akvilė Melkūnaitė

Emociškai intensyvi ir kupina vidinės įtampos kaip Ingmaro Bergmano filmas.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„IŠSIDAŽIUSI MOTERIS“ (2016)
Francoise Sagan
Vertė Akvilė Melkūnaitė

Romanas grąžina mus prie mėgstamiausių Françoise Sagan temų: vyro ir moters santykiai, aistra ir abejingumas, daug žadanti užsimezgančio romano pradžia ir jausmų žlugimas. Prancūziška elegancija, mylinčių žiaurumas ir nemylinčių abejingumas, aistros ir intrigos.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„GYVENIMAS BE PABAIGOS“ (2018)
Frederic Beigbeder
Vertė Inga Tuliševskaitė

Frédéric Beigbeder leidžiasi į kelionę po naujausius mokslo atradimus, progresyviausias medicinos klinikas, įsiveržia į talentingiausių biologų ir genetikų laboratorijas tam, kad sužinotų, kaip gyventi amžinai.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „ALMA LITTERA“ siūlo:

„BELAUKIANT, KOL PAKILS VANDUO“ (2019)
Maryse Condé
Vertė Akvilė Melkūnaitė

Maryse Condé žinomiausia frankofonų autorė, kilusi iš Gvadelupos, 2018 m. už gyvenimo kūrybą apdovanota alternatyvia Nobelio literatūros premija. Jos rašymo stilius šiurkštus, bet metaforiškas ir vaizdingas, turintis sąsajų su magiškuoju realizmu. Autorė nagrinėja rasių, lyčių ir kultūros problemas, aktualias ne tik įvairiomis istorinėmis epochomis, bet ir šiandien.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


„IKI PASIMATYMO TEN AUKŠTAI“ (2019)
Pierre Lemaitre
Vertė Pranas Bieliauskas

Gonkūrų premija 2013 m. Tai ironiškas ir skausmingas romanas, atradęs puikų balansą tarp sunkių temų ir juodojo humoro. Jame per košmariško, beprasmiško karo prizmę jautriai ir įtaigiai kalbama apie universalius, visiems laikams būdingus dalykus: žmogiškumą, sąžiningumą, niekšiškumą, draugystę, gebėjimą išgyventi, viltį ir meilę.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


„KARPIAI IMPERATORIUI“ (2018)
Didier Decoin
Vertė Valdas V. Petrauskas

Garsus prancūzų rašytojas Didier Decoinas yra 27 romanų autorius, visame pasaulyje vertinamas ir skaitytojų, ir kritikų. D. Decoinas 1977 m. buvo apdovanotas prestižiškiausia šalies Gonkūrų literatūros premija.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


„POVESTUVINĖ KELIONĖ. IŠ UŽMARŠTIES GELMIŲ“ (2014)
Patrick Modiano
Vertė Aurelija Leonavičienė, Jonė Ramunytė

2014 metais P. Modiano apdovanotas prestižine Nobelio literatūros premija už atminties meną, prikėlusį sunkiai apčiuopiamus žmonių likimus ir atskleidusį okupacijos metų tikrovišką pasaulį.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


„MAŽASIS PRINCAS“ (2019)
Antoine de Saint-Exupéry
Vertė Pranas Bieliauskas

Tai klasika tapusi alegorinė pasaka, iki šiol žavinti viso pasaulio vaikus ir suaugusius žmones. A. de S.-Exupéry moko mus išminties nemoralizuodamas ir nenusileisdamas iki sentimentalumo. Tai knyga apie berniuką iš kitos planetos, apie jo tarpplanetines keliones ir sykiu išmintingas pasakojimas apie žmogaus lemtį.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


LEIDYKLA „JONAS IR JOKŪBAS“ siūlo:

„SIELOS AISTROS“ (2020)
René Descartes
Vertė Linas Rybelis

Traktatas publikuotas 1649 m., kuriame ryškiau nei kituose jo darbuose atsiskleidžia Descartes’o mąstymas apie tikrojo žmogaus, sudaryto iš sielos ir kūno, prigimtį. Išsami psichinių reiškinių fiziologinė analizė pasitelkiama ne tik nematerialios sielos ir biologinio kūno sąveikos pažinimui, bet ir kaip moralinės išminties pagrindas.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„LAIKAS IR KITAS“ (2017)
Emmanuel Levinas
Vertė Viktoras Bachmetjevas

Emannuelio Levino knyga „Laikas ir Kitas“ pirmą kartą buvo perskaitytos Paryžiaus filosofijos koledže 1946-47 metais. „Laikas ir Kitas“ pasitarnaus Levino filosofija besidomintiems žmonėms, kaip pirminis šaltinis, bet kartu ir įvadas į Levino filosofiją, nes esminė knygos struktūra atkartoja Levino 1961 metais išleistos „Totalybės ir begalybės“ struktūrą. „Laike ir Kitame” pristatomos ir nagrinėjamos esminės Levino filosofijos temos.“

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„KAS YRA FILOSOFIJA?“ (2019)
Gilles Deleuze ir Félix Guattari
Vertė Daina Habdankaitė ir Nijolė Keršytė

Kas yra filosofija? – tai paskutinis bendras XX a. prancūzų filosofo Gilles’io Deleuze’o ir psichoanalitiko Félixo Guattari darbas siūlantis radikaliai persvastyti klausimus: ką reiškia filosofuoti, kas yra filosofija.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„PROFESORIUS FROIDAS KALBASI SU ŽUVIMIS“ (2018)
Marion Muller-Colard
Vertė Daina Habdankaitė

„Profesorius Froidas kalbasi su žuvimis“ yra bandymas atpasakoti jaunojo profesoriaus Zigmundo Froido pirmąjį susitikimą su didžiąja psichoanalizės įžvalga, kad žmogus nėra pats sau pažinus. Už kiekvieno sprendimo, įžvalgos, emocijos, judesio slepiasi Oidipo kompleksas, sena vaikystės nuostaba, mirties polėkis.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„PIKTASIS PONO DEKARTO GENIJUS“ (2018)
Jean-Paul Mongin
Vertė Daina Habdankaitė

„Piktasis pono Dekarto genijuje“ François Schwoebelis pasakoja apie didžiąją Dekarto abejonę. Dekarto niekaip neapleidžia dėl viso pasaulio netikrumo, abejingumo. Jis nuolat klausinėja savęs: ar šie daiktai tikri? Ar mano pojūčiai manęs neapgauna? Kaip žinoti, kad tai ką jaučiu, yra tikra? Ar kartais nesapnuoju? Kas yra tikrovė?

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „BALTOS LANKOS“ siūlo:

„ROMAINAS GARY“ (2020)
Dominique Bona
Vertė Diana Bučiūtė

Pirma didžio XX a. rašytojo Romaino Gary – burtininko, žaidžiančio savo paslaptimis, – biografija lietuvių kalba.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„UŽRAŠŲ KNYGELĖS III, 1951–1959“ (2020)
Albert Camus
Vertė Violeta Tauragienė

Paskutiniai egzistencialisto, Nobelio literatūros premijos laureato užrašai, leidžiantys pažinti vieną svarbiausių XX a. rašytojų.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„ŠUNS ARCHIPELAGAS“ (2020)
Philippe Claudel
Vertė Jonė Ramunytė

Naujausias romanų „Pilkosios sielos“ ir „Brodekas“ autoriaus kūrinys – tai alegorinis pasakojimas apie mūsų laikų pasaulį, kuriame be gailesčio apnuoginama miglota žmogaus prigimtis.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„KOMPASAS“ (2019)
Mathias Enard
Vertė Violeta Tauragienė

Gaivališkas, prisodrintas muzikos, meilės ilgesio ir kvapą atimančios erudicijos „Kompasas“ – tai kelionė po praėjusias epochas, kvietimas ieškoti santykio tarp Rytų ir Vakarų, vakardienos ir rytdienos, tirpdyti sienas tarp šalių, kalbų, kultūrų ir laikmečių.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne