Pasaulio puslapiai - Italų literatūros mėnuo

Leidyklos rekomenduoja: knygos, verstos iš italų kalbos

Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) inicijuojamo literatūrinio projekto „Pasaulio puslapiai“ metu kiekvieną mėnesį skiriamas dėmesį vis kitos kalbos verstinėms knygoms. Balandis – italų kalbos mėnuo! Tad kviečiame susipažinti su LLA narių siūlomomis iš italų kalbos verstomis knygomis.


LEIDYKLA „ALMA LITTERA“ siūlo:

„ROŽĖS VARDAS“ (2019)
Umberto Eco 
Vertė Inga Tuliševskaitė

Modernios literatūros šedevru vadinamas kūrinys susižėrė daugybę prestižinių literatūros apdovanojimų, o geriausiu jo įvertinimu tapo daugiau nei 50 milijonų knygų, pasklidusių po visą pasaulį.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


„LIEKU ČIA“ (2019)
Marco Balzano
Vertė Rasa Klioštoraitytė

Nominuota Strega premijai.

Marco Balzano sako, kad parašyti šį romaną jį įkvėpė tikra Pietų Tirolio miestelio Kurono istorija. Po karo pastačius užtvanką, miestelis buvo užtvindytas, ir šiandien tik kyšanti iš dirbtinio ežero bažnyčios varpinė mena jame gyvenusių žmonių praeitį. Iki šiol mokytoju dirbantis autorius, kurio kūriniai yra pelnę prestižines literatūrines premijas, mums pateikia ne tik mažos bendruomenės istoriją didžiųjų istorijos kataklizmų epochoje. Jis meistriškai piešia paprastos moters, pasiryžusios priešintis pasaulio likimą lemiančioms jėgoms, drąsą ir tvirtybę.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


„NEAPOLIETIŠKA SAGA“ (2019)
Elena Ferrante
Vertė Ieva Mažeikaitė

„Neapolietiška saga“ – italų autorės Elenos Ferrante keturių įspūdingų knygų serija, kurioje pasakojama apie daugiau nei penkis dešimtmečius trunkančią dviejų moterų – Lilos Čerulo ir Elenos Greko, užaugusių skurdžiame Neapolio kvartale, draugystę.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


Jaunimui

„NETOBULI“ (2019)
Luigi Ballerini
Vertė Goda Bulybenko

ESI TOBULAS. ESI GERIAUSIAS. AR ESI LAIMINGAS? Septyniasdešimt antrieji Sistemos įkūrimo metai. Genetikos inžinerija padalijo visuomenę į dvi griežtai atskirtas klases: į TOBULUOSIUS, kurių genai nuolat gryninami dirbtiniu būdu, ir į NETOBULUS  žmones, kurie yra gimę iš moters ir priversti dirbti juodžiausius darbus.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


„ŽEMYN“ (2020)
Christian Hill
Vertė Rasa Klioštoraitytė

Dvi nuotykių, drąsos, žmogiškumo kupinos istorijos susipina šiame stulbinančiame, jaudinančiame ir meistriškai parašytame romane.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


„ŠIRDIS“ (2011)
Edmondo de Amicis
Vertė Algimantas Gudaitis

Edmondo De Amicis apysaka „Širdis“ parašyta mokinio dienoraščio forma. Kūrinio pagrindinėmis temomis tampa kilnūs, didvyriški poelgiai, taurus žmonių bendravimas. Berniuko dienoraštis papildytas tėvų laiškais ir mokytojo pasakojimais. Mažajam dienoraščio rašytojui nuolat tenka bendrauti su vaikais ir suaugusiaisiais, pagal kurių gyvenimą ir darbus jis svarsto, kaip teisingai reikėtų pasielgti įvairiose gyvenimo situacijose.

 

Kur įsigyti?

Knyguklubas.lt


LEIDYKLA „AUKSO ŽUVYS“ siūlo:

„Q“ (2016)
Luther Blissett
Vertė Toma Gudelytė

„Q“ laikomas reikšmingiausiu penkių Bolonijos autorių kolektyvo Wu Ming (išvertus iš kinų mandarinų kalbos gali reikšti „be vardo“ arba „penki vardai“) kūriniu, kurį jie pasirašo Luther Blissett vardu. Romanas vien Italijoje perleistas keliolika kartų, išverstas į dvi dešimtis kitų kalbų. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga knygą įtraukė į vertingiausių 2016 m. šiuolaikinės literatūros ir klasikos sąrašus.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos knygyne


„JERICHAS 1941 METAIS. VILNIAUS GETO ISTORIJOS“ (2014)
Igor Argamante
Vertė Toma Gudelytė

Tai daugiasluoksnis Igorio Argamanteʼės romanas apie Vilniaus getą, paremtas autoriaus biografiniais faktais, įvairių pasaulio bibliotekų archyvine medžiaga ir sava vaizduote. Romane autorius nevengia būti ironiškas, atskleisdamas absurdą, kurį teko išgyventi romano veikėjams. Už aukštą meninę vertę romanas buvo nominuotas vienai prestižiškiausių Italijoje Italo Calvino literatūros premijai.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skyrė Dominyko Urbo premiją knygos vertėjai Tomai Gudelytei už sėkmingą vertimo debiutą. Knyga taip pat įtraukta į vertingiausių 2014 m. šiuolaikinės literatūros ir klasikos sąrašus.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos knygyne


„KARO KVAILIO ISTORIJOS“ (2019)
Ascanio Celestini 
Vertė Toma Gudelytė

Tai pasakojimas apie vieną Romos miesto išlaisvinimo dieną baigiantis Antrajam pasauliniam karui. Istorija, kurią tėvas pasakodavo sūnui, šios knygos autoriui, kone trisdešimt metų. Kūrinys, persmelktas tiek prisiminimų, tiek vaizduotės, vienodai komiškas ir tragiškas, poetiškas ir filosofiškas. Tai siurrealistiško šėlsmo kupinas teatras, kuriame visi vaidmenys susijaukę: gyvieji apsimeta numirėliais, o mirę – gyvaisiais, vagys yra panašūs į šventuosius, o apaštalauti gali netgi musės.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos knygyne


„VIENAISTORIJA“ (2019)
Gipi
Vertė Toma Gudelytė

Grafinėje knygoje „vienaistorija“ iš tikrųjų susipina dvi istorijos: pusamžis rašytojas Silvanas Landis regi savo gyvenimą byrant į šipulius, o jo protėvis Mauras, perėjęs Pirmojo pasaulinio karo mėsmalę, grįžta namo. Po nuostabios ir negailestingos gamtos skliautais, brėždamas vos matomą ribą tarp šiandien ir vakar, Gipi kalba apie žmonių trapumą, grožį, skausmą ir viltį. Tai vizualus, tapybiškas, nedaugiažodis pasakojimas apie nesibaigiantį ritimąsi į prarają ir bandymą, nepaisant visko, pakilti.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos knygyne 


LEIDYKLA „BALTOS LANKOS“ siūlo:

„DIEVO VARDAS – GAILESTINGUMAS: POKALBIS SU ANDREA TORNIELLI“ (2016)
Popiežius Pranciškus
Vertė Lina Gaučytė

Paprastais ir tiesiais žodžiais popiežius Pranciškus kreipiasi į visus planetos vyrus bei moteris, šitaip pradėdamas nuoširdų ir asmenišką dialogą. Pagrindinė, popiežiui labiausiai rūpinti, tema – gailestingumas. Ji visada buvo jo liudijimo, o dabar ir pontifikato atspirties taškas.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„KELYJE: POKALBIAI SU JO ŠVENTENYBE PRANCIŠKUMI“ (2017)
Andrea Tornielli
Vertė Lina Gaučytė

Apie Vatikaną rašantis korespondentas Andrea Tornielli, remdamasis popiežiaus išvykomis į užsienį, pasakoja apie svarbiausias šio pontifikato paliestas temas ir nuveiktus darbus. Tai išskirtinis kelionių dienoraštis, realiuoju laiku pasakojantis apie evangelizavimą ir pajėgiantis supurtyti sąžines „abejingumo globalizacijos“ akivaizdoje.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„DIEVAS YRA JAUNAS: POKALBIS SU THOMAS LEONCINI “ (2018)
Popiežius Pranciškus
Vertė Lina Gaučytė

Šiame drąsiame, intymiame ir atvirame pokalbyje Pranciškus kreipiasi ne tik į viso pasaulio jaunuolius, tačiau ir į suaugusiuosius, dalyvaujančius juos ugdant. Su stiprybe, išmintimi ir aistra, įpindamas asmeninių prisiminimų, teologinių komentarų ir pastabų, popiežius žvelgia į šiandienos problemas – nuo pačių intymiausių temų iki viešosios sferos.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„ŠIO GYVENIMO LAIMĖ“ (2018)
Popiežius Pranciškus
Vertė Lina Gaučytė

Homilijų, kalbų, žinių, maldų rinkinys, kuriame popiežius kalba apie tai, kaip surasti laimę ir pajusti gyvenimo pilnatvę kasdienybėje. Kupina įkvėpimo ir patarimų asmeniniam dvasiniam tobulėjimui, ši knyga padės ieškoti kasdienės dvasinės ramybės chaotiškame šių dienų pasaulyje.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „TYTO ALBA“ siūlo:

„LAIKO TVARKA“ (2020)
Carlo Rovelli
Vertė Toma Gudelytė

Ar laikas teka viena kryptimi ir vienodai visiems? Ne: kalnuose jis lekia sparčiau, o lygumoje sruvena lėčiau dėl Žemės traukos. Ar vis dar galioja klasikinis laiko skirstymas į praeitį, dabartį ir ateitį? Bendroji reliatyvumo teorija ir kvantinė gravitacija, kurios vienas didžiausių autoritetų mokslo pasaulyje yra Carlo Rovelli, linkusios ir šią triadą peržiūrėti iš naujo: praeitis ir ateitis nebesupriešinamos, o patikimiausia atrodžiusi dabartis fizikos požiūriu pradingsta apskritai.

Laikas – tai misterija, neišvengiamai paliečianti ir įtraukianti visus. Jis lieka paslaptimi ne tik fizikos profanams, bet ir mokslininkams. Todėl C. Rovelli pasakojimas skirtas visiems ‒ tiek skaitytojui, pasiryžusiam leistis į visiškai naują kosminių dėsnių ir tolimųjų galaktikų pasaulį, tiek fizikos teorijos žinovui.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„NR. O“ (2015)
Umberto Eco
Vertė Inga Tuliševskaitė

Romanas apie neegzistuojantį laikraštį ir žurnalistus, drauge tai – sąmokslo, dezinformacijos ir nusikaltimų istorija.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


„UMBERTO ECO“ (2019)
Claudio Palucci
Vertė Toma Gudelytė

U. Eco buvo ne tik pasaulinio garso rašytojas ir semiotikas, bet ir, anot C. Paolucci, neeilinis mokytojas. Šios biografijos autorius buvo vienas iš paskutinių jo studentų, o vėliau ir kolega, tad ši knyga ne tik priartina skaitytoją prie kolosalaus U. Eco intelektinio palikimo, bet ir leidžia pažinti jį kaip gyvą, šmaikštų, mėgstantį bendrauti žmogų. C. Paolucci apžvelgia mokslinę U. Eco karjerą, aptardamas svarbiausius jo veikalus, padariusius neabejotiną įtaką pasaulio intelektinei raidai. Jis išskiria ir komentuoja vidines rašytojo mokslinėje veikloje praktikuotų įvairių interesų sąsajas: semiotinės teorijos ir romanų rašymo, komunikacijų analizės ir meilės viduramžiams. „Umberto Eco: tarp Tvarkos ir Nuotykio“ – susižavėjimo ir pagarbos kupinas pasakojimas apie mokytoją, intelektualą, enciklopedistą, mistifikacijų mėgėją, pasaulinio masto mokslininką ir rašytoją, padariusį didžiulę įtaką XX a. literatūrai.

 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne