Nemokamos ekskursijos Knygų aikštėje

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija „Knygų aikštės“ dalyvius kviečia į 3 nemokamas ekskursijas rugpjūčio 30 d. – rugsėjo 1 d. 

Reikalinga išankstinė registracija!

 

2024-08-31, šeštadienis, 13:00, nemokama ekskursija „Tvanas Vilniaus pilyse“
 

1655 metais pirmą kartą valstybės istorijoje priešas užėmė Vilniaus pilis, Lietuvos „pentagoną“. Iki tol pats didžiausias priešų laimėjimas Vilniaus pilyse tebuvo Kreivosios pilies (dab. Kalnų parko teritorija) sudeginimas 1390 metais. Vilniuje ir Lietuvoje prasidėjo „tvanas“: žudymai, plėšimai, epidemijos, badas ir kitos negandos. Caras, atvykęs į Vilnių, net pašiurpo pamatęs gausybę lavonų miesto gatvėse. Vilniaus pilys iš maskvėnų buvo atsiimtos tik po šešerių metų. Kas būtent nutiko Vilniaus pilims nuo 1655 iki 1661 metų, ir apžiūrėsime ekskursijos „Tvanas Vilniaus pilyse“ metu. Ekskursijos pradžia prie laiptų į Vilniaus katedros varpinę. 

Registracija 

2024-08-31, šeštadienis, 19:00, nemokama vakarinė ekskursija „Vilniaus pilių legendos“

Aplink Gedimino kalną keliausime legendų takais. Vilniaus pilių sienos slepia ne vieną legendą. Ar žinote, kas saldesnis už medų, kas lengvesnis už pūkelį ir kas kietesnis už akmenį? Gal tekę girdėti, kur Vilniaus pilyse galima sutikti visų pasmerktą vaidilutę? O gal norite savo kalendoriuose susiplanuoti susitikimą su ypatinga Vilniaus pilių karalaite, kuri neša skalsą ir turtą? Ekskursijos pradžia prie laiptų į Vilniaus katedros varpinę. Ekskursijos trukmė apie 1 val. Ekskursijos metu bus fotografuojama.

Registracija

2024-09-01, sekmadienis, 13:00, Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių sodai ir parkai

Vilniuje, siekiant pažaboti maištingą miestiečių dvasią, 1831 metais Gedimino kalne ir jo apylinkėse pastatomas „fortas“ – Vilniaus karinė tvirtovė. 1878 m. birželio 29 d. caras Aleksandras II patvirtino Vilniaus karinės tvirtovės likvidavimo projektą. Taip vidury miesto atsirado „urbanistinė skylė“, kurią reikėjo užpildyti pastatais arba sodais. Sodų arba tiesiog parkų idėja Vilniaus pilių teritorijoje jau turėjo nemenką istorinį įdirbį. Čia būta Vilniaus universiteto Botanikos sodo, sodais galėjo džiaugtis ir Lietuvos valdovai Vilniaus Žemutinėje pilyje. Tai nenuostabu, kad sodų ar parkų idėja buvo sutikta be konkurencijos. Taip atsirado „žalia juosta“ nuo dab. Karaliaus Mindaugo paminklo iki Bernardinų vienuolyno. Gedimino kalnas tapo atviras lankytojams. Vilnia (Vilnelė) iš „gynybinės kliūties“ virto pasivaikščiojimų vieta. Kaip prieš 150 metų Vilniaus pilys tapo pagrindiniais Vilniaus sodais, ir sužinosite ekskursijoje „Vyšnios kaip apelsinai: Vilniaus pilių sodai ir parkai“.

Registracija

Ekskursijos pradžia prie laiptų į Vilniaus katedros varpinę.
Ekskursijos trukmė – 1 val. / 1 val. 30 min. 
Kilus klausimams, susisiekite su direkcijos gide Migle Mikulėnaite, mob. +37065971255