Paskelbtas 2024 m. IBBY Garbės sąrašas

Į 2024 m. IBBY Garbės sąrašą įrašyti trys vaikų knygų kūrėjai iš Lietuvos:

 

  •  rašytojas Justinas Žilinskas ir knyga „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“ (Aukso žuvys, 2022),
  •  vertėja Raimonda Jonkutė, iš švedų kalbos išvertusi Jakobo Wegeliuso knygą „Žudiko beždžionė“ (Aukso žuvys, 2021),
  •  iliustruotoja Aušra Kiudulaitė ir knyga „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“ (Alma littera, 2022, knygą parašė Evelina Daciūtė).

Į sąrašą atrinkti 184 vaikų literatūros kūrėjai iš 59 šalių: 68 rašytojai, 55 iliustruotojai ir 61 vertėjas.

IBBY Garbės sąrašas – nacionalinių IBBY skyrių pateiktos reikšmingiausios vaikų ir paauglių knygos, išleistos per pastaruosius trejus metus. Knygos pristatomos trijose kategorijose – rašytojų, iliustruotojų ir vertėjų ir jau be tolesnės atrankos patenka į IBBY Garbės sąrašą.

IBBY Garbės sąrašas rengiamas kas dvejus metus, juo pagerbiami vaikų knygų rašytojai, iliustruotojai ir vertėjai iš IBBY šalių narių. Siūlant kandidatus šiam sąrašui, svarbu atsižvelgti į tai, kad knygos būtų reikšmingos jas siūlančioje šalyje ir rekomenduojamos kaip tinkamos leisti visame pasaulyje.

Garbės sąrašo diplomai kūrėjams įteikiami IBBY kongresuose, kuriuose pristatomas ir sąrašo katalogas bei knygos. Po kongreso septyni knygų rinkiniai keliauja po visame pasaulyje vykstančių  konferencijų ir knygų mugių parodas. Nuolatinės IBBY Garbės sąrašo knygų kolekcijos saugomos Miunchene, Ciuriche, Bratislavoje, Sen Petersberge, Tokijuje, Kvala Lumpūre, Tusone ir iki 2014 m. Evanstone.

IBBY Garbės sąrašas įsteigtas 1956 m. Su lietuvių vaikų knygų kūrėjais, įrašytais į IBBY Garbės sąrašą, galite susipažinti čia. 

bėgliai1 beždžionė tulpė