Vilniuje – Europos leidybos profesionalų metinis susitikimas

Šį ketvirtadienį–šeštadienį Vilniuje vyksta Europos leidėjų federacijos generalinė asamblėja – du kartus per metus organizuojamas Europos leidybos profesionalų susitikimas. Kiekvienąkart asamblėją priima vis kitas Europos miestas, šiai vasaros asamblėjai pasirinktas Vilnius.

 

Generalinėje asamblėjoje dalyvauja daugelio Europos šalių leidėjų asociacijų atstovai – vadovai, leidėjai, teisininkai ir Tarptautinės leidėjų asociacijos vadovas. Susitikimuose aptariamos leidybos problemos ir iššūkiai, teisinės ir ekonominės naujovės, pokyčiai. Šios asamblėjos pagrindiniai klausimai – dirbtinis intelektas ir jo įtaka leidybos procesams, autorių teisėms, taip pat – ES miškų naikinimo reglamentas (EUDR), kuriuo siekiama apriboti neigiamą ES rinkos poveikį visuotiniam miškų kirtimui ir nykimui pasauliniu mastu. Šis reglamentas tiesiogiai paveiks leidybos procesus, jis yra ypač svarbus popieriaus gamintojams ir spaustuvininkams.

Susitikimuose dalyvauja per 40 svečių, taip pat Lietuvos leidėjų asociacijos ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos valdybų nariai, programos „Kurk Lietuvai“ ir Aplinkos ministerijos atstovai.

Svečiai turės progų susipažinti ir su miesto kultūra – penktadienį į ekskursiją po Istorijų namuose esančias etnografijos saugyklas pakvies Lietuvos nacionalinis muziejus, o šeštadienį svečius į literatūrinę ekskursiją lydės poetas ir vertėjas Rimas Užgiris – jo ekskursijos daugeliui užsienio svečių būna įdomiausias žvilgsnis į literatūrinį Vilniaus paveldą.

Lietuvos leidėjų asociacijos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos leidėjų federacijos generalinę asamblėją remia „Go Vilnius“ ir Europos knygų mugių tinklas ALDUS UP.