Knygų potvynis

Jau nesyk prieš Kalėdas kvietėme skaitytojus dalyvauti reiškinyje, kurį islandai vadina Jólabókaflóðið! Šis žodis reiškia knygų potvynį, ištinkantį prieš Kalėdas. Leidėjai gruodį stengiasi pristatyti svarbiausias savo naujienas, o skaitytojai knygas perka ir dovanoja jas savo artimiausiems. Graži ir ilgalaikė tradicija Islandijoje – švenčių proga dovanoti knygas savo artimiesiems, draugams. 
Mūsų leidėjai siūlo naujų knygų įvairiausiam skoniui, kviečiame pasidairyti ir atrasti puikią dovaną savajam Jólabókaflóðið!

LEIDYKLA „ALMA LITTERA“ siūlo:  

Samuel Graydon „EINŠTEINAS
LAIKE IR ERDVĖJE“ (2023)
Vertė Jovita Liutkutė
MK Instagram post

Šioje knygoje Samuelis Graydonas nupučia dulkes nuo garsiausio pasaulyje mokslininko gyvenimo istorijos. Be to, kad čia rasite daug informacijos apie jo neįtikėtinus išradimus ir mintinius eksperimentus, pakeitusius pasaulį, autorius pasakoja ir apie dingusią Einšteino dukterį bei meilės laiškus, apie pabėgimą nuo nacių ir pokštus, pasakotus liūdinčiai papūgai Bibo pralinksminti, apie tai, kaip jis atsisakė tapti Izraelio prezidentu. Knygoje Einšteinas laike ir erdvėje pasakojamos devyniasdešimt devynios nepamirštamos istorijos apie žmogų, pakeitusį požiūrį į visatą, laiką ir mūsų vietą joje.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Benas Lyris „365 ĮKVĖPIMAI MYLĖTI“ (2023)
1

Benas Lyris – kunigas, vidinės drąsos ir gyvenimo nešėjas, širdyje tikintis, kad kiekvienas žmogus turi nueiti ne kitų rekomendacijų ir receptų, bet savo kelionę.
Kiekvienas šios knygos sakinys teįkvėps išlukštenti iš savo gyvenimo ką nors gražaus, net ir pilkoje buityje pamatyti gyvenimo gėles, nesustoti prie smulkmenų, kurios įkalina baimėje, sustingdo, neleidžia eiti pirmyn. Kiekvienos dienos sakinyje radęs žodį Meilė, paklauskite savęs, už ką mylite šią dieną, pamąstykite, kaip perskaityta mintis galėtų padėti visiškai atsiverti gyvenimui, apkabinti jį iš visos širdies.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

JAZZU „SKANUS JAZZU GYVENIMAS“ (2023)
2

Justė Arlauskaitė – viena populiariausių šalies atlikėja. Nuo neišmanymo, kaip išsivirti kiaušinį, iki dviejų restoranų. Unikalios maisto fotografijos genijaus R.Daskevičiaus nuotraukos. Šilti Jazzu gyvenimo potėpiai.
Dainininkė Jazzu apie svajonės išsipildymą, apie  meilę žmonėms, laimės paieškas ir dėkingas akis.
Jazzu fanai nutebs, kad ši scenos diva gali atrodyti, kaip jauki itališka mamma. Apie norą kurti, šokti, dainuoti, mėgautis gyvenimo purslais. Lai ši knyga tampa švente ir nauju, netikėtu požiūriu į virtuvę, stalą, geras emocijas, savo kūną ir save. Apie 30 Jazzu šeimos ir apie 50 jos mėgstamiausių  savo restoranų meniu receptų.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Gina Viliūnė „APOLONIJA“ (2023)
3

G. Viliūnė – Vilniaus istorijos žinovė ir viena skaitomiausių bibliotekų autorių. Pasakojimas apie sukilimo vado Z. Sierakausko žmonos Apolonijos Dalevskytės-Sierakauskienės gyvenimą.
Jiedu susitiko 1861 metų vasarą Vilniuje. Ji – dvidešimt trejų, graži ir geidžiama, svajojanti ne apie meilę, o apie tėvynės laisvę. Jis – rusų armijos kapitonas, trisdešimt penkerių, gyvenimą aukojantis vardan rengiamo sukilimo. Trys trumpi susitikimai, laiškai, o po metų atšvęstos vestuvės. Likimas skyrė jiems devynis mėnesius bendro, laimingo gyvenimo. 1863-ųjų balandį Zigmantas paliko besilaukiančią žmoną ir išėjo į Kauno gubernijos miškus vadovauti sukilėlių būriams. Zigmantą sužeidžia, suima ir įkalina. Muravjovo koriko įsakymu pakaria Vilniuje, Lukiškių aikštėje.
1863 metų rudenį besilaukianti ir serganti Apolonija viena ištremiama į Rusiją. Prasideda jos kaip sukilimo vado našlės kelias, pažymėtas netektimis ir skausmu, viltimis ir mažais džiaugsmais, tikėjimu ir nuoširdžiu darbu tėvynės labui. Stiprybės suteikia šeima ir gražių akimirkų prisiminimai .

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Abdulrazak Gurnah „APLEIDIMAS“ (2023)
Vertė Akvilina Cicėnaitė
4

Nobelio literatūros premija autoriui skirta už „bekompromisį ir užuojautos kupiną įžvalgumą nagrinėjant kolonializmo padarinių ir pabėgėlių likimų, pakibusių tarp kultūrų ir žemynų, temas“.
1899 m. anglas Martinas Pirsas iš dykumos pakliūva į Rytų Afrikos pakrantės miestą, kur jį išgelbsti parduotuvės savininkas Hasanalis, kurio gražuolė sesuo Rehana slaugo Pirsą. Pearce'as ir Rehana užmezga aistringą neleistiną meilės romaną, kuris po penkiasdešimties metų atsilieps, kai pasakotojo brolis beprotiškai įsimylės Rehanos anūkę.
Pasakodamas apie du uždraustus meilės romanus ir jų poveikį įsimylėjėlių šeimoms, Abdulrazak Gurnah puikiai dramatizuoja asmenines ir politines kolonializmo pasekmes, meilės peripetijas ir grožinės literatūros galią.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Jennifer Saint „ELEKTRA“ (2023)
Vertė Jurgita Jagminaitė
Elektra

Jennifer Saint – Sunday Times bestselerių autorė, rašanti graikų mitologijos įkvėptus romanus.
Užburiančiai perpasakotas vienos liūdniausiai pagarsėjusių graikų mitologijos veikėjų – Elektros mitas.
Tekėdama už Agamemnono, Klitemnestra neklauso paskalų apie jo šeimą – Atrėjo giminę. Bet Trojos karo išvakarėse Agamemnonas išduoda Klitemnestrą sunkiai įsivaizduojamu būdu, ir jai tenka susidurti su seniai šeimą kankinančiu prakeiksmu.
Trojos princesė Kasandra turi ne tik aiškiaregystės dovaną, bet ir savą prakeiksmą – niekas netiki jos regėjimais. Ji žino, kas nutiks jos mylimam miestui, kai Agamemnonas atvyks su savo kariuomene, bet yra bejėgė užkirsti kelią tragedijai.
Jauniausia Klitemnestros ir Agamemnono duktė Elektra tenori, kad mylimas tėvas grįžtų iš karo. Ar jai pavyks išvengti kruvinos savo giminės istorijos, ar jos likimas taip pat pažymėtas smurto?

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Sofía Segovia „KLAJŪNAI“ (2023)
Vertė Aira Nekrašaitė
Klajunai

Bestselerio „Bičių dūzgesys“ autorės romanas apie dvi šeimas, kurias ištrėmė karas ir suvienijo meilė ir drąsa. Romane aprašomas Prūsijos vokiečių šeimų gyvenimas ir pastangos išlikti karo metu.
Ilzės mokyklos dienos greitai virsta išgyvenimo pamokomis dėl karo grėsmės. Jos šeima prisijungia prie didžiausio egzodo žmonijos istorijoje, o šalia jos yra Jaunasis lenkas Janušas, kuris pasakoja žavias liaudies pasakas. Jie nežino, kad šie pasakojimai turi pranašišką reikšmę. Arno ir jo motina slepiasi griuvėsiuose, bet tai tampa pavojingu prieglobsčiu. Viltis juos suveda į nepaprastą kelionę, kurioje gintarinės ašarėlės tampa simboliu ir vertinga valiuta.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Herbjørg Wassmo „NEBYLUS KAMBARYS. Toros trilogijos antra knyga“ (2023)
Vertė Laima Ločerytė-Dale
6

Herbjørg Wassmo (g. 1942) yra viena populiariausių autorių Norvegijoje. Jos kūriniai išversti į daugelį kalbų. 1987 m. Herbjørg Wassmo paskutinė trilogijos dalis Beodis dangus buvo apdovanota Šiaurės šalių tarybos premija.
Antroje trilogijos dalyje sutinkame tą pačią mergaitę Torą, augančią mažytėje šiaurės salelėje. „Vokiečio pavainikė" sulaukia paauglystės, prasideda jos dvasinės brandos istorija. Toros motina baikšti ir užsidariusi, jos vėsi ir bejėgiška meilė nešildo ir nepadeda, o patėvis išnaudoja seksualiai. Mergina atsilaiko tik panirusi į savo vidinį gyvenimą ir atkakliai mokydamasi. Jos gyvenimo šviesuliai - tetulė Rakelė ir dėdė Simonas. Šie žmonės, žinių troškimas bei noras išsiveržti iš nykios buities padeda Torai baisiausią jos gyvenimo valandą, kai ji atsiduria vienui viena prieš likimą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Anthony Doerr „NERIGIMOJI ŠVIESA“ (2023)
Vertė Zita Marienė
7

Labai tikroviškas ir sykiu užburiantis pasakojimas, 2015 m. apdovanotas prestižine Pulitzerio premija. Vertėja Zita Marienė už šio romano vertimą laimėjo Metų vertėjo krėslo apdovanojimą. Alma littera yra išleidusi šio autoriaus kūrinius: „Paukščių miestas debesyse“, „Kriauklių rinkėjas“, „Malonės sniegas“.
Nors Mari Loros ir Vernerio istorija vyksta karo metais ir istorinę aplinką rašytojas atkuria labai tiksliai, ši knyga – ne apie patį karą, o apie žmones kare, kaip karas keičia juos ir likimus, moko mylėti ir atrasti šviesą ten, kur jos mažiausiai tikiesi. Šioje skausmingoje, bet ir labai šviesioje istorijoje gėris turi nedaug šansų laimėti, tačiau knygos veikėjai bet kokiomis aplinkybėmis stengiasi daryti gera vieni kitiems. Tai svarbiau ir už pergales, ir už pralaimėjimus.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Jodi Picoult ir Jennifer Finney Boylan „PIKTAS MEDUS“ (2023)
Vertė Gabrielė Šilobritaitė
8

Naujausia populiarios autorės knyga, parašyta kartu su kita autore Jennifer Finney Boylan, kuri yra translytė. Įdomi knygos atsiradimo istorija: Jennifer Finney Boylan susapnavo, kad parašė knygą su Jodi Picoult. Ji apie tai parašė tviteryje. Įrašą pamatė J. Picoult ir parašė jai atsakymą: taip ir padarykime! Romanas apie paslaptis ir apie tai, kuo rizikuojame, kad atrastume tikrąjį save. Taip pat apie bites, jų gyvenimą ir paraleles su žmonėmis.
Kai Olivijos sūnui Ašeriui buvo šešeri, ji pabėgo nuo smurtaujančio vyro ir sugrįžo į savo gimtąjį miestelį, kur perėmė savo tėvo bityną. Dabar Ašeris jau bebaigiantis mokyklą, malonus, patrauklus, populiarus ledo ritulio žaidėjas. Neseniai pradėjo susitikinėti su Lile, kuri ir Olivijai labai patinka. Lilė su mama neseniai persikėlė į jų miestelį. Tačiau vieną dieną Lilė randama nukritusi nuo laiptų su mirtina žaizda galvoje, o Ašeris suimamas apkaltintas žmogžudyste... jaudinantis romanas apie tai, ką pasirenkame išsaugoti iš savo praeities ir ką pasirenkame pamiršti.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Gabriel Garcia Marquez „ŠIMTAS METŲ VIENATVĖS“ (2023)
Vertė Valdas V. Petrauskas
9

Gabriel García Márquez laikomas „magiškojo realizmo“ pradininku. Savo romanuose jis meistriškai sujungė kasdienybę su magija. 1982 m. Gabriel García Márquez buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija ir tapo pirmuoju Kolumbijos ir vienu iš pirmųjų Lotynų Amerikos autorių, kuriam suteiktas šis prestižinis apdovanojimas.
Romane pasakojama Buendijų šeimos ir jų įkurto Makondo miesto šimto metų istorija – nuo įkūrimo iki tragiškos pabaigos. Kiekviena iš septynių Buendijų kartų į pasaulį atsineša savo lemtį, patiria savus džiaugsmus, kovoja su savais demonais. Jų visų likimai yra neišvengiamai susiję ir persipynę, formuojantys ne tik žmones, bet ir gimtąjį miestą. Į Buendijų ir Makondo kasdienybę nuolat įsibrauna legendinės asmenybės, įsipina tikri istoriniai įvykiai ir šio pasaulio dėsniams nepaklūstantys magiški nutikimai.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „AUKSO ŽUVYS“ siūlo:  

Andrus Kivirähk „JAUJININKAS“ (2023)
Vertė Milda Kurpniece
Jaujininkas

„Jaujininkas“ – tai juodojo humoro kupinas pasakojimas apie kaimo gyventojų kasdienybę Estijos užkampyje. Lietingą lapkritį čia persipina ne tik žmonių, bet ir nežemiškų būtybių – velnio, raganos, vėlių, aitvarų, vilkolakių – keliai ir užmačios. Bene svarbiausias kaimiečių užsiėmimas – vogti, smurtauti, girtauti ir nešioti paskalas. Kone kiekvienas jų savaip ydingas, o prireikus pasiruošęs velniui sielą parduoti. Nežemiškieji taip pat ne be trūkumų: aitvaras tėra įkyrus, nuo šeimininko priklausomas padaras, o klastingą ar ilgadantę šmėklą žmogus pajėgus įveikti išmone bei gudrumu. O kokia istorija be meilės, juolab jei ši be atsako? Apie tai gal reikėtų paklausti paties jaujininko.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Alina Bronsky „ŠUKPARKIS“ (2023)
Vertė Vytenė Saunoriūtė
Sukparkis

Neikite į Šukparkį – ten šiukšlina ir pavojinga. Nes Šukparkis yra susidūrimų vieta. Jame susitinka Rytai ir Vakarai, slampinėja paaugliai ir benamiai, skamba rusų estrada ir repo muzika, žaidžiamos tamsios šachmatų partijos, skrieja akmenys ir tušti buteliai. O netoliese, tarsi įkaltas pleištas, stovi daugiaaukštis, kuriame gyvena Saša. Šią labai karštą vasarą Sašai sukanka septyniolika metų ir ji turi tik dvi svajones: parašyti knygą apie savo mamą ir nužudyti patėvį Vadimą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Dalia Leinartė „NEPLANUOTAS GYVENIMAS“ (2022)
Neplanuotas gyvenimas

Tai monografija apie daugelio šeimų kasdienybę, neretai paženklintą skurdo, smurto, alkoholizmo, blato ir nevilties, atvirai demonstruojanti sovietinės ideologijos pasekmes ir šiandieninei Lietuvos visuomenei.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Jolita Bernotienė, Onutė Grigaitė „DŽIAUGSMO VIRTUVĖ. Metai pagal šventąją Hildegardą“ (2022)
Dziaugsmo virtuve

„Džiaugsmo virtuvė“ – tai pažintinė gastronominė knyga apie viduramžių vienuolę, mistikę, Bažnyčios mokytoją, gydytoją, žolininkę, filosofę, muzikę ir šviesuolę šv. Hildegardą Bingenietę. Knygos autorės atskleidžia šventosios gyvenimo kelią ir mokymą, supažindina su jos puoselėtomis sveikos gyvensenos ir mitybos principais. Čia pateikiami šiuolaikiškai interpretuoti patiekalų receptai, kuriuose daugybė sezoninių augalų iš mūsų laukų, pievų, daržų ir sodų. Neįtikėtina, kokią gyvastį ir skonius suteikia augalai. Laikas atrasti iš naujo gardų sezoninį augalinį maistą, kuris natūraliai gydo ir teikia džiaugsmą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Tina Oziewicz „KĄ VEIKIA JAUSMAI?“ (2023)
Vertė Vytas Dekšnys
Ka veikia jausmai

Ši paveikslėlių knyga kviečia pažinti jausmus ir emocijas – tuos nematomus, bet aiškiai juntamus mažuosius bičiulius. Kiekvienas iš jų yra ypatingas ir turi mėgstamą kasdienį užsiėmimą. Ar pastebi juos? Ar numanai, kur jie visi gyvena?

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Nijolė Laurinkienė „SAULĖ - DANGAUS KARALIENĖ“ (2023)
Saule dangaus karaliene

Milžiniška žvaigždė, ugnies kamuolys, dangaus valdovė, visaregė akis, motinėlė, didžiai graži moteris su žibančia karūna ant galvos – tai vis mūsų Saulė. Kažkur aukštybėse dunkso jos rūmai deimanto bokštais, veši sodas su aukso vaismedžiais, o prie vartų trypia ugniniai arkliai. Ši knyga kviečia į svečius pas Saulę. Skaitydami sužinosite, kaip Saulė atrodo, kokie jos namai, šeima ir ką ji veikia dieną naktį, žiemą vasarą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Jakob Wegelius „ROŽĖS APGAULĖ“ (2023)
Vertė  Raimonda Jonkutė
Rozes apgaule

Vieną dieną laive „Hadsono karalienė“ aptinkamas perlų vėrinys su rožės pavidalo kabučiu. Laivo įgula – mašinistė beždžionė Salė Džouns ir kapitonas Šefas – nusprendžia išsiaiškinti šio lobio paslaptį. Jie išplaukia į Glazgą ir patenka į negailestingos miesto gaujos gniaužtus. Salė Džouns turės pasitelkti visas jėgas, ryžtą ir sumanumą, kad išgyventų nelaisvėje ir padėtų atskleisti neįtikėtiną istoriją, vedančią skaitytoją jūrų ir sausumos keliais nuo Lisabonos iki pat Šetlando.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Rimantas Kmita, Povilas Vincentas Jankūnas „KELIUONĖ. Įmink Šiaulius“ (2023)
Keliuone

Trys klasiokai leidžiasi į įspūdingą, nuotykių ir mįslių kupiną kelionę po Šiaulius, kad patirtų miesto praeitį ir dabartį. Su kokiais kunigaikščiais siejamas Šiaulių atsiradimas? Kokie žymūs žmonės kūrė Šiaulius? Kas platino draudžiamą spaudą mieste? Kur gyventojai karo metu slėpė žydus? Kokios nenusisekusios meilės vienijo čia gyvenusius vyrus? Kodėl regbis Šiauliuose toks populiarus? Nuotaikingame komikse atgyja ir prabyla Šiaulių pastatai, meno kūriniai, legendinės asmenybės ir netgi būtybės – čia viskas įmanoma ir viskas tikra, nes laikas teka įvairiomis kryptimis.
Miestas turi savo mitą ir Tu esi jo dalis!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „BALTOS LANKOS“ siūlo:  

Mantas Adomėnas MONETA & LABIRINTAS“ (2023)
Adomenas moneta labirintas 72max

Snipų romanas, kviečiantis į šiandienos Didžiojo Žaidimo pasaulį, kuriame veša slapti politiniai judėjimai, sąmokslo teorijos, priešų pastangos ezoteriniais būdais pavergti protus – ir verda giluminė gėrio ir tamsos kova.   

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Claire KeeganTOKIE SMULKŪS DALYKAI“ (2023)
Vertė Violeta Tauragienė
Keegan smulkus dalykai72max

Nepamirštamai skaidrus pasakojimas apie viltį, tylų heroizmą, sudėtingus pasirinkimus, švelnumą savo artimui, susitaikymą su savo likimu ir tas kasdienes, svarbias smulkmenas, iš kurių ir susideda kiekvienas gyvenimas. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Kerstin Ekman „VIRSTI VILKU“ (2023)
Vertė Alma Braškytė
Ekman Virsti vilku 72max

Tylus, išmintingas ir intymus pasakojimas apie žmogaus ryšį su gamta ir gyvūnija, susitaikymą su prisiminimais ir senatve, apie ilgalaikį santuokinį ryšį, gyvenimo kryptį keičiančius susitikimus. Tai ir istorija, kelianti skaudžius klausimus apie medžioklę ir silpnesniųjų žudymą. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ann-Helén Laestadius „ŠIAURĖS ELNIŲ ŠVYTĖJIMAS“ (2023)
Vertė Alma Braškytė
Laestadius Siaures elniu svytejimas 72max

Šiame tikrais įvykiais paremtame romane vaizduojama jaunos moters kova ir siekis apginti savo tautos paveldą. Kartu tai pasakojimas apie brandą ir meilės giesmė dėl klimato kaitos nykstančiai gamtai. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Natalie Haynes AKLA KAIP AKMUO. MEDŪSOS ISTORIJA“ (2023)
Vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė
Haynes akla kaip akmuo 72max

Tai graikų mito perpasakojimas šiandienos žvilgsniu, nuspalvintas psichologijos ir feminizmo įžvalgų ir skatinantis mąstyti apie traumuojančio įvykio pasekmes žmogui. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „BAZILISKO AMBASADA“ siūlo:  

Zbigniew Herbert TRAPŪS BŪTIES UOSTAI“ (2022)
Vertė Žilvinas Norkūnas
Baziliskas min

Lenkų moderniosios literatūros klasiko, vieno svarbiausių XX a. antrosios pusės lenkų poetų Zbigniewo Herberto eilėraščių rinktinė lietuvių ir originalo (lenkų) kalbomis. Įvadinį straipsnį specialiai šiai knygai parašė Tomas Venclova –  jo teigimu, „Herberto eilės yra tarsi kondensuotos graikiškos tragedijos, suteikiančios tą katarsio pojūtį, kurio iš tragedijos reikalavo Aristotelis.“

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Inger Christensen „TAI“ (2023)
Vertė Dovydas Grajauskas
2023 Inger Christensen Tai virselis

„Tai“ – pirmasis danų poezijos vertimas, Lietuvoje pasirodęs atskira knyga.
„Tai“ – ir vientisas eilėraštis, ir eilėraščių rinkinys, ir subtilus poetinis epas, pasakojantis apie žmogaus, kalbos ir pasaulio tarpusavio ryšį, kalbos prigimtį ir dalyvavimą mūsų tikrovėje.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Artis OstupsGESTAI ir kt. eilėraščiai“ (2023)
Vertė Dominykas Norkūnas
2023 Artis Ostups Gestai ir kt. eilėraščiai

Pasitelkdamas aštriabriaunę vaizdiniją, Artis Ostups siekia sujungti istoriją su dabartimi: jo nerėksmingas ir jautrus balsas įrėmina žmogiškąsias patirtis tarsi fotografijas, kupinas netikėčiausių giluminių kontekstų

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „FLINTAS“ siūlo:  

Rasa Dmuchovskienė „SKRUZDĖLIUKAS NEŽINIUKAS. 5 KNYGA“ (2023)
Skruzdeliukas Neziniukas 5 virselis 1 min

Šioje knygoje tikri ir be galo įdomūs faktai apie Lietuvos miškuose sutinkamus gyvūnus sudėti į gražią istoriją, kurios pagrindinis veikėjas – Skruzdėliukas Nežiniukas.
Knyga bus įdomi tiems vaikams, kurie mėgsta tyrinėti, stebėti, leisti laiką gamtoje ir nuolat klausia „O kodėl?“Kodėlčiukai penktojoje Skruzdėliuko Nežiniuko knygoje sužinos:
Kuo maitinasi ir kodėl nesušąla skruzdėlės žiemą;
Kodėl briedis numeta ragus;
Kodėl zuikis nemato kas dedasi jam prieš nosį;
Kaip voverės uodega tampa parašiutu;
Ir dar daug kitų įdomių faktų apie mus supančią gamtą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

STEBUKLINGAS PASAKŲ PASAULIS“ (2023)
Graziausios pasaulio pasakos 2023 min

Knygoje rasite šias pasakas:
Pinokis
Trys paršiukai
Gražuolė ir pabaisa
Undinėlė
Džekas ir pupa
Princesė ir varlius
Pasinerkite į stebuklingų pasakų pasaulį kartu su pinokiu, trim paršiukais ir kitais stebuklingais veikėjais.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„LAUKIAM KALĖDŲ EILIUOTA PASAKA VAIKAMS“ (2023)
Laukiam kaledų cover1 01 2 min

Rekomeduojame vaikams 2-4 metų vaikams:
Eliuota pasaka su lipdukais apie kalėdas.  Ar žinai kaip gyvūnai ruošiasi šventei ? Jiems reikia tavo pagalbos. Klijuok lipdukus ir padėk žvėrlių šeimomis:
puošti eglutes ir namus, dėti vaišes ant stalo, susirinkti visiems kartu ir pasidžiaugti Kalėdomis.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

MIŠKO GYVENTOJAI. ŽIEMĄ. UŽDUOČIŲ KNYGELĖ SU LIPDUKAIS“ (2023)
Miško gyventojai žiemą min

Rekomenduojama 4-7 metų vaikams
Ar žinai kaip miško gyventojai gyvena žiemos metu ? Susipažink su miško gyvūnų ir paukščių gyvenimu žiemą.
Šioje žiemiškoje knygelėje:
pamatysi, kokius guolius miško gyvūnai įsirengia žiemos metu;
sužinosi, kas miega visą žiemą, o kas išdykauja iškritus sniegui;
padėsi miško gyventojams pasiekti savo maisto atsargų slėptuves.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „GELMĖS“ siūlo:  

Catherine Cusset „LAIMĖS APIBRĖŽIMAS“ (2023)
Vertė Asta Bieliauskaitė
Laimes apibrezimas virselis

„Laimės apibrėžimas“ – romanas apie dvi moteris: Klarisą ir Evą. Kaip kine prabėga jų gyvenimai 1979–2021 m. Abiem per penkiasdešimt. Jos nepažįsta viena kitos, bet jas vienija paslaptingas ryšys. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Charlotte Inden „ANA IR ANA. LAIŠKAI“ (2023)
Vertė Elena Zambacevičiūtė
Ana ir Ana viršelis

Dažnai mus apima ilgesys. Ar esame dar visai jauni, ar jau turintys gyvenimo patirties. O jeigu tai meilės ilgesys – tada viskas dar jausmingiau. Juo būtina su kažkuo pasidalyti. Ir puiku, kai tas kažkas tave supranta.
Anai vienuolika. Jos draugas Janas išsikraustė į Amsterdamą, dingo. Mergaitės močiutė, taip pat Ana, vis kalba apie Henrį, mįslingą nepažįstamąjį, ir rašo jam laiškus. Anūkė ir močiutė pirmiausia viena su kita pasidalija savo paslaptimis. Jos keičiasi mintimis apie išgyvenimus. Ir tai daro laiškais, nes kartais raštu išsakyti savo jausmus lengviau negu žodžiais. Laiškai švelnūs, sykiais liūdni, sykiais juokingi, net aistringi.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Florence Seyvos „KIŠENUKĖ“ (2023)
Vertė Jonė Ramunytė
Kisenuke Virsas 1

Florence Seyvos – žinoma prancūzų rašytoja, sukūrusi daug knygų vaikams, už kurias pelnė daug literatūrinių apdovanojimų. Jos pasakojimai ir linksmi, ir gilūs, ir pamokantys. Claude’as Ponti yra ir vaikiškų knygelių autorius, ir iliustratorius. Jo piešiniai pasižymi vaizdingumu, poetiškumu. Jie puikiai atskleidžia veikėjų jausmus. Pasak paties dailininko, paveikslėliai pasakoja apie vidinius vaikų išgyvenimus, kiekvienas skaitytojas juose gali atpažinti save patį ir savo svajones. Ir Florence Seyvos, ir Claude’as Ponti kuria unikalų, savitą pasaulį.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Victor L. Wooten „MUZIKOS PAMOKA“ (2023)
Vertė Augustinas Bėkšta
Muzikos pamokos viršelis 1 min

Pasak kritikų, tai geriausia knyga apie muziką ir gyvenimo dėsnius, netikėtas atradimas. Knygą sudaro 12 skyrių, pavadintų taktais, o kiekvienas taktas įvardytas kuriuo nors muzikos elementu: pulsas, natos, emocija, tonas, pauzė, klausymas. Ir visgi tai kur kas daugiau nei muzikos pamoka. „Mano mėgstamiausia knyga apie požiūrį į gyvenimą, muziką ir dvasingumą. Įsigilinęs į pamokas kaip alegoriją, supranti, kad žvilgsnis į gyvenimą ir muziką (grojimą ir klausymą) lemia ir vieno, ir kito esmę. Perskaitysi skyrių – pakeisi savo grojimą. Perskaitysi knygą – pakeisi gyvenimą“, – rašo vienas kritikas.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „HOMO LIBER“ siūlo:  

Rasa Lapė „CARTIER ŽVAIGŽDĖS KELIONĖ“ (2023)
Cartier

Rasos Lapės (tikr. Rasa Kačiulienė) istorinis romanas „Cartier žvaigždės kelionė“ – tai vienos lietuviškos šeimos įsipareigojimo grąžinti tobulą juvelyrinį dirbinį – Cartier žiedą – tikrojo jo savininko palikuoniams istorija. Šis įsipareigojimas dėl įvairių istorinių aplinkybių užtrunka nuo devynioliktojo amžiaus pirmosios pusės iki dabartinių laikų. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Karolina Ringys „RIBINIS LAIKAS“ (2023)
Ribinis laikas

Mistika persmelktas psichologinis trileris skaitytoją nukelia į magišką vasarą Labanoro girioje. Iš Amerikos į Lietuvą atostogų grįžusios Arijos viešnagė atokioje sodyboje netikėtai virsta gyvenimą pakeisiančiu nuotykiu. Mirtimi paženklintas Gėlos ežero dvaras, pažintis su paslaptingu naujuoju dvarininku suvirpina romantikos ieškančią Arijos vaizduotę. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Romas Gudaitis „CEZARIO KANČIOS“ (2023)
Cezario kancios

Žvilgsnis į meilę ir kančią su liūdesiu ir nostalgija, o dažnai ir ironiškai (apysaka „Kipras ir Todorkė“), dviejų moterų – vienos bevaikės, kitos šeimos džiaugsmu apdovanotos – drama ir tragizmas („Gegutės abrūsėliai“) menine stilistika ir kalbos koloritu bei intonacija susišaukia su kaimiškomis pastarųjų trijų autoriaus novelių rinkinių „Rudnia iškeliauja į dangų“, „Nemezidės kirtis“, „Vėlyva malda“ novelėmis.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Jūra Smiltė „BRIGITOS BEGEMOTAITĖS IR JOS DRAUGŲ NUOTYKIAI“ (2023)
Begemotaites virselis siusti

Brigitos Begemotaitės ir jos draugų nuotykiai – tai Jūros Smiltės pirmoji knyga 5–10 m. amžiaus vaikams. Vieną šaltą pavasario dieną šešerių metų mergaitė vardu Sofija, nešina savo mėgstamiausiu pliušiniu žaislu Brigita Begemotaite (trumpai Gite) aplanko dėdę Teplionį. Kad nebūtų nuobodu, dėdė Teplionis pasiūlo Sofijai ką nors nupiešti. Taip prasideda jų kelionė į nuostabų fantazijos pasaulį.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „HUBRIS“ siūlo:  

Daniela Hodrová „„Abiem pavidalais“ (2023)
Vertė Kristė Karvelytė
Hodrova Abiem pavidalais min

Daugybės akademinių interpretacijų susilaukęs romanas „Abiem pavidalais“ („Podoboji“) yra pirmoji Prahos trilogijos „Agonijos miestas“ („Trýznivé město“, 1999) dalis. Tai kruopščiai sukonstruota, intelektuali proza, iš skaitytojo reikalaujanti daug dėmesio ir, greičiausiai, ne vieno skaitymo.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

J. P. Laitinen „FIKTYVUS“ (2023)
Vertė Urtė Liepuoniūtė
fiktyvus

Nuo akademinės bendruomenės atsiskyręs filosofas Henris Kvalija tiki pasiekęs esminį proveržį: jo sukurta fiktyvaus žmogaus teorija gali padėti atverti neaprėpiamas proto ir atminties galimybes. Tačiau netrukus jis įsitikins, kad darbas dar nebaigtas. Netikėtai sužinojęs, kad seniai prarasta mylimoji guli ligoninėje, Henris skuba jos aplankyti. Blaškydamasis po miestą filosofas patiria kraštutines fizines ir psichologines būsenas, o kartu patikrina savo teoriją praktiškai.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Józef Tischner „DRAMOS FILOSOFIJA“ (2023)
Vertė Vytas Dekšnys
Tischner Dramos filos

„Dramos filosofija“ – tai filosofo, krikščionių kunigo, nonkonformisto komentaras apie epochos ginčus ir dilemas, apie praeitin nueinantį sovietizmą, apie melo, smurto ir dvasios korupcijos užvaldytą pasaulį.
„ŽMOGUS dalyvauja dramoje kitaip negu scenoje esantys daiktai. Jis yra dramatiška esybė ne ta pačia prasme, kaip jis yra moteris ar vyras, vaikas ar senelis. Dalyvaudamas kokioje nors dramoje, žmogus daugiau ar mažiau aiškiai suvokia, jog – jei pasitelksime metaforą – nuo jo paties priklauso jo pražūtis ar išsigelbėjimas. Būti dramatiška esybe – tai teisingai ar klaidingai tikėti, kad pražūtis ar išsigelbėjimas priklauso nuo paties žmogaus.“ - Józef Tischner

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Charles Eisenstein „KLIMATAS: NAUJASIS PASAKOJIMAS“ (2023)
Vertė Viktorija Damerell
hubris kli min

Kas nutiktų, jei į ekologinę krizę pažvelgtume ne per kaltę, savigraužą, racionalius skaičiavimus ar grasinimus pasaulio pabaiga, o per meilės prizmę? Kaip planetos gydymas atrodytų iš bendrasties būvio, trinančio atskiros savasties ribas, perspektyvos? Kodėl daugumą mūsų apėmęs nejautrumas ir kaip tai prisideda prie krizės? Kaip dabartinę aplinkosaugininkų poziciją formuoja karo mentalitetas ir ar gali būti, kad jo aktualumas slopsta? Kaip upių, miškų ir kitų gamtos būtybių matymas kaip šventų galėtų būti pati pragmatiškiausia ir veiksmingiausia strategija?
Šioje knygoje Charlesas Eisensteinas, leisdamasis iki giliausių žmonijos problemų šaknų, pateikia vizionierišką, tiek mokslo, tiek dvasinę plotmę integruojančią perspektyvą. Iš esmės tai stipriai įžeminanti ir įgalinanti knyga, pateikianti nemažai realių, praktiškų ir labai įkvepiančių žemės ir žmonijos gydymo pavyzdžių.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „KITOS KNYGOS“ siūlo:  

bell hooks „VISKAS APIE MEILĘ“ (2023)
Vertė Virginija Kulvinskaitė
9786094275951 Viskas apie meilę

JAV mąstytoja, kultūros kritikė, rašytoja. Žymiausiame savo kūrinyje autorė tiesiai ir įžvalgiai šių dienų visuomenei kalba apie meilės prigimtį. Suvokdama meilę daug plačiau nei vien per romantiką,  hooks paneigia įsigalėjusią nuomonę, kad idealios meilės pamatas yra geismas.
Autorė įsitikinusi, kad mūsų kultūroje klesti bemeilystė, nes vadovaujamės klaidinga meilės samprata, atseit tai kažkas „neapibrėžiamo“, „nenusakomo“. Be to, esame linkę meilę suvokti vartotojiškai – ji neva privalo teikti vien gerus jausmus.
Knygoje hooks nagrinėja emocinio artumo paieškas ir veikiančių modelių, kaip mokytis mylėti, trūkumą šiandien. šiuolaikinėje visuomenėje. hooks formuluoja naują perspektyvą: ji teigia, kad meilė – tai brandžios asmenybės sąmoningas sprendimas rūpintis savimi ir kitu, stiprėti kaip asmenybei ir padėti kitam augti, tai šeiminių, draugystės, bendruomeninių, net darbinių santykių pamatas. Anot bell hooks, tokia meilė gydo ir individą, ir visuomenę.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Jared Diamond „ŽLUGIMAS“ (2023)
Vertė Tadas Juras
Zlugimas internetui

Diamondo veikalas „Žlugimas“ atskleidžia, kodėl išnyko ne viena praeities kultūra. Vizionieriaus susisteminti dėsniai, būdingi civilizacijų raidai, lems ir mūsų civilizacijos ateitį.
Kas nutiko žmonėms, kadaise sukūrusiems Velykų salos statulas, ir majų piramidžių architektams? Ar ir mūsų pilys, dangoraižiai, daugiabučiai vieną dieną stovės apleisti kaip Angkoro šventyklos? J. Diamondas atskleidžia, kodėl vienos visuomenės klesti, o kitos žlunga, ir kelia klausimą, ar mūsų civilizacija išliks.

LLA narės leidyklos el. knygyne

Olivia Laing „VIENIŠAS MIESTAS“ (2023)
Vertė Ieva Venskevičiūtė
9786094275517 Vienisas miestas

Rašytoja Olivia Laing būdama beveik 35-erių nusprendžia kraustytis iš Europos į Niujorką pas mylimąjį. Kelionė jau suplanuota, bet paskutinę minutę jis persigalvoja. Palikta viena, svetimame megapolyje moteris išgyvena radikaliausią vienatvės formą. Ji ima domėtis niujorkiečių menininkų kūryba ir biografijomis – daugiausia tai žmonės, kuriems buvo sudėtinga megzti artimus ryšius ir kurie savo kūriniuose apmąstė vienatvę. O. Laing dėmesio centre atsiduria poparto ikona Andy Warholas, tapytojas Edwardas Hopperis, menininkas ir aktyvistas Davidas Wojnarowiczius, mėgėjų meno atstovas Henry Dargeris ir dainininkas Klausas Nomi.
Apmąstydama savo pačios ir pasirinktų menininkų patirčių sąsajas autorė teigia, kad vienatvė gali ne tik kankinti, bet ir suteikti naujų atradimų. Poetiškoje esė „Vienišas miestas“ autorė išpažįsta ir legitimuoja vienatvę, atskleisdama jos universalumą ir grožį.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Maya Angelou „ŽINAU, KO GIEDA PAUKŠTIS NARVE“ (2023)
Vertė Lina Būgienė
Paukstis narve internetui

Vaikystėje ir paauglystėje Maya Angelou patyrė daug išbandymų – būtent jie ir išugdė tvirto charakterio moterį. Didžiosios depresijos laikais, po tėvų skyrybų, mergaitė su vyresniuoju broliu išsiunčiami gyventi pas pamaldžią močiutę į užkampį JAV pietuose. Čia jie auga pavalgydinti ir aprengti, bet emociškai apleisti. Sugrįžus gyventi pas mamą į Sent Luisą, Mayos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis – ją išprievartauja daug vyresnis vyras.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „LAPAS“ siūlo:  

Gabija Grušaitė „GRYBO SAPNAS“ (2023)
Gabija priekinisr min

Grybo sapnas – tai romanas apie žmones, pasiklydusius savo vidiniuose labirintuose. Visuomenės akimis sėkmingus gyvenimus susikūrusios trisdešimt penkerių moterys Upė ir Ina bei norvegas restorano šefas Karlas iš tiesų gyvena savo proto kalėjimuose. Jiems kažko trūksta, bet net patys nežino ko. Kiekvienas savaip visą gyvenimą ieško kelio vidinio susitaikymo link, tačiau tik atsidūrę mistiškame vasarnamyje Pervalkos g. 31 randa sprendimo užuominą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Georges Perec „GYVENIMAS VARTOJIMO INSTRUKCIJA“ (2023)
Vertė Akvilė Melkūnaitė
20231109 Perec front min

Gyvenimas vartojimo instrukcija (1978) – svarbiausias garsaus prancūzų rašytojo Georges’o Pereco romanas, lyginamas su James’o Joyce’o Ulisu. Dienraščio Le Monde jis įtrauktas į 100 reikšmingiausių amžiaus knygų sąrašą.
Romano pasakojimas konstruojamas aplink vieną Paryžiaus daugiabutį, kuris tarsi nusimeta fasadą: kiekvienas knygos skyrius kviečia pasisvečiuoti vis kito kambario interjere ir pasinerti į jo gyventojų istoriją.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Marija Drėmaitė „JŪS GAUNATE BUTĄ“ (2023)
20230907 1 virselis

Svajonė gauti butą tapo vyraujančia sovietų okupuotos Lietuvos materialiojo gyvenimo dalimi, o buto gavimas – vienu reikšmingiausių žmonių gyvenimo įvykių. Būstas sovietų šalyje buvo ne įsigyjamas už uždirbtas lėšas, bet skirstomas partiniais-administraciniais nurodymais. Tai pavertė jį socialinės kontrolės įrankiu ir iškraipė jo architektūrinę prigimtį. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Gabija Grušaitė „STASYS ŠALTOKA“ (2017)
GG SS virselis 300max

Gabijos Grušaitės antrasis romanas „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ – šiandienos istorija apie vidinę trisdešimtmẽčio transformaciją, gilumines laimės ir prasmės paieškas gyvenimo paviršiuose ir žmogiškąjį santykį.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Gabija Grušaitė „GROŽIS IR HEIZELIS“ (2023)
Grozis ir Heizelis virselis 1

Grožis ir Heizelis – tai istorija apie du paprastus šunis ir juos priglaudusią Meilę. 
Gimę tolimoje Malaizijoje, kur visada vasara, su Meile jie kraustosi į naujus namus Keturių Metų Laikų Mieste. Šunys išgyvena daug sunkių pokyčių, kol išmoksta džiaugtis tuo, kas yra, užuot liūdėję dėl to, kas prarasta. Tai pasaka apie Gerą Gyvenimą, kurį pamatyti kasdienybėje kviečia šunys. Reikia tik įsiklausyti ir leisti jiems kalbėti.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ayn Rand „ŠALTINIS“ (2023)
Vertė Marius Burokas
Rand Saltinis virselis300max

„Šaltinis“, pirmąkart išleistas 1943 m. JAV  – kvapą gniaužiantis intelektualus romanas apie pinigus, galią, idealo siekį, meilę, visuomenės ydas ir papročius. Romano pagrindinis herojus, jaunas architektas individualistas Hovardas Rorkas, kuria modernistinius pastatus, įgyvendina savo viziją ir nepaiso visuomenės kritikos. Autorė yra sakiusi, kad Rorkas įkūnija stiprų idealų žmogų, kūrėją.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „LGGRTC“ siūlo:  

GENOCIDAS IR REZISTENCIJA 2023 1 NR. 53“ (2023)
rnalo virselis min

Tai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuo 1997 m. leidžiamas tęstinis recenzuojamas mokslinis žurnalas. Jame skelbiami moksliniai tyrimai apie sovietų ir nacių totalitarinius nusikaltimus, ginkluotos bei neginkluotos rezistencijos momentus, totalitarinių režimų poveikį visuomenei. Taip pat skelbiamos dokumentų ir mokslinių darbų apžvalgos, Centro ir kitų mokslo institucijų renginių (pagal Centro tyrimų problematiką) kronika.
Žurnalas leidžiamas du kartus per metus. Žurnalas publikuojamas lietuvių ir anglų kalbomis.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Severinas Vaitiekus „KAS MŪSŲ – KOVA ĮGYSIM“: LIETUVIŲ ŽVALGYBOS VAIDMUO SUJUNGIANT DIDŽIĄJĄ IR MAŽĄJĄ LIETUVĄ“ (2023)
Viršelis. Kas musu kova igysim S.Vaitiekus min

Knygoje apžvelgiama Lietuvos ir užsienio valstybių (pirmiausia Lenkijos ir Prancūzijos) žvalgybų veikla Klaipėdos krašte, lietuvių žvalgų vaidmuo ir indėlis rengiant ir vykdant 1923 m. Klaipėdos sukilimą, pateikiamos operacijoje dalyvavusių lietuvių žvalgų biografijos. Leidinyje taip pat nagrinėjama lietuvių žvalgybos ir vidaus saugumo institucijų formavimas ir veikimas Klaipėdos krašte 1923–1939 m., sujungus Mažąją Lietuvą su Didžiąja. Knyga gausiai iliustruota vertingomis istorinėmis nuotraukomis.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Vytautas Vitkus „PULKININKAS KAZIMIERAITIS: PIETŲ LIETUVOS PARTIZANŲ SRITIES VADO JUOZO VITKAUS GYVENIMAS, VEIKLA, ŠEIMOS LIKIMAS“ (2023)
Viršelis Pulkininkas Kazimieraitis min

Tai trečioji papildyta knygos „Pulkininkas Kazimieraitis“ laida. Knygoje, remiantis archyvų dokumentais, rašytiniais šaltiniais, amžininkų prisiminimais, atskleidžiamas partizanų vado Juozo Vitkaus gyvenimas, jo veikla, sutelkiant partizanų jėgas pasipriešinimo okupantams kovoje, tragiška žūtis, šeimos likimas.
Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos prezidiumo sprendimu 1949 m. Juozas Vitkus-Kazimieraitis (po mirties) apdovanotas I laipsnio Laisvės kovos kryžiumi su kardais ir ąžuolo lapais, suteikiant Laisvės kovos karžygio garbės vardą, o 1997 m. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu – Vyčio Kryžiaus I laipsnio ordinu.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA“ siūlo:  

Undinė Radzevičiūtė „PAVOJINGI ŽODŽIAI“ (2023)
UR pavojingi zodziai

Kaip sakoma Biblijoje, pradžioje buvo Žodis. Ir jis buvo ne tas.Kiekviena šalis, kiekviena valstybė turėjo ir vis dar turi savo pavojingus žodžius. Žodžius, kurių geriau nesakyti, ir tokius, kuriuos geriau kartoti kuo dažniau. Nuo žodžių priklauso žmogaus vieta visuomenėje, jo sėkmė ir galimybės. Kartais po socialinių perversmų pavojingi žodžiai su pageidaujamais žodžiais susikeičia vietomis, bet ši knyga ne apie tai. Režisierius Safyrovas po režisieriaus Odino mirties kaip palikimą gauna retai statomą Verdžio operą. Ir tai ne šiaip opera, o Opera, turinti pavojingą prietarą. Jos pavadinimo negalima ištarti viso. Pavadinime tik du žodžiai, ir režisierius turi pasirinkti arba vieną, arba kitą.
Devinta Europos Sąjungos literatūros premijos laureatės Undinės Radzevičiūtės knyga ,,Pavojingi žodžiai‘‘ – tai šiuolaikinės kultūros metafora.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

PASAKŲ LAIVU APLINK PASAULĮ“ (2023)
Vertė Zita Baranauskaitė-Danielienė
Pasakos virselis Min

Nuo neatmenamų laikų pasakos sekamos ir mėgstamos visame pasaulyje. Šioje knygoje surinktos gražiausios įvairių kultūrų pasakos ir pasaulio tautų išmintis. Jos nuskraidins į jūrų valdovo karaliją, į šiaurės platybes – pas laukinius trolius, į atokiąją Kiniją – pas drakonų valdovą, į rytų tolius – prie stebuklingojo žibinto ir net į Afriką – ką ten gyvūnai kalba, paklausyti.
Dėl vaikams lengvai suprantamų tekstų ir nuostabių dailininkės Anne Hofmann iliustracijų ši knyga – tikras pasakų lobis visai šeimai. Leiskitės kartu į pasakų kelionę po pasaulį!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Alba de Céspedes „UŽDRAUSTASIS SĄSIUVINIS“ (2023)
Vertė Audrius Musteikis
Uzdraustas sasiuvinis Cespedes reklamai

Šio romano centre – moters, suvokusios išorinio ir vidinio gyvenimo prieštarą, drama.
Valerija Kosati nė neįtarė, kokia ji nusivylusi gyvenimu, kol į juodą sąsiuvinį nepradėjo slapta užrašinėti savo minčių ir jausmų. Tai paskatino ją atidžiau pažvelgti į save. Netrukus Valerija suvokė, kad jos individualumą slopina atsidavimas ir pareigos jausmas vyrui, dukrai ir sūnui.
Plieskiantis tėvų ir vaikų, vyro ir žmonos, draugų ir meilužių konfliktams išryškėjo, kas iš tikrųjų slypi už respektabilios Kosati šeimos fasado. Šis pasirodė esąs trapesnis, nei buvo galima įsivaizduoti.
Tai įtraukianti, lėtai įsiliepsnojanti knyga. Jos puslapiuose veriasi buitis, kasdienybė ir laisvės siekis, santuokos ir šeimos kritika... Valerija atvirai samprotauja apie lytį, socialinius sluoksnius ir laiko tėkmę – ir dauguma jos įžvalgų nėra malonios.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Kristina Ohlsson „PAVOJINGOJO RŪKO BYLA“ (2023)
Vertė Virginija Jurgaitytė
Ohlsson III knyga virselis Min

Sveiki atvykę į Rūko slėnį! Susidūrėte su vaiduokliais? Tada skambinkite į Vaiduoklių biurą – Elsa ir Kalis puikiai išmano savo darbą. Šį kartą jų pagalbos reikia Robertui Gonsalesui. Kažkas naktimis paleidžia jo arklį, nors jis jį akylai prižiūri. Staiga prasivėrus vartams, arklys šuoliais pasileidžia laukan, nors, regis, aplink nieko nėra! Taip nutiko jau keletą kartų, bet tik tada, kai tvyrojo rūkas. Ko iš tikrųjų nori šis vaiduoklis? Ir kodėl arklys visada šuoliuoja prie krioklio?  Elsai ir Kaliui reikės išspręsti jaudinančią ir paslaptingą bylą!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Olga Tokarczuk „JOKŪBO KNYGOS“ (2022)
Vertė Vyturys Jarutis
Jokubo knygos 1181x1670

Šiuolaikinės lenkų literatūros žvaigždė, Nobelio literatūros premijos laureatė Olga Tokarczuk – ryški, savito sąmojo ir beribės vaizduotės rašytoja. 2018 m. jos romanas „Bėgūnai“ pelnė vieną prestižiškiausių anglakalbiame pasaulyje apdovanojimų – „Man Booker“ premiją. Šiai premijai kūrėja buvo pristatyta ir 2019 m. – romanas „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“ pateko į trumpąjį premijos sąrašą. Romanas „Jokūbo knygos“ – didžiulės apimties epas – rašytojai atnešė prestižinį „Nike“ apdovanojimą (2015) ir tikriausiai nulėmė sprendimą skirti jai Nobelio literatūros premiją. Švedijos akademija šį istorinį romaną pavadino rašytojos opus magnum.
„Jokūbo knygos“mums atveria spalvingą XVIII amžių. 1752 m. į Rohatyną Podolėje atvyksta kašteliono Kosakovskio žmona Kotryna, ją lydi poetė Elžbieta Družbacka. Viešnių garbei surengtoje vakarienėje dalyvauja vietos klebonas Benediktas Chmeliovskis – pirmosios lenkų enciklopedijos autorius. Kunigas ir poetė, du knygų mėgėjai, greit randa bendrą kalbą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Antanas A. Jonynas „153 SONETAI“ (2023)
Jonynas Virselis Sonetai

Tradicinė soneto forma itin būdinga ir įprasta Antano A. Jonyno kūryboje, nemaža sonetų esama jau pirmojoje jo knygoje „Metai kaip strazdas“, išėjusioje 1977 metais. Jie nuolatos sutinkami ir visose vėlesnėse poeto knygose, o paskutinioji, 2020 metais pasirodžiusi knyga, – „Naujieji sonetai“, – sudaryta vien iš šios formos eilėraščių. Poetas yra sukūręs daugiau kaip du šimtus soneto forma parašytų eilėraščių, taip pat ir keletą sonetų vainikų. Šioje knygoje pats autorius simboliškai atrinko 153 sonetus, greta jau ankstesnėse knygose publikuotų pateikiami ir dar niekad neskelbti kūriniai. Dirbdamas su tokia kanonine forma Antanas A. Jonynas įstengia išvengti monotonijos, sugeba pasiekti net formalios įvairovės – itališką petrarkiškąjį sonetą keičia angliškas šekspyriškas, o kartais improvizuojama netgi suardant tradicinę katrenų ir ketureilių eilę. Sonetams būdinga didelė temų įvairovė, tarp lyrinių, filosofinių, dramatinių gaidų kai kur įsipina ironiškos, sarkastiškos intonacijos, humoro blyksniai. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Marija Čepaitytė „VILNIAUS VIŠTYTĖ“ (2023)
Cepaityte virselis small

Gyveno kartą Vilniuje Senelis ir Senelė, turėjo jie smalsią baltą Vištytę, kuri išskrido iš namų į miesto gatves balto arklio ieškoti... Taip prasidėjo jos kelionė po legendomis apipintą Vilnių, kuriame sklando mūzos, trimituoja angelai, pildosi ant Stebuklo plytelės sugalvoti norai, o Vėjų Rožė, rodydama pasaulio kryptis, padeda nepaklysti paslapčių kupiname mieste.
Rašytojos Marijos Čepaitytės ir dailininkės Polinos Kucenko interaktyvus vadovas po Vilnių kviečia mažuosius smalsuolius kartu su tėveliais keliauti paskui Vištytę sostinės senamiesčio gatvėmis. Įspūdingos skulptūros ir sienų puošmenos, šimtmečius menančios gatvės ir skverai pasakoja savo istorijas ir kuria tikrą miesto pasaką.
Rekomenduojama vaikams nuo 4 m.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „NIEKO RIMTO“ siūlo:  

E. T. A. Hoffmann „SPRAGTUKAS IR PELIŲ KARALIUS“ (2022)
Vertė A. Laigonaitė
sssd

Kūčių vakarą Marijai laikrodininkas ir išradėjas Droselmajeris įteikia ypatingą dovaną: medinį žmogeliuką Spragtuką, skirtą riešutams gliaudyti. Mergaitė juo išsyk susižavi. O vos laikrodžiui išmušus dvylika, Spragtukas atgyja. Taip prasideda neįtikėtina ir pilna stebuklų istorija. Leiskimės drauge su Marija ir Spragtuku į kelionę po paslaptingą pelių karaliaus ir princesės Pirlipatės šalį ir kartu su klasikinės pasakos herojais patirkime  burtus, nuotykius, meilę, sunkiausius iššūkius ir didžiausius džiaugsmus.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Kęstutis Kasparavičius „MEŠKELIONĖ“ (2021)
Meskelione virselis sp

Rudųjų Meškinų šeima ketina aplankyti lokių giminaičius, gyvenančius atokiausiuose Žemės kampeliuose. Jie užsuks pas baltuosius lokius Šiaurės ašigalyje, meškėnus Šiaurės Amerikoje, koalas Australijoje, pandas Kinijoje. Ir tai – dar ne visi, kuriems reikia perduoti Kalėdų Senelio linkėjimus ir dovanas.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Rachel Cohn, David Levithan „DEŠAS IR LILĖ. IŠŠŪKIŲ DIENORAŠTIS“ (2022)
Vertė Viktorija Uzėlaitė
Dešas ir Lilė

Vieno šauniausių Niujorko knygynų lentynoje slepiasi raudona užrašų knygelė, pilna  iššūkių ir beprotiškų užduočių. Ją ten prieš pat Kalėdas paliko šešiolikmetė Lilė, tikėdamasi taip sutikti naują draugą ir patirti nuotykių. Užrašų knygelę randa Dešas, kuriam taip pat šešiolika. Jis nusprendžia tęsti susirašinėjimą ir sugalvoja naują užduotį Lilei. Taip prasideda nutrūktgalviška ir pašėlusiai miela istorija, pilna iššūkių, jaudulio ir svajonių, kurias išpildyti prireiks ne tik drąsos.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ignė Zarambaitė „Emilio laiškas“ (2020)
emilio laiskas sp

Vieno mažo miestelio paštas veikia geriau nei visi kiti. Jame nedingsta siuntiniai, o laiškai visuomet laiku pasiekia adresatus. Jei kas pasakytų, kad tas paštas stebuklingas, būtų beveik teisus. Čia darbuojasi slapti paštininkai – Berta Ilgauodegė ir Liudvikas Šlaputis. Kasnakt jie išlenda iš savo urvelio ir kimba į darbus: rūšiuoja laiškus, dėlioja juos į tvarkingas krūveles, užklijuoja atplyšusius vokus... Pala, sakysit, o kodėl jie dirba tik naktį ir gyvena urve? 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ignė Zarambaitė „PAŠTO PELYČIŲ NUOTYKIAI ŠIAURĖJE“ (2021)
pasto pelyciu nuotykiai siaureje

Pelės Berta, Liudvikas ir Goja naktimis triūsia pašte, o laisvalaikiu pildo slaptus miestelėnų norus. Galiausiai nusprendžia atsipūsti ir įgyvendinti savo pačių svajonę – nukeliauti į Šiaurę pas Kalėdų Senelį!
Visuomet įsivaizdavo, kad jis kartu su būriu šaunių pagalbininkų gyvena jaukioje trobelėje, kvepiančioje sausainiais ir šokoladu. Vis dėlto realybė kitokia. Kalėdų Senelio namai labiau primena fabriką ar laboratoriją, kur viskuo rūpinasi robotai ir kompiuteriai. Senelis patenkintas – užtenka laiko miegui, jogai, šokiams ir kitoms linksmybėms, tačiau pašto pelės negali su tuo susitaikyti. Kompiuteriai kliaujasi ne jausmais, o algoritmais. Kas įsigilins į vaikų troškimus ir padovanos pačią tinkamiausią dovaną? Juk Kalėdos be nuoširdumo – ne Kalėdos... 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ignė Zarambaitė „SLAPTA LAIŠKŲ RAŠYMO AGENTŪRA“ (2021)
slapta laisku rasymo agentura

Tai jau antroji lietuvių rašytojos Ignės Zarambaitės istorija apie pašto peles Bertą Ilgauodegę, Liudviką Šlaputį ir Goją, dar neturinčią pavardės, bet labai svajojančią vieną dieną ją gauti. Šauniosios pelės, pastebėjusios, kad ne visi miestelio gyventojai yra laimingi, nusprendžia jiems padėti. Iš pradžių ne visi gudruolių planai klostosi sklandžiai, bet nuo to tik linksmiau ir įdomiau.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Tom Fletcher „KALĖDOZAURAS IR BLOGIUKŲ SĄRAŠAS“ (2022)
Vertė Viktorija Uzėlaitė
kaledozauras ir blogiuku sarasas

Knygoje „Kalėdozauras ir Blogiukų sąrašas“ linksmai pasakojama apie Kalėdų Senelį, šauniausią pasaulyje dinozaurą, draugystę ir svarbą tikėti stebuklais. Prieš pat gražiausias metų šventes paaiškėja, kad gerų vaikų šiemet kur kas mažiau nei padaužų. Ką daryti? Juk jei nebeliks kam nešti dovanų, nebereikės nei Kalėdų Senelio, nei pačių Kalėdų! O, kad kas nors galėtų skraidyti po pasaulį lankydamas vaikus iš Blogiukų sąrašo ir padėtų jiems tapti geresniems... 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Tom Fletcher „KALĖDOZAURO SKRYDIS“ (2021)
Vertė Viktorija Uzėlaitė
Kaledozauro skrydis pav knyga

Niekas neabejoja, kad Šiaurės ašigalyje gyvena Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkai elfai. Dovanas išvežioja skraidančiomis rogėmis, kurias traukia šiaurės elniai. Juk taip rašo knygose, o knygos nemeluoja. Ši knyga irgi nemeluoja, nes joje elfai per Kalėdas paruošia ir išdalina dovanas visiems vaikams... bet tik geriems!
Viljamas Trandlis – geras vaikas. Ir jis labai mėgsta dinozaurus. Kaži, jei jis Kalėdų Seneliui parašys laišką ir paprašys dovanų dinozauro... kas nutiks?!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Marko Leino „KALĖDŲ ISTORIJA“ (2020)
Vertė Viltarė Urbaitė
Kaledu istorija sp min

Jei esi geraširdis, pasiaukojantis ir tiki stebuklais, gali nuveikti bet ką. Tačiau argi įmanoma per vieną naktį apdovanoti visus pasaulio vaikus?
Siekiant šio nepaprasto troškimo žvejo sūnui Mikalojui teks pažinti daugybę žmonių, paslapčiomis gaminti žaisliukus piktojo staliaus Izaoko dirbtuvėje, rogėmis apkeliauti užpustytus Suomijos kaimelius ir netgi prisijaukinti pulkelį laukinių elnių. Šio sunkaus kelio gale laukia neišmatuojamas džiaugsmas – juk visos tyros svajonės galų gale išsipildo, o vienišas, mažas berniukas tampa visame pasaulyje mylimu Kalėdų seneliu.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Elina Hirvonen „PRINCESĖS NUTRŪKTGALVĖS ŽIEMOS BURTAI“ (2022)
Vertė Viltarė Urbaitė
princeses nutrukgalves ziemos burtai d

Mama ir mažasis broliukas jau seniai apsirengę ir pasiruošę eiti čiuožinėti nuo kalniuko, o Nutrūktgalvė dar tik renkasi, kurią suknelę vilktis ir kuriais karoliais puoštis (galbūt visais iš karto?). Mama po truputį ima niršti. Tačiau princesė Nutrūktgalvė žino, kaip visus pradžiuginti. Jauki knygelė apie šeimos kasdienybę ir nekasdieniškus stebuklus skirta jauniesiems skaitytojams, tačiau pralinksmins visą šeimą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Hans Christian Andersen „SNIEGO KARALIENĖ“ (2022)
Vertė Aurelija Bivainytė
sniego karaliene sp

Danų rašytojo Hanso Christiano Anderseno pasakos vaikams – tarsi pirmieji mokytojai, imą už rankos ir vedą į pasaulį, pilną įvairiausių stebuklų bei ypatingų herojų, kurių vidinės stiprybės ir gebėjimo nepasiduoti net sunkiausią akimirką verta pasimokyti ir mažiems, ir dideliems. „Sniego karalienė“ – viena gražiausių kūrėjo pasakų. Kai nelabojo veidrodžio šukelė įkrinta Kajui į akį ir širdį, jis pamažu tampa vis šaltesnis ir piktesnis. Kai jį pagrobia Sniego karalienė, geriausia Kajaus draugė Gerda pasiryžta padaryti viską, kad susigrąžintų mylimą bičiulį.
Tai naujas originalios Anderseno istorijos vertimas iš danų kalbos. Nuostabią pasaką apie draugystę ir pasiaukojančią meilę puošia italų dailininkės  piešiniai. Su šios menininkės iliustracijomis leidykla „Nieko rimto“ išleido ir A. de Saint-Exupéry knygą .

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Corinne Giampaglia „ELĖ, LOKYS IR SNIEGAS“ (2020)
Vertė Laura Vilkaitė
Ele lokys ir sniegas sp

Artėja Kalėdos, o mažoji Elė nejaučia jokio šventinio džiaugsmo. Mama visad žino, ką daryti, tad pasiūlo jai knygą, pilną patarimų, kaip susikurti kalėdinę nuotaiką. Patarimai veikia ir pradžiugins ne tik Elę, bet ir jaunuosius šios knygos skaitytojus, kuriems patiks ne tik pasakojimas apie Elę ir lokį, bet ir smagūs darbeliai bei močiutės sausainių receptas.
Jaukią, žiemišką ir šventinę nuotaiką kurti padedančią knygelę mažiesiems skaitytojams sukūrė italų dailininkė .

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Terry Lynn Johnson „ŠUNŲ KINKINIAIS“ (2022)
Vertė Dangirutė Giedraitytė
sunu kinkiniais sp

Ši knyga – istorija apie drąsą, greitį, atšiaurią Kanados gamtą, draugystę, pasiaukojimą ir meilę šunims. Taip pat tai pasakojimas apie įveiktas baimes ir vidinę jėgą, stipresnę už bet kokią negalią. Makenos regėjimas vis silpsta – ji įtaria, kad kalta ta pati klastinga liga, kuria serga jos mažoji sesutė. Siekdama tai nuslėpti nuo aplinkinių ir net nuo savo šeimos, paauglė ima visų šalintis ir vis daugiau laiko leisti viena. Ji nenori, kad tėvai baimintųsi, o draugai guostų, tad renkasi viską ištverti pati. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Pippa Curnick „DIDYSIS ŠALTIS“ (2021)
Vertė Vainius Bakas
Didysis saltis sp

Lamos Šama ir Bahama pavargo nuo vasaros karščių ir labai pasiilgo SNIEGO! Tačiau joms reikia kuo greičiau pasirūpinti šiltais ir jaukiais megztiniais, kol dar neatėjo DIDYSIS ŠALTIS!
Labai juokinga istorija apie tai, kaip mokytis bendradarbiauti ir kartu siekti tikslo.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Alan MacDonald „NEVALA BERTIS. PAPLIAUŠKOS!“ (2022)
Vertė Valdas Kalvis
papliauskos d

Rašytojo Alano Makdonaldo (Alan MacDonald, g. 1958 m.) ir iliustruotojo Deivido Robertso (David Roberts, g. 1970 m.) bendras darbas – knygos apie Bertį ir draugus. Šįkart Bertis vaidins mokyklos renginyje, persirengęs Kalėdų Senelio elfu padės tėčiui dirbti mugėje bei sulauks nepageidaujamos viešnios vizito. Linksmos ir nuotaikingos istorijos jau išmokusiems skaityti padės nesunkiai ir smagiai įtvirtinti įgūdžius.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „PHI KNYGOS“ siūlo:  

Nigel Warburton „GLAUSTA FILOSOFIJOS ISTORIJA“ (2023)
Vertė Marius Jakštas
glausta filosofijos istorija

Britų filosofas Nigelis Warburtonas, kaip ir pati filosofija, geba kalbėti visiems – ir vaikui, ir profesoriui, sudėtingus filosofinius konceptus paversdamas prieinamais ir tiems, kurie anksčiau nebuvo su filosofija susidūrę.
„Glaustą filosofijos istoriją“ sudaro 40 trumpų pasakojimų, kuriuose žaismingai ir aiškiai pristatomos svarbiausios Vakarų filosofijos figūros, jų keltos idėjos ir su jomis susiję filosofiniai judėjimai.

Kur rasti?

El. knygyne

Søren Kierkegaard „SUVEDŹIOTOJO DIENORAŠTIS“ (2023)
Vertė Ieva Tomaševičiūtė
suvedziotojo dienorastis

„Suvedžiotojo dienoraštis“ – paskutinis danų rašytojo, filosofo, teologo Søreno Kierkegaardo knygos „Arba, arba“ skyrius, sudarytas iš suvedžiotoju save laikančio jaunuolio Johaneso ir jo suvedžiojimo auka tapusios jaunos merginos Kordelijos laiškų bei Johaneso refleksijų.
Subtilus suvedžiotojo metodiškumas, detaliai suplanuotas būdas apsukti nieko neįtarančią ir nekaltą Kordeliją aplink savo pirštą yra persmelktas dvilypumo. Dvilypumo mėgautis akimirka, ir tos mėgavimosi akimirkos refleksija. Laiškuose erotiški motyvai persipina ir painiojasi su vulgarumu, geidulys su gėda, trauka su pasidygėjimu.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „SLINKTYS“ siūlo:  

Albinas Galinis „SAULĖGRĄŽA“ (2023)
Viršelis min

Albino Galinio eilėraštis – netikėtas darinys: jame klasikinių tekstų ir įvykių permąstymas derinamas su sodria, archajiška (arba tyčia suarchajinta) kalba ir modernia teksto, eilėraščio forma. Filosofija, istorija, religija, klasikinė literatūra yra tie keturi stulpai, ant kurių laikosi autoriaus poezija. Albino Galinio eilėraštis barokiškas ir kartu sausas, įmantrus ir kartu lakoniškas; tarp šių, rodos, nesuderinamų kraštutinumų kyla jo įtampa.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Leonardas Gutauskas „LAIŠKAI IŠ MARDASAVO“ (2023)
Viršelis 2 min

Po rašytojo ir dailininko Leonardo Gutausko (1938–2021) mirties knygos „Laiškai iš Mardasavo“ sudarytojui, literatūros kritikui Valentinui Sventickui teko peržiūrėti dalį jo literatūrinio palikimo. Skaitydamas eilėraščius, sudėtus į didžiausią aplanką, jis pradėjo žymėtis tuos, kuriuose minimas Mardasavas, to kaimo apylinkės ir realijos: Ūla, Merkys, Merkinė, Zervynos, jose gyvenęs Juozas Aputis ir t. t. Tada ir šmėstelėjo mintis, kad tuos mardasaviškus eilėraščius, nespausdintus knygose, reikia kaip nors „parodyti“. Mintis vyniojosi toliau, nutarta prie L. Gutausko eilėraščių priglausti kitus Mardasavo „atėjūnus“ – dailininką Povilą Ričardą Vaitiekūną ir patį V. Sventicką. Visi trys menininkai Mardasave gyveno  ir gyvena arba bent vasaroja. Tad ir į jų kūrybą tas kaimas ir apskritai šilinių dzūkų kraštas savaime atėjęs.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „TERRA PUBLICA“ siūlo:  

Justina Šveikytė „LIETUVA. Ten, kur širdis... Where the heart is...“ (2023)
Knyga Lietuva Ten kur sirdis virselis Where the heart is Leidykla Terra Publica

Reprezentatyvi dvikalbė (lietuvių ir anglų k.) knyga, kuri puikiai tinka dovanai. Knygoje pristatoma Lietuvos istorija, papročiai ir tradicijos, kultūra, gyvenimo būdas.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Vojtěch Matocha „ŽALIASIS KRISTALAS“ (2023)
Vertė Aigustė Vykantė Bartkutė-Poderienė
Zaliasis kristalas 2023 knyga 7RGB

„Žaliasis kristalas“ – distopinė mokslinės fantastikos knyga vaikams nuo 10 metų apie paslaptingą, tamsų ir labai pavojingą Prahos miesto rajoną Nuosusą, kuriame nėra elektros. Apdovanota knyga.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Katherine Applegate „NORŲ MEDIS“ (2023)
Vertė Vaida Jankūnaitė
Knyga Noru medis Leidykla Debesu ganyklos

Į miestelį atsikėlus naujakuriams, čia ima dėtis nemalonūs dalykai. „Norų medis“ – daug apdovanojimų pelniusi knyga apie imigrantų dalią, bendruomeniškumą ir draugystę. Apdovanota knyga.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Marisha Rasi-Koskinen „TAMSIOJI SAULĖS PUSĖ“ (2023)
Vertė Urtė Liepuoniūtė
Tamsioji saules puse 72RGB

„Tamsioji saulės pusė“ – mokslinės fantastikos knyga jaunimui apie keliones laiku ir galimybę pakeisti ateitį. Apdovanota knyga.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Roma Blėkienė, Danguolė Kandrotienė, Julija Matulaitė, Dalia Ramančauskaitė „LIETUVA. „1000 KLAUSIMŲ IR ATSAKYMŲ“ (2019)
Lietuva 1000 klausimu ir atsakymu knyga 72RGB

Ar pasiruošę leistis į nepakartojamą smalsumo ir žinių kelionę? Į šią šeimai skirtą knygą sudėjome net 1000 įdomių klausimų ir atsakymų apie Lietuvą.
Knygą galima skaityti kaip enciklopediją arba pasitelkti ją smagiems protmūšiams su šeima ir draugais. O moksleiviai galės papildyti savo žinias.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Erin Hunter „KLANŲ KARIAI. Į TYRUS“ (2023)
Vertė Danguolė Žalytė
Klanu kariai 01 I tyrus 2023 knyga 72RGB

„Klanų kariai. Į tyrus“ – milžiniškos populiarios fantastinės serijos apie laukines kates kares knyga. Nuotykiai prasideda ir prie jų prisijungia naminis katinas Rudžius

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Aprilkind, Barbara van den Speulhof „PIKTULIS... NORI LAIMĖTI!“ (2023)
Vertė Indrė Dalia Klimkaitė
Knyga Piktulis nori laimeti Leidykla Debesu ganyklos

Piktulis sugrįžta! Trečiojoje knygoje – muilinių lenktynės, kurias Piktulis žūtbūt nori laimėti. Taip nori, jog pamiršta gero elgesio taisykles. Dar blogiau – mažasis trolis palieka savo draugus nelaimėje. Kas svarbiau – pergalė ar draugystė? Skaitydami knygelę mažieji skaitytojai sužinos, kas atsitinka, kai veržiesi į pergalę bet kokia kaina ir palieki draugus nuošaly.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Inga Pupelienė „SALDI AKIMIRKA“ (2023)
Saldi akimirka 72RGB

„Saldi akimirka“ – desertų receptų knyga, skirta kiekvienam, mėgstančiam keksus, pyragus, tortus ir kitus skanumynus. Itin lengvai pasigaminsite net 100 skirtingų saldumynų.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „TYTO ALBA“ išleido:  

Eleanor Shearer „UPE, VESK MANE NAMO“ (2023)
Vertė Rūta Tumėnaitė
Upe vesk mane namo min min

Tai istorija apie didžiulį laisvės troškimą ir begalinę motinos meilę. Barbadosas, 1834-ieji. Skelbiama vergovės pabaiga, tačiau laimę greitai užtemdo žinia, kad pagal įstatymą buvę vergai plantacijose turės atidirbti dar šešerius metus. Išsvajota laisvė tėra naujas prievartos vardas, todėl Rachelė supranta, kad vienintelė išeitis – bėgti. Ji ryžtasi rizikuoti ir pamėginti rasti penkis iš jos atimtus vaikus. Nuo saulėtekio iki saulėlydžio, per cukranendrių ir kavamedžių laukus, sraunius vandenis, tankius miškus ir kaitros išdegintas plynes. Ji nebus laisva, kol jų neras.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Andrius Kleiva „KAIP VEIKIA JAPONIJA“ (2023)
Kaip veikia JaponijaNEW min min

Atnaujinta „Kaip veikia Japonija“ – labai gyva pačių pirmųjų A. Kleivos Japonijoje praleistų metų panorama. Tai noras parodyti šalį tiems, kurie niekuomet joje nebuvo, sukurti savotišką kultūrinį, emocinį, politinį ir praktinį vadovą, kurį perskaitę galėsite pasijusti bent truputėlį priartėję prie šios paslaptingos, tačiau nepaprastai viliojančios šalies. Daugybė temų, paverčiančių šią knygą ne tik nepaprastai egzotišku, spalvingu ir patraukliu įvadu į šiuolaikinę Japoniją, bet ir gidu tiems, kurie ruošiasi šią šalį patirti savo kailiu.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Juozas Erlickas „UŽ STIKLINIŲ LIETAUS GROTŲ“ (2023)
Uz stikliniu lietaus grotu BUS min min

Nacionalinės premijos laureato Juozo Erlicko tekstų pristatinėti nereikia. Absurdo poetika ir graudžia ironija – taip gyvasis klasikas pažvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas. Ši knyga – pasiilgusiems paradoksalaus J. Erlicko žvilgsnio į pasaulį. 

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Tomas Dirgėla „DOMAS IR TOMAS. DINGUSIŲ MANDARINŲ BYLA“ (2023)
Domas ir Tomas 13. Dingusiu mandarinu byla min min

Dar vienos nuostabios Kalėdos nuostabiame Miestamiestyje – dovanos po eglute, silkė pataluose, baltoji mišrainė ir mandarinai, be kurių... Mandarinai? Šiemet jie ėmė ir tiesiog pradingo! Kalėdų stalo atributo nebeįmanoma rasti nė viename Miestamiesčio prekybos centre, kaip ir žiemą grybų rinkti į mišką išėjusio Liudo Mėmės. Ar gali būti, kad mokyklos direktorius susijęs su mandarinų prapuolimu? Ar gali būti, kad be kvapnių oranžinių vaisių miestamiestiečių Kalėdos bus sugadintos? Kultinių detektyvų komanda nieko nelaukusi skuba gelbėti Kalėdas.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Lorena Hughes „DUKTĖ IŠ ISPANIJOS“ (2023)
Vertė Džilda Jansonaitė
Dukte is Ispanijos min min

Tikrais faktais paremtas romanas nukelia į Ekvadoro kakavos plantacijas. Plantacijos paveldėtoja Puri plaukdama iš Europos į Ekvadorą patenka į tragiškų įvykių sūkurį – laive nužudomas jos vyras. Panašu, kad tai ne atsitiktinumas, o užsakomoji žmogžudystė, kuria siekiama sutrukdyti Puri tapti paveldėtoja. Į klestinčius namus Puri atvyksta kaip našlys rašytojas, kurio žmona, paveldėtoja, mirė ilgos kelionės metu. Ekvadore jos laukia dvi seserys ir brolis, kurie toli gražu nėra nusiteikę draugingai. Ar Puri pavyks gauti tai, kas jai priklauso, ir kas slepiasi už didingų namų sienų?

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Michael Schur „KAIP TAPTI TOBULAM?“ (2023)
Vertė Povilas Dikavičius
Kaip tapti tobulam min min

Kas skiria gerą žmogų nuo blogo, atsakyti nepaprasta. Filosofai šią mįslę mėgina įminti jau tūkstančius metų. Tačiau dauguma mūsų laikome save gerais žmonėmis. Ar etiška mėgautis meno kūriniu, jei jo autorius – siaubinga asmenybė? Ar kaip nors nusižengiame moralės principams, jei patys imame skelbti apie savo gerus darbus socialiniuose tinkluose? Kiek pinigų aukoti labdarai? Ir apskritai – ką daryti, kai gerų darbų darymas ima sekinti? Šmaikščiai gvildendamas kasdienybėje kylančias moralines dilemas, autorius kviečia permąstyti mažus ir didesnius gerumo veiksmus ir suprasti tikrąją jų prasmę.  

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „VAGA“ siūlo:  

Erich Fromm PAMIRŠTA KALBA“ (2023)
1

Erichas Frommas, Vokietijos ir JAV psichologas bei filosofas humanistas, vienas neofroidizmo šakų psichoanalizėje įkūrėjų, knygoje „Pamiršta kalba“ psichoanalitiškai aiškina sapnus, pasakas, mitus, kurie yra, anot autoriaus, „parašyti“ vienintele universalia žmonijos kalba – simbolių kalba.
Autorius siūlo savo paties sapnų interpretavimo koncepcijas, paremtas įvairiais atvejais; aprašo įvairius mitus ir pasakas (taip pat ir mitą apie Edipą); apibrėžia Freudo ir Jungo požiūrius, kartu analizuodamas jų kontekste ir savąjį.
Pasak E. Frommo, visi sapnai yra prasmingi ir reikšmingi, o mituose ir pasakose užšifruoti daug sudėtingesni pranešimai, negu gali atrodyti. Mokėdamas simbolių kalbą žmogus galėtų geriau suvokti save ir susipažinti su praeities kartų išmintimi.

LLA narės leidyklos el. knygyne

James Fox PASAULIS PAGAL SPALVĄ“ (2023)
2

Pasaulis pagal spalvą – tai ne tik istorija apie spalvas, bet ir pasakojimas apie žmones ir mūsų vietą visatoje: po kalbos, spalvos yra didžiausias kultūrinės reikšmės nešėjas.
Britų meno istorikas,  nominantas ir laidų vedėjas James Fox savo knygoje  išskiria 7 pagrindines spalvas – juodą, raudoną, geltoną, mėlyną, baltą, violetinę ir žalią – atskleisdamas kiekvienos jų pagrindinę idėją.
Autorius pasakoja, kaip įvairūs istoriniai įvykiai darė įtaką spalvų reikšmių kismui; ką šios besiformuojančios reikšmės atskleidė apie jų kūrėjus; kokias žmonių viltis, baimes, išankstinius nusistatymus ir rūpesčius jos parodė.  J. Fox tyrinėja daugelį meno istorijos etapų – nuo​​bronzos amžiaus aukso dirbinių iki Turnerio, Ticiano, Yveso Kleino kūrybos. Knygoje susipina literatūra, filosofija, kinas, archeologija ir kiti menai – nuo ​​Monet iki Marko Polo, nuo ankstyvųjų japonų tapybos tušu meistrų iki Šekspyro, Gėtės bei Džeimso Bondo.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Lindsay Gibson KUO ESI GIMĘS BŪTI“ (2023)
3

Rasti ir įgyvendinti savo gyvenimo tikslą ar tikslus – visus žmones vienijantis troškimas. Ir visgi daugelis mūsų gyvena tokius gyvenimus ir seka tomis svajonėmis, kurias sąmoningai arba ne diktuoja šeima, draugai, visuomenė. Suvokus, kokios baimės ir nusivylimai užkerta kelią svajonėms ir trukdo asmeniniam augimui, galima išsilaisvinti iš abejonių ir bejėgystės liūno, ir atrasti, kokio gyvenimo iš tiesų nori kiekvieno mūsų tikroji savastis.

Knygoje Kuo esi gimęs būti: kaip surasti arba susigrąžinti tikslą gyvenime klinikinės psichologijos mokslų daktarė Lindsay C. Gibson piešia praktinį žemėlapį, kuris rodo, kaip ištrūkti iš senų įpročių, labiau kliautis savimi, o ne kitų nuomone, suprasti, kas yra jūsų pašaukimas, ir pajudėti savo autentiško gyvenimo, širdies balso nulemtų sprendimų ir tikslų link.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Antoine de Saint-Exupéry ŽEMĖ, ŽMONIŲ PLANETA“ (2023)
4

Antoine de Saint-Exupéry geriausiai pažįstamas kaip Mažojo princo autorius, tačiau turbūt mažai kas  žino, kad pagrindinis jo darbas buvo lėktuvu skraidinti pašto siuntas. Būtent tarnyba pašto aviacijoje – esminė kūrinio Žemė, žmonių planeta tema.
Autentiškais patyrimais grįstoje knygoje Antoine de Saint-Exupéry pasakoja apie savo skrydžius virš Sacharos dykumos ir Andų viršūnių, santykius su kolegomis, ribines situacijas ir patirtis, verčiančias kelti egzistencinius klausimus: ką reiškia būti žmogumi? Kokia gyvenimo prasmė? Ar mirties nuojauta yra stipresnė už norą gyventi?

Žemė, žmonių planeta – filosofinis-lyrinis monologas, reflektuojantis Žemės ir vidinio žmogaus gyvenimo peizažus. Istorija apie tai, dėl ko verta gyventi, kurią prisijaukino jau ne viena skaitytojų karta.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Paulo Coelho LANKININKAS“ (2023)
Lankininkas

Naujoji Paulo Coelho knyga „Lankininkas“ – įkvepianti istorija apie jauną žmogų, siekiantį pasisemti vyresniojo patirties, ir apie ilgaamžes gyvenimo pamokas. Su jam būdinga išmintimi, Paulo Coelho primena, kad žmogaus gyvenimas be tikslo yra bereikšmis, veiksmai ir sielos šauksmas – neatsiejamai susiję, o gyvenimas, kurį kiekviename žingsnyje lydi atstūmimo ar nesėkmės baimė, skurdina.
PAULO COELHO laikomas vienu įtakingiausių mūsų laikų rašytojų, jo knygos išleistos daugiau nei 170 šalių, išverstos į 88 kalbas, jų parduota daugiau nei 320 milijonų egzempliorių. Jis yra daugybės pasaulinių bestselerių, įskaitant vienos įspūdingiausių šiuolaikinės literatūros knygų, – „Alchemiko“ autorius. Nuo 2002 m. Brazilijos literatūros akademijos narys, 2007 m. tapo Jungtinių Tautų Taikos pasiuntiniu. 2009 m. pelnė Gineso pasaulio rekordą kaip į daugiausia užsienio kalbų išverstos knygos („Alchemikas“) autorius.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Viktorija Butautis „KANARŲ PASLAPTIS“ (2023)
6

Fantastinis nuotykių romanas paaugliukams (su galvosūkiais!). Romanas skirtas 10-13 metų vaikams-nebe-vaikams.
„Gyventi be nuotykių yra pavojinga…nes gali numirt iš nuobodulio,“ – tuo tvirtai įsitikinusi dvylikametė Ema. Ji kartu su tėvais ir prancūzų buldogu Marsu nuolatos keliauja ir gyvena skirtingose pasaulio šalyse. Paslaptingi įvykiai prasideda tada, kai šeima apsistoja Tenerifės saloje, kurioje Emai tenka pirmą kartą lankyti įprastą mokyklą. Smalsioji Ema netoli namų ant tvoros pastebi begalybės ženklą ir keistą užrašą ispanų kalba. Sekdama painiomis nuorodomis ji įsitraukia į paslaptingą šunų gelbėjimo misiją. Bendraklasis Džeikas tampa geriausiu jos draugu, o šuo Marsas – nepamainomu pagalbininku nuotykių ir pavojų kupiname kelyje.
Ieškant atsakymų Emai tenka aplankyti septynias Kanarų salas, kopti į aukščiausią ugnikalnį Ispanijoje, skristi su gigantiškomis gulbėmis, įveikti gilų  (taip ispaniškai vadinamas tarpeklis), išmokti „vairuoti“ kupranugarį, bendrauti su mirusiais, būti dviejose vietose vienu metu ir tai dar ne viskas… Tačiau  yra , antraip Kanarų paslaptis liks neatskleista, o šunų gelbėjimo misija žlugs. Ar Emai pavyks?

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

David D. Burns „PUIKIOS SAVIJAUTOS VADOVAS“ (2023)
7

Pasauliniu bestseleriu tapusi psichiatro Davido D. Burnso knyga Geros nuotaikos vadovas buvo tikras proveržis psichologijos ir psichoterapijos lauke. Naujoji jo knyga Puikios savijautos vadovas: naujas ir modernus depresijos ir nerimo gydymo būdas – taip pat reikšmingas leidinys, paremtas 40 metų trukusiais moksliniais tyrimais ir tikromis pacientų, sergančių psichinėmis ligomis, istorijomis.
Prislėgta nuotaika, nerimas, menka savivertė, neveiklumas, savęs kaltinimas ir kiti panašūs jausmai itin kamuoja protinių negalių turinčius žmones. Vis dėlto, panašūs stipresni ar silpnesni potyriai bei emocijos tam tikrais gyvenimo etapais aplanko beveik visus. Būtent todėl naujoji žymaus amerikiečių psichiatro Davido D. Burnso knyga  yra universali ir gali padėti ne tik sergantiems, bet ir norintiems užsiimti niūrių minčių prevencija. Autoriaus empatijos ir noro padėti persmelkti patarimai paskatins savyje ugdyti pozityvų požiūrį į gyvenimą, pritaikant naudingus, praktiškus, lengvai kasdienybėje pritaikomus pavyzdžius.

Puikios savijautos vadovas – sistemingas bei moksliškai pagrįstas leidinys, atskleidžiantis ir akademinius, ir filosofinius žmogaus psichikos aspektus. Šią praktišką knygą galima vadinti ir dvasinės saviugdos vedliu, liudijančiu vieną tiesą – jūs galite jaustis puikiai.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Vienna Pharaon JŪSŲ KILMĖ“ (2023)
8

Neišgydytas kilmės skausmas (arba žaizdos) pasireiškia suaugusių elgesyje ir gyvenimo būdo modeliuose: nuo darbinių konfliktų iki tarpasmeninių, romantinių santykių. Šios kilmės žaizdos mums trukdo kurti visavertį vidinį emocinį pasaulį bei saugią aplinką. Knygoje Jūsų kilmė licencijuota terapeutė ir populiarios Instagram paskyros @mindfulmft autorė Vienna Pharaon drąsinančiai kviečia skaitytojus atsigręžti į savo kilmės žaizdas. Pasak autorės, natūralu, kad dauguma žalingų ir varginančių mūsų elgesio modelių yra kilę iš vaikystėje patirto skausmo. Vargu, ar pasaulyje rastume žmogų, neturintį traumuojančių, iš kartos į kartą perduotų patirčių. Taikydama integracinės šeimos sistemos terapijos praktiką ir psichodinaminės teorijos žinias, V. Pharaon nagrinėja penkias dažniausiai pasitaikančias kilmės žaizdas ir ilgalaikius destruktyvius modelius, kuriuos tie skausmingi išgyvenimai sukelia grasindami mūsų gyvenimo kokybei.

Autorė skaitytojams suformuoja užduotį – išmokti įvardyti, atpažinti, pripažinti ir pajusti poveikį, kurį mums padarė šeima, bei pasitelkiant šią informaciją įgyvendinti naudingus ir ilgalaikius pokyčius, padėsiančius atsisakyti romantizuoto ar smerkiančio požiūrio į šeimos sukeltą skausmą. Užduočiai įvykdyti V. Pharaon knygoje pateikia veiksmingų praktinio gydymo įrankių – patarimų, užduočių ir meditacijų, – paskatinančių žengti pirmuosius žingsnius išgijimo ir savęs atradimo keliu.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Madeline Puckette ir Justin HammackVYNAS LENGVAI. MAGNUM LEIDIMAS“ (2023)
9

Vynas lengvai: Magnum leidimas – tai papildyta didelio populiarumo pasaulyje sulaukusios winefolly.com kūrėjų knygos laida. Naujai iliustruotoje, įdomiais faktais ir kokybiško vyno gamybos regionų žemėlapiais papildytoje knygoje autoriai pristato daugiau nei 100 vynuogių veislių bei iš jų gaminamų vynų ir kviečia į pažinimo kelionę tiek pirmuosius žingsnius žengiančius mėgėjus, tiek patyrusius vyno žinovus.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ričardas Gavelis VILNIAUS DŽIAZAS“ (2023)
10

Ši knyga yra „Vilniaus pokerio“ dvasinis brolis. Šie du romanai slaptingai panašūs, o kartu visiškai nepanašūs – tokie tegali būti vien tikri broliai.
1971: eina į pabaigą roko aukso amžius... Beviltiškai žlugo Prahos pavasaris... Senokai išardytos Sorbonos barikados…Jaunas Vilniaus žmogus bando prisijaukinti pasaulį, užkerėti juodą Vilniaus šmėklą. Tačiau išgyventi nepadeda nei gilūs ir graudūs apmąstymai, nei visa pasaulio išmintis. Padėti gali tik Vilniaus džiazas: lygiagretūs pasauliai ir telepatija, meilės kartėlis ir neregėti erotiniai eksperimentai, mirtis ir beprotybė. Liūdnas absurdas ir džiaugsmingas balaganas. Kraujas, prakaitas ir ašaros. Jaunas žmogus pats virsta magiška Vilniaus šmėkla, tačiau šitaip galbūt tampa visu pasauliu.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„VILNIAUS DAILĖS AKADEMIJOS LEIDYKLA“ siūlo:  

Algimantas Mačiulis „ARCHITEKTŪRA: STILIAI, KOMPOZICIJA, MENŲ SĄVEIKA“ (2023)
 virselis ARCHITEKTURA ALGIMANTAS MACIULIS

Architektūroje formos raiškos priemonių visumą lemia istorinės epochos ir atskiro laikotarpio bendrosios pažiūros, taip pat ir individuali architekto vaizduotė, profesinė patirtis. Nedaug turime mokslinės ir edukacinės literatūros, kurioje būtų nagrinėjama architektūrinė kompozicija, meninė forma, jos kaita, konstrukcinių sistemų, naujų technologijų įtaka meninei formai, aplinkos, urbanistinio ir gamtinio konteksto reikšmė ir pan.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„VILNIAUS GRAFIKOS MENO CENTRAS“ siūlo:  

Karolina Jakaitė ANTANAS KAZAKAUSKAS (1937–2019). Viskas užprogramuota / Everything is Programmed“ (2022)
Antanas Kazakauskas

Knyga buvo apdovanota 2022 m. Knygos meno konkurse.
Joje pirmą kartą pristatoma grafinio dizaino kūrėjo Antano Kazakausko (1937–2019) kūrybinė biografija: nuo pirmųjų 7 dešimtmetyje sukurtų reklaminių projektų, knygų serijų apipavidalinimo pavyzdžių, konceptualiai užsienietiškų koliažų, žurnalo Mūsų gamta grafinio dizaino eksperimentų iki viešumoje nematytų abstrakčiosios grafikos lakštų.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Jurga Minčinauskienė „MIKALOJUS POVILAS VILUTIS“ (2022)
Vilutis

Albume pirmą kartą išsamiai pristatoma Mikalojaus Povilo Vilučio (g. 1944) kūrybinė biografija. Leidinys sudarytas 2014 m. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėse „Titanikas“ vykusios retrospektyvinės parodos pagrindu. Vilutis – šilkografijos meistras. Jo kūryba jau keletą dešimtmečių išsiskiria lietuviškos grafikos kontekste ir šiandien tebėra aktuali, kelianti susidomėjimą. Albume pirmą kartą pristatyta dailininko kūrybinė biografija, veiklos įvairovė, pateikiama informacijos apie jo aplinką, kultūrinį gyvenimą.
Sudarytojos ir tekstų autorės: Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Jurga Minčinauskienė

Kur rasti?

El. knygyne

Giedrė Jankevičiūtė „TELESFORAS KULAKAUSKAS (1907–1977)“ (2016)
Telesforas

Tai pirmoji Lietuvos grafinio dizaino klasiko Telesforo Kulakausko kūrybos apžvalga. Pasak knygos autorės Giedrės Jankevičiūtės, „Vietą nacionalinės klasikos panteone Kulakauskui užtikrina kūrybos visuma – meistriškai apipavidalintos grožinės literatūros ir vaikams skirtos knygos, plakatai, teatro dekoracijos ir kostiumai, estampai, šaržai, karikatūros. Kai kurie Kulakausko darbai – dailininkų modernistų grupuotės „Ars“ pirmosios parodos katalogo viršelis, iliustracijos Antano Vaičiulaičio romanui „Valentina“, viršeliai Mato Šalčiaus kelionių knygoms, iliustracijos Kazio Binkio vaikų poezijai, Justino Marcinkevičiaus „Grybų karui“, savaitraščio „Literatūra ir menas“ antraštė – seniai yra tapę mūsų nacionalinės kultūros simboliais. Šiuos kūrinius žino net tie, kurie nėra girdėję jų autoriaus pavardės.

Kur rasti?

El. knygyne

Giedrė Jankevičiūtė, Laima Laučkaitė-Surgailienė „OKUPACIJOS REALIJOS. PIRMOJO IR ANTROJO PASAULINIŲ KARŲ LIETUVOS PLAKATAI“ (2014)
Okupacijos realijos

Šis leidinys pratęsia 2014 m. balandį–gegužę Vilniaus grafikos meno centre veikusią pasaulinių karų plakatų parodą, skirtą 100-osioms Pirmojo pasaulinio karo metinėms. Kataloge dailės istorikės Giedrė Jankevičiūtė ir Laima Laučkaitė-Surgailienė nuosekliai apžvelgia XX a. pasaulinių karų Lietuvos plakatus, kurie anuo metu buvo platinami viešojoje erdvėje, išskirdamos tris pagrindines politinių, socialinių ir kultūrinių plakatų grupes. Katalogas išleistas bendradarbiaujant įvairių sričių specialistams bei institucijoms.

Kur rasti?

El. knygyne