SKELBIAMAS VILNIAUS KLUBO PREMIJOS KONKURSAS KNYGAI APIE VILNIŲ

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia devintąjį Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame bus vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2022-2023 metais. Vilniaus klubo premijos laureatą skelbsime 2024 metų vasario 15 dieną, o apdovanosime 24-ojoje Vilniaus knygų mugėje. Leidyklai, nurodytu periodu skyrusiai daugiausiai dėmesio knygoms apie Vilnių, tradiciškai bus įteikta padėka. 

Konkursui kviečiame pateikti grožines, memuarinio pobūdžio, edukacines, mokslo ir mokslo populiarinimo srities knygas, albumus, knygas vaikams, išleistas 2022-2023 metais Lietuvoje ir kitose šalyse, kurių tematika – Vilniaus miestas ir miestiečiai. Konkursui gali būti teikiamos tik ankstesniais metais neteiktos knygos.

Premijos tikslai – skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti apie Vilniaus miestą ir garsinti jo vardą bei išrinkti ir apdovanoti Premijos laureatą. Šiuo konkursu siekiama kasmet įvertinti išleistas knygas apie Vilniaus miestą, kurios skatina pažinti Lietuvos sostinę, populiarina Vilniaus miesto istoriją, tradicijas, savitumą ir per knygą, kaip miesto vizitinę kortelę, ugdo vilniečių ir miesto svečių susidomėjimą bei pagarbą Lietuvos sostinei. Konkursui pateiktas knygas atrenka ir vertina Konkurso komisija, kurią sudaro Lietuvos leidėjų asociacijos deleguoti atstovai ir Vilniaus klubo nariai.

Ankstesniais metais Vilniaus klubo premija buvo skirta: 2023 metais – knygos „Istoriniai Vilniaus reliktai. 1944–1990. ll dalis“ autoriui Dariui Pocevičiui, knygą 2022 m. išleido leidykla „Kitos knygos“. Skatinamoji premija už netikėtą žvilgsnį į miestą knygoje „Vilniaus sekretai“, kurią 2022 metais išleido leidykla „Slinktys“, pirmą kartą buvo paskirta autorei Linai Laurai Švedaitei. 2022 metais – knygos „Neįgyvendintas Vilnius“ autorėms Marijai Drėmaitei ir Rasai Antanavičiūtei, knygą 2021 m. išleido leidykla „Lapas“. 2021 metais – knygos „Gatvių susitikimai“ autorėms Monikai Vaicenavičienei ir Agnei Ulytei, knygą 2020 m. išleido leidykla „Aukso žuvys“; 2020 metais Rasai Antanavičiūtei už knygą „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“, išleido leidykla „Lapas“; 2019 metais Algei Andriulytei už knygą „Ferdynandas Ruszczycas: Civis Vilnensis Sum“ ir Dainiui Junevičiui už jo knygą „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“. Abi knygos išleistos Vilniaus dailės akademijos leidykloje. 2018 metais Vidui Poškui už knygą „Nedingęs Vilnius“, leidykla „Tyto alba“; 2017 metais autorių leidybiniam kolektyvui už knygą „Vilnius 1900–2016. Architektūros gidas“ bei jos vertimus į anglų ir vokiečių kalbas, leidykla „Lapas“; 2016 metais Gražinai Mareckaitei už knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“, R. Paknio leidykla. Už indėlį leidžiant knygas apie Vilnių įvertintos leidyklos „Aukso žuvys“, „Tyto alba“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, leidykla „Odilė“

Paraiškas pateikite iki 2024 m. sausio 5 d. užpildydami šią formą.

Teikiamos knygos 2 egzempliorius prašome atsiųsti adresu Vokiečių g. 4, Vilnius arba, susitarus el. paštu, atnešti. Knygos nebus grąžinamos – vienas egzempliorius lieka Vilniaus klubo bibliotekai, kitas – Lietuvos leidėjų asociacijos bibliotekai.