„Knygų aikštė“ Sostinės dienose – pasiilgusiems knygų

Džiaugiasi leidėjai ir knygų kūrėjai, jog ir vėl pasimatys su savo skaitytojais Sostinės dienose vykstančioje Knygų aikštėje. Jau ketvirtą kartą kviečiame atvykti, įsigyti labiausiai laukiamų knygų ir sudalyvauti literatūriniuose renginiuose. Kaip ir praėjusiais metais renginiai vyks net dviejose scenose: prie knygų paviljono Katedros aikštėje ir prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro.

Išskirtinis dėmesys Vilniui

Šie metai itin gausūs knygomis apie Vilnių – tai leidėjų dovana miestui 700-ojo gimtadienio proga. „Ar Vilnius – miestas žmonėms?“ klaus leidykla „Lapas“, Jan Gehl knygos „Miestai žmonėms“ pristatyme. Tai pokalbis ne tik apie knygą, bet ir apie Vilniaus patogumą vilniečiams. Rūtos Miškinytės knygos knygos „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“ bus diskutuojama apie ikoninį Vilniaus simbolį, jo reikšmę miesto identitetui praeityje ir dabar.
Tęsiame draugystę su Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, kuri dovanoja skaitytojams net dvi ekskursijas: „Sostų karai Vilniaus pilyse: Gediminaičių Mortal Kombat“ ir „Vilniaus ritualai: plikieji kalnai, geležiniai šarvai“. Šiose ekskursijose sužinosite atsakymus į daugybę jums kylančių klausimų, būkite pasiruošę ilgam žygiui per Vilniaus kalvas.
Ir su jaunaisiais skaitytojais kalbėsimės apie Vilnių. Kūrybines dirbtuves „Mano Vilnius“ ves Nacionalinės bibliotekos edukatorės. Leidykla „Tyto alba“ pasiūlys Ginos Viliūnės, Tomo Dirgėlos ir Simono Kvinto renginį „Kaip išgelbėti mešką ir kiti nuotykiai gimtadienį švenčiančiame Vilniuje“. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla pakvies vaikus į ekskursiją po Vilnių su Marija Čepaityte.

Naujausios ir laukiamiausios knygos

Šiemet Knygų aikštėje lauks pasimatymai su Tomu Dirgėla, Juozu Gaižausku, Danute Kalinauskaite, Une Kaunaite, Herkumi Kunčiumi, Vytautu V. Landsbergiu, Mariumi Marcinkevičiumi, Gina Viliūne, Justinu Žilinsku. Jau tradicija tampa, jog kai kurios knygos atkeliauja į Knygų aikštę tiesiai iš spaustuvės.
Svarbiausia leidyklos „Tyto alba“ naujiena Sostinės dienoms – italų literatūros klasikos šedevras – Natalios Ginzburg romanas „Visi mūsų vakar“. Pasakojimas nukelia į Antrojo pasaulinio karo metus, kur skleidžiasi vienos šeimos drama. Neišsipildžiusios meilės, praradimai, ginčai, išdavystės šeimoje – būtent čia, intymioje aplinkoje, išryškėja Italiją apnikusio nerimo, pralaimėjimo nuojautos.
Leidykla „Alma littera“ jau žino – kai kurios knygos dingsta iš lentynų vos tik pasirodžiusios, tad jų pristatymai Knygų aikštės scenose itin laukiami. Žinomas gamtos fotografas, laidų vedėjas ir rašytojas Marius Čepulis gausiai savo darytomis nuotraukomis iliustruotoje naujoje knygoje „Ana konda?" kviečia į kelionę po laukinę gamtą susipažinti su daugybe gyvūnų nuo pačių mažiausių iki tikrų milžinų, kurie mums gali įkąsti, įspirti, mus nudilginti ar kitaip sužaloti.
Visada Knygų aikštėje skaitytojai laukia Juozo Gaižausko ir jo knygų. Knygos „Antarktidos indėnai“ muzikiniame pristatyme dalyvaus autorius ir Emilija Latėnaitė. Naujausiame savo kūrinyje skaitytoją nukels į vaikystės prisiminimus: tai pasaka, skirta visiems vaikams, net ir suaugusiems.
Apie bendravimo galią kalba Eugenijaus Laurinaičio knyga „Žuvis vandenyje“: kaip bendraudami galėtume savo tikslus pasiekti lengviau ir greičiau? Ar tam užtenka tik pasakytų žodžių? Apie tai ir dar daugiau bendravimo paslapčių knygos autorių, garsų Lietuvos psichoterapeutą Eugenijų Laurinaitį kalbins Vitalija Maksvytė.
BALTO leidybos namai tiesiai iš spaustuvės atsiveš Jurgitos Lieponės knygą „Kelias, pingvinai ir aš. „Camino Lituano“ dienoraštis“. Ši knyga veda entuziastų sukurtu piligriminiu keliu per Lietuvą. Puslapiuose atgyja 300 kilometrų autorės kelionė pėsčiomis nuo Žagarės iki Kauno, taip pat prisimenami ankstesni žygiai: „Camino Lituano“ savanorė šį kelią yra nuėjusi beveik visą, kai kuriuos etapus – po kelis kartus.
Dvi lauktas naujienas pristatys leidykla „Kitos knygos“ – Williamo Gibsono kiberpunko romaną „Neuromantas“ ir  Mayos Angelou autobiografiją „Žinau, ko gieda paukštis narve“. Leidyklos „Hubris“ skaitytojai džiaugėsi John Perry knyga „Prokrastinacijos menas“, tad Knygų aikštėje lauks naujas jos tiražas. „Aukso žuvys“ pristatyts ką tik pasirodžiusią istorinės dokumentikos knygą Sauliaus Grybkausko „Skundai Maskvai. Slapti nomenklatūros laiškai“, o tiesiai iš spaustuvės atkeliausiantis švedų detektyvas vaikams – Jakobo Wegeliuso „Rožės apgaulė“ – tai nauji gorilos Salės Džouns, pažįstamos iš ankstesnio romano „Žudiko beždžionė“, nuotykiai. Leidykla „Phi knygos“ į Knygų aikštę atsiveš Nigelio Warburtono knygą „Glausta filosofijos istorija“.
„Slinktys“ džiaugiasi Valentino Sventicko sudaryta knyga „Laiškai iš Mardasavo“. Knygą sudaro 25 Leonardo Gutausko eilėraščiai, 23 Povilo Ričardo Vaitiekūno piešiniai bei 14 Valentino Sventicko dienoraštinių „gurinių” – esė. Per publikuotinus kūrinius savitai ir patraukliai atsiveria Mardasavas ir visa šilų Dzūkija, žmonių gyvensena, buitis, papročiai, šventės ir kasdienybės.  Simboliška, kad knyga bus išleista šiemet, Dzūkijos (Dainavos) metais.
Poezijos mylėtojų lauks ypatingas Wisławos Szymborskos vakaras – jos eilėraščius skaitys aktorė Aldona Vilutytė, kartu klausysimės Kazimiero Jušinsko saksofono garsų.

Po atostogų – į mokslus!

Pirmoji Knygų aikštės diena sutampa su Rugsėjo pirmąja. Visi žino, kad reikia skaityti, tačiau kodėl? Apie skaitymo naudą ne tik moksleiviams, bet ir jų tėvams pasakos lietuvių kalbos mokytojas, bestseleriu tapusios knygos ,,Mokytojas" autorius Karolis Klimas. Knygą išleido BALTO leidybos namai.
Smagiomis iistorijomis ir patarimais grįžtant, o kai kai ir pirmą kartą ateinant į mokyklą, dalysis knygos „Pirmokykla“ autoriai – rašytojas Benas Bėrantas ir dailininkė Vilija Kvieskaitė (knygos ieškokite leidyklos „Nieko rimto“ stende).
O jeigu kai kuriems vasara buvo pilna darbų ir atostogos dar tik laukia, leidyklos „Terra publica“ išleista Vytauto Kandroto knyga „Įdomiausios kelionės po Europą“ – kaip tik jums. Tai bestselerio serijos „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ dalis, tačiau šįkart – apie keliones Europoje. Kelionių vadovas skirtas kiekvienam keliaujančiam ar dar tik planuojančiam savo pirmąją kelionę į neaplankytą šalį.
Kiekvienais metais Knygų aikštėje su vaikais susitinka leidyklos „Jūsų Flintas“ knygų kūrėjas Raimondas Jurgaitis. Šiai Knygų aikštei pasirodys jo knyga „Smaugliukas netelpa į namą“ – ją įsigysite su autoriaus parašu! O leidykla „Vaiga“ kviečia į Jovilės Jurkonytės-Sujetienės knygos „Katino Horacijaus abėcėlė“ sutiktuves.
Nepamiršime ir pačių mažiausių – jiems vyks edukacija pagal knygą „Kapt kapt kapt“ – tai projekto „Knygų startas“ knygelė, kuri pasiekia naujagimius visoje Lietuvoje. O kas jau nesyk dalyvavote renginyje „Tėčiai skaito vaikams“, ateikite pasmalsauti, kokie žymūs tėčiai skaitys šiemet.
Knygų aikštėje dalyvauja Lietuvos leidėjų asociacijos nariai – net 35 leidyklos. Tarp jų – ir trys naujos, prie Asociacijos prisijungusios visai neseniai – BALTO leidybos namai, „Bazilisko ambasada“ ir leidykla „Gelmės“.

Lietuvos leidėjų asociacijos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.