Jau devintąkart kviečia akcija „Lietuva skaito!“

Devintąsyk vykstanti akcija „Lietuva skaito!” šiemet kviečia švęsti ne tik gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, bet ir visą gegužę! Tegul visoje Lietuvoje gegužė tampa skaitymo mėnesiu, kviečiančiu skaityti namuose, mokyklose, bibliotekose, bendruomenių centruose, parkuose, neįprastose erdvėse.


Šiemet mūsų akcijos šūkis – „Lietuva skaito Vilniui!”.  Lietuvos sostinė švenčia 700 metų jubiliejų, tačiau kviesdami skaityti Vilniui, norime pakviesti skaityti ir savo miestų, miestelių istorijas. Jubiliejinius metus šiemet mini Palanga, Gargždai (770 metų), Ukmergė (690 metų); metai ypatingi visam Skuodo rajonui, švenčiančiam net kelių rajono miestelių ir kaimų 770 metus, o taip pat ir kraštiečio Simono Daukanto 230-ąsiąs gimimo metines. Šiemet minimas ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metis.
Gegužės mėnesį vyks virtualios pamokos, kurias ves leidėjai, rašytojai. Jas rasite ir registruotis į jas galėsite renginių kalendoriuje, svetainėje lietuvaskaito.lt Tai viena populiariausių akcijos veiklų, 2022 metais sulaukusi beveik 30.000 įvairaus mokyklinio amžiaus vaikų.
Jūsų suplanuotus gegužės mėnesio renginius talpinsime į akcijos kalendorių, o nuotraukas ir reportažus siųskite mums.
„Lietuva skaito!“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuota skaitymo skatinimo akcija vyksta kasmet, nuo 2015 m.
Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. „Lietuva skaito!“ akcija vyksta visur, kur tik galima rasti lietuvišką knygą ir skaitytoją.

Informacijos ir klausimų laukiame el. pašto adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Lietuvos leidėjų asociacijos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.