Ko tikėtis Knygų aikštės svečiams: įdomi ir turininga renginių programa bei knygų naujienos

Rugsėjo 2–4 dienomis tradicinės Vilniaus miesto šventės „Sostinės dienos 2022“ metu Katedros aikštėje įsikurs ir skaitytojus kvies jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų paviljonas „Knygų aikštė“. Skaitytojų šiemet laukia įdomi ir turininga renginių programa bei knygų naujienos. Kviečiame susipažinti su šiais metais išleistų bei tiesiai iš spaustuvės į Knygų aikštę Sostinės dienose atkeliaujančių knygų naujienomis.

 

LEIDYKLA „ALMA LITTERA“ išleido:  
Gwenda Blond „STRANGER THINGS 2. TAMSA MIESTO PAKRAŠTYJE“ (2021)Paslaptinga laboratorija. Grėsmingas mokslininkas. Pribloškianti istorija.
Jei manote, kad žinote tiesą apie Vienuoliktosios mamą, pasiruoškite – ši jaudinanti neįtikimai populiaraus serialo STRANGER THINGS priešistorė jus tiesiog sukrės.Hokinso Nacionalinė laboratorija, vadovaujama įtaigiojo daktaro Martino Brenerio, užsiima baisiais dalykais. Norint išsiaiškinti tiesą Terei prireiks kitų „bandomųjų triušių“ pagalbos. Čia ji susipažins su paslaptingu „subjektu“, apie kurio egzistavimą niekas pasaulyje nežino, – mergaite, turinčia tiesiog antžmogiškų galių.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Saško Dermanskij „MERĖ“ (2022)

Saško Dermanskis (Сашко Дерманський) – ukrainiečių rašytojas, rašantis prozą ir poeziją mokyklinio amžiaus vaikams. Knyga „Merė“ 2018 m. pelnė geriausios metų knygos vaikams titulą („BBC News Ukraine“), o 2020 m. Tarptautinė jaunimo knygų taryba (IBBY) įtraukė ją į IBBY Garbės sąrašą.
Žinomas ukrainiečių rašytojas Saška Dermanskis su humoru ir itin vaizdinga kalba parašė įsimintiną, jautrią ir pamokomą fantastiškų įvykių kupiną knygą. Joje ukrainiečių folkloro bruožai gražiai susipynę su šiuolaikiniu pasauliu, o svarbiais personažais tampa ne tik žmonės, bet ir gyvūnai bei magiškos būtybės. Knyga nepaliks abejingų!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
John Dickie „MASONAI“ (2022)  „Masonai. Modernaus pasaulio kūrėjai“ – įtraukiantis pasakojimas apie garsiausią slaptąją broliją, apie judėjimą, padėjusį sukurti modernią visuomenę. Masonų judėjimas ir šiandien daro reikšmingą įtaką. Jis turi keturis šimtus tūkstančių narių Didžiojoje Britanijoje, per milijoną Jungtinėse Amerikos Valstijose ir apie šešis milijonus visame pasaulyje.

„Masonai“ yra slapta šiuolaikinio pasaulio istorija. <..> Jaudinantis ir puikus pasakojimas, parašytas pasinaudojus neseniai visuomenei atvertais Anglijos archyvais.“ – Spectator

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
Tomas Dirgėla „TĖTIS DARŽELYJE“ (2022)Ar tėčiai gali lankyti vaikų darželį?
Jonė užsispyrė likti namie, tad jos tėtis nusprendė eiti į darželį vietoj jos. Aišku, mergaitė tokio nuotykio tikrai nepraleis! Jonės tėčio pasirodymas daželyje sukelia tikrą šurmulį. Prasideda pati smagiausia ir keisčiausių nutikimų kupina diena!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
Skaistė Dirgėlienė „OTIS EINA Į DARŽELĮ“ (2022) Peliukas Otis nekantrauja, juk šiandien pirmoji jo diena darželyje! Nors peliukui labai smalsu, bet kartu reikia įveikti ir nelengvą užduotį – atsisveikinti su mama… O tada Otis jau galės drąsiai žengti į grupę, pilną būsimų draugų!

Knyga vaikus supažindina su darželio aplinka ir rutina, o svarbiausia – su jausmais, kurie gali aplankyti kiekvieną darželį pradėjusį lankyti vaiką: nuo nerimo dėl ilgesnio išsiskyrimo su tėvais iki smalsumo norit susipažinti su nauja ir nematyta aplinka.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Giedrė „SKARDINĖ ŽIRNELIŲ“ (2022)

GiedRé (g. 1985 m., tikrasis vardas Giedrė Barauskaitė) gimė Lietuvoje, tačiau Lietuvai atgavus nepriklausomybę išvyko gyventi į Prancūziją. Tuomet jai buvo septyneri. Suaugusi tapo dainų kūrėja, dainininke, komike, o dabar ir rašytoja.
Mažos mergaitės lūpomis pasakojama istorija nukelia į niūrų sovietmetį, kuomet gyvenimas buvo toks, kokį šių laikų vaikams ir jaunimui sunku net įsivaizduoti. Įdomi ir vertinga istorija tikrai sukels jaunųjų skaitytojų nuostabą, suteiks daug istorinių žinių ir padės labiau įvertinti tai, ką šiandien turime gyvendami laisvoje šalyje. Knyga galbūt įžiebs diskusijas šeimoje, ir tai bus puiki proga skirtingoms vaikų, tėvų ir senelių kartoms pasidalyti savo istorijomis ir pabandyti vieniems kitus geriau suprasti.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
Vasilij Grossman „GYVENIMAS IR LIKIMAS“ (2022)

Ukrainoje gimęs, du pasaulinius karus, senųjų imperijų žlugimą ir naujų autoritarinių valstybių susikūrimą išgyvenęs V. Grosmanas ilgai brandino „Gyvenimo ir likimo“ idėją.  Didžiulė patirtis, žmogiškas jautrumas, skvarbus analitinis protas ir žaižaruojantis rašytojo talentas sukūrė XX amžiaus literatūros deimantu vadinamą romaną, kuriame tarsi rentgeno kabinete išryškinama bendra nacių ir sovietų totalitarinių režimų prigimtis ir kraugeriški jų tikslai.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
Jolita Herlyn „GĖDOS VAIKAS“ (2022)

 

Iki širdies gelmių sukrečianti vaikiška draugystė, vidurio amžiaus krizės išbandymai, kelias kartas slegianti kaltė ir išlaisvinantis atleidimas... Ir neįtikėtina, vis dar kraujuojanti „gėdos vaikų“ žaizda, daugybę žmonių pavertusi pasaulio istorijos įkaitais.
Jolita Herlyn – Vokietijoje gyvenanti lietuvių rašytoja, viena skaitomiausių grožinės literatūros autorių Lietuvos bibliotekose. Autorė meistriškai tapo veikėjų paveikslus, pasitelkia naujus, Lietuvos skaitytojui dažnai dar nežinomus istorinius duomenis, pateikia netikėtų įžvalgų ir – svarbiausia – kuria spalvingą, gilų, kiekvienam mūsų atpažįstamą jausmų ir santykių pasaulį.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Volker Kutscher  „ŠLAPIA ŽUVIS. Gereono Rato tyrimas #1. (2022)  Rašytojo Folkerio Kučerio (Volker Kutscher) sukurtas knygų ciklas apie komisarą Gereoną Ratą sulaukė pasaulinės šlovės ir tapo ne mažiau populiariu serialu „Babilonas Berlynas“.

Susimovęs Kelne, komisaras Gereonas Ratas perkeliamas į Berlyną ir pažeminamas tarnyboje. Anksčiau dirbęs žmogžudysčių tyrimų skyriuje, dabar jis aiškinasi su prostitucija ir pornografija susijusius nusikaltimus. Be abejo, seklys ilgisi savo senojo darbo, tad kai iš vieno Berlyno kanalo ištraukiamas žiauriai sumaitotas vyro kūnas, Gereonas niekieno neprašomas imasi iniciatyvos.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

George Orwell „GYVULIŲ ŪKIS“ (iliustruota versija, naujas vertimas) (2022)

„Gyvulių ūkis“ — neabejotinai svarbiausias grožinės politinės satyros kūrinys, parašytas XX a. Britanijoje. Šioje G. Orvelo knygoje pasitelkus gyvulinės pasakėčios tradiciją, jungiamas satyrinis ir politinis įtūžis su gyvybingu mitinio kūrinio amžinumu. Tai viena iš didžiųjų politinių alegorijų, o jos pasakojama istorija yra apie tai, kaip socialinė revoliucija (vieno Anglijos ūkininko gyvuliai susimokę sukyla prieš šeimininką, išveja jį ir pradeda ūkyje kurti savarankišką gyvenimą) virto diktatūra ir išdavyste.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Jane Riordan „MIKĖ PŪKUOTUKAS. KADAISE GYVENO MEŠKIUKAS“ (2022) Knygoje apie jau žinomus ir pamiltus personažus rasite dešimt istorijų: kailiniuotą istoriją iš Londono zoologijos sodo, aukštai kylančią istoriją iš Londono gamtos istorijos muziejaus ir mažytę istoriją apie pelytę, gyvenančią vaikų kambaryje... Ši knygelė apie pradžių pradžią pakvies į jaunojo Kristoferio Robino pasaulį, kuriame statomos slėptuvės, ieškoma lobių, niūniuojamos linksmos dainelės ir visur pilna medaus!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
J.K. Rowling  „KVIDIČO ISTORIJA. HOGVARTSO BIBLIOTEKOS KNYGA“ (2022)Populiariausia knyga Hogvartso mokyklos bibliotekoje – ją privalo turėti kiekvienas kvidičo ir Hario Poterio gerbėjas! Jei esate svarstę, iš kurgi atsirado Aukso Šmaukštas, kaip išrasti muštukai arba kodėl ant Vigtono „Klajūnų“ uniformų puikuojasi kapoklė, privalote perskaityti „Kvidičo istoriją“. Šią neįkainojamą knygą kasdien atsiverčia jaunieji kvidičo gerbėjai visame pasaulyje.
Pelnas iš knygos pardavimo bus skirtas organizacijai „Comic Relief“, kuri kovoja už gražesnius ir geresnius gyvenimus įvairiose šalyse – tai dar įspūdingiau nei 1921-aisiais Roderiko Plamptono per tris su puse sekundės pagautas Aukso Šmaukštas.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Serhijus Rudenka „ZELENSKIS“(2022)

 Šeštasis Ukrainos prezidentas nuėjo ilgą kelią: jis buvo aktoriumi, o tapo ukrainiečių tautos lyderiu; jis buvo žmogus, kurį pasaulio valstybių vadovai sutikdavo smalsiai ir su pašaipa, o tapo politiku, kuris dabar Vakaruose pasitinkamas plojimais. Maža to, įtakingiausių pasaulio valstybių lyderiai jaučiasi pagerbti, galėdami pavadinti jį savo draugu.„Zelenskis“ – pirmoji ir kol kas vienintelė Ukrainos prezidento biografija. Žinomas Ukrainos žurnalistas ir knygų autorius Serhijus Rudenka pasakoja apie skirtingus Volodymyro Zelenskio gyvenimo etapus, pradedant jo vaikyste Kryvyj Rihe ir baigiant 2022 metų Rusijos ir Ukrainos karu. Tai istorija žmogaus, kuris, neturėdamas politinės patirties ir reikalingų žinių, pažadėjo ukrainiečiams pakeisti jų gyvenimą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
LEIDYKLA „BALTOS LANKOS“ išleido:  

Dr. Gwen Adshead, Eileen Horne „PAŽĮSTAMAS BLOGIS“ (2022)
Iš anglų k. vertė Daiva Repečkaitė

 

Serijinės žmogžudystės. Padegimas. Seksualinis smurtas. Kokie yra žmonės, įvykdę tokius žiaurus nusikaltimus? Kokios jų istorijos? Koks jausmas apima likus su jais vienumoje?
Dr. Gwen Adshead, viena įtakingiausių teismo psichiatrių ir psichoterapeučių Didžiojoje Britanijoje, daugiau nei trisdešimt metų konsultuoja nusikaltėlius kalėjimuose ir psichiatrijos ligoninėse. Kad ir kokius nusikaltimus yra įvykdę jos pacientai, G. Adshead bando padėti jiems pažinti save.
Kartu su bendraautore Eileen Horne šioje knygoje G. Adshead pasakoja apie vienuolika nusikaltėlių, spaudoje ir televizijoje pavadintų monstrais. Byla po bylos ji atskleidžia ne tik jų padarytus siaubingus nusikaltimus, bet ir tai, kokie sudėtingi ir pažeidžiami yra šie vyrai ir moterys. Nors jų gyvenimo istorijos nužymėtos žiaurumo ir nevilties, jose taip pat glūdi galimybė pasikeisti ir išgyti.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Florence Given „MANO GROŽIS – NE TAVO REIKALAS“ (2022)
Iš anglų k. vertė Almantė Rimavičienė

Tai – visas taisykles velniop siunčianti knyga. 

Ar ne laikas mesti iššūkį atgyvenusiems moters kūno ir elgesio standartams? Tik pagalvok: kodėl dažnai pastebi per didelį kitos merginos pilvą ar per mažas krūtis? Kodėl dar aršiau kritikuoji savo pačios išvaizdą? Kodėl, išgirdusi komplimentą, dažniausiai numyki „ačiū“, bet išsyk imi save menkinti?
Britų aktyvistė, iliustratorė ir socialinių tinklų žvaigždė Florence Given drąsiai rėžia: gana! Įkvėpimo ji semiasi iš feminizmo idėjų, o šioje knygoje, dalydamasi savo patirtimi bei kandžiomis įžvalgomis, kviečia mus visas sekti jos pavyzdžiu. Neturime būti meilios, smulkutės, gerutės – netgi gražios. Bet privalome pasitikėti savimi ir palaikyti viena kitą!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„GYVŪNŲ ORKESTRAS GROJA BETHOVENĄ“ (2022) (garsinė knyga)
Vertėjas Asta BaranauskaitėGarsinė knygelė skirta mažiesiems skaitytojams. Spausdamas mygtukus galėsi klausytis veržlios 5-osios simfonijos ar užburiančių koncertų fortepijonui ir smuikui ištraukų, – kiekvienas Liudvigo van Bethoveno kūrinys tiesiog nepakartojamas! Ši knygelė taps puikia pirmąja pažintimi ne tik su kompozitoriaus kūryba, bet ir su jo gyvenimu.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Lauren Groff „MATRIX“ (2022)
Iš anglų k. vertė Akvilina Cicėnaitė
Eina 1158-ieji. Septyniolikmetė Marija, kilusi iš Prancūzijos, pernelyg keista, kad pritiktų karalienės Eleonoros dvare. Ji aukšta, tikra milžinė, atšiauriame veide – nė lašo grožio, tik nuovokumas ir aistra. Ji moka keturias kalbas, yra sumani ir talentinga, tad paskiriama vargingos abatijos Anglijoje vyresniąja. Iš pradžių gyvenimas abatijoje jai atgrasus, bet galiausiai ji randa ramybę tarp seserų. Kilusi iš garsios kovingų ir nuožmių moterų karžygių šeimos, Marija pasiryžta pakeisti skurdų ir negandų kupiną abatijos moterų gyvenimą. Save ir savo seseris ji bandys išvesti iš tamsos, apsaugoti nuo priešų, apdovanoti turtais ir galia.

„Matrix“ – drąsi moterų meilės, atsidavimo, galios ir aistros vizija. Savitas ir poetiškas pasakojimas apie utopinio moterų pasaulio kūrimą. Sykiu – laisva XII a. gyvenusios pirmosios prancūzų poetės Marijos Prancūzės gyvenimo istorijos interpretacija.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
Paula Hawkins „LĖTA UGNIS“ (2022)
Iš anglų k. vertė Eglė PetrauskaitėKai Londono kanale, baržoje, randamas žiauriai nužudyto Danielio Saderlando lavonas, kaltės šešėlis krenta išsyk ant trijų moterų. Laura – mergina, kartu su Danieliu praleidusi paskutinę jo gyvenimo naktį. Karla – sielvartaujanti vaikino teta, vos prieš kelias savaites netekusi dar vieno artimojo. Mirjama – landi Danielio kaimynė, radusi kūną, bet nusprendusi policijai neatskleisti visko, ką žino.
Šių trijų moterų širdyse dėl skirtingų priežasčių jau ilgai rusena neapykanta. Visos tyliai dega lėta ugnimi – troškimu atkeršyti už gyvenimo skriaudas. Ką kiekviena pasiryš padaryti, kad pagaliau rastų ramybę?

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ethan Kross „VIDINIS BALSAS“ (2022)
Iš anglų k. vertė Miglė Šaltytė

Kiekvieną budraus gyvenimo akimirką mūsų galvose nepaliaujamai skamba žodžiai. Tai vidinis balsas – paslaptinga, tačiau neatsiejama mūsų tapatybės dalis.

Pasitelkdamas realias situacijas ir tiriamųjų patirtis, knygoje neuromokslininkas Ethanas Krossas atskleidžia, kaip veikia smegenys, kaip jose formuojasi mūsų autentiškas vidinis balsas ir kokiomis aplinkybėmis jis kartais virsta žalingu tarškesiu. Mokslininkas pataria, kokias technikas taikyti, kad nuolat vykstantis pokalbis su savimi būtų naudingas, skatintų progresą ir taptų nepakeičiamu pagalbininku.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
Haruki Murakami „PIRMOJO ASMENS VIENASKAITA“ (2022)
Iš japonų k. vertė Gabija EnciūtėAštuoniuose meistriškuose, suvokimą apie pasaulį plečiančiuose apsakymuose pirmuoju asmeniu kalba klasikinis Murakami pasakotojas. Nuo nostalgiškų atsiminimų apie jaunystės simpatijas, pamąstymų apie džiazą, klasikinę muziką ir aistringą meilę beisbolui iki sapniškų siužetų ir susitikimų su kalbančia, šaltą alų mėgstančia beždžione, – šie pasakojimai trina ribas tarp įsivaizduojama ir tikra. Filosofiškose ir paslaptingose „Pirmojo asmens vienaskaitos“ istorijose jautriai ir išmoningai prisiliečiama prie amžinųjų klausimų apie meilę, vienatvę, mirtį, grožį, atmintį. Bene visos – su Murakami firminiu netikėto siužeto posūkio ženklu.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Alice Oseman „HEARTSTOPPER. 1 KNYGA“ (2022)
Iš anglų k. vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

Čarlis ir Nikas lanko tą pačią mokyklą, bet iki šiol vienas kito nepažinojo. Prasidėjus naujam semestrui visai atsitiktinai abu pakliūva į tą pačią klasę ir greitai randa bendrą kalbą. Mokykloje ir po pamokų drauge jie ima leisti vis daugiau laiko, ir nors Čarlis žino, kad neturi jokių šansų, jo širdis kaskart, vos pamačius Niką, ima plakti stipriau ir stipriau... Bet meilės keliai nenuspėjami, tad ką gali žinoti, tiesa?

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ivan Sciapeconi „40 PALTŲ IR VIENA SAGA“ (2022)
Iš italų k. vertė Lina Gaučytė

1942-ųjų vasarą Italijos Nonantolos miestelio traukinių stotyje išlipa keturiasdešimt žydų paauglių ir vaikų. Padedami gerų žmonių, jie per visą Europą bėgo iš nacistinės Vokietijos ir kitų šalių ir stengiasi pasiekti Izraelio Žemę.
Jų vedlys Joskas vaikams padeda įsikurti už miestelio plytinčioje apleistoje viloje „Emma“. Čia nėra geltonų žvaigždžių, nėra nei getų, nei naktinių reidų. Tai – visiškai naujas pasaulis, kur žemdirbiai atneša maisto, o miestelio meras suorganizuoja pianiną vaikų ūpui pakelti. Ir jie šioje užuovėjoje pasijunta beveik laimingi. Tačiau 1943-iųjų rudenį į Nonantolą įžengia nacių pajėgos ir vila „Emma“ pabėgėliams tampa nebesaugi. Tik šįkart, surėmę pečius, jų pusėn stoja visi miestelio gyventojai ir sukurpia išmoningą planą, kaip juos išgabenti iš Italijos...

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „DEBESŲ GANYKLOS“ išleido:

 

„PROFESIJŲ ENCIKLOPEDIJA“ (2022)
Sudarytoja Roma Blėkienė
Iliustratorė Greta Alice

 
Atsiversk šią didžiulę spalvotą „Profesijų enciklopediją“ ir leiskis į kelionę po įvairiausių profesijų ir pareigų pasaulį – jų čia rasi daugiau nei 160! Aplankysi oro uostą, restoraną, leidyklą, teismo salę, kepyklą, paštą, ūkį, teatrą bei daug kitų vietų ir sužinosi, ką ten veikia kiekvienas darbuotojas!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„1 IŠ 2. KĄ RENKIESI?“ (2022)
Sudarytojai Rokas Diržys, Vaida Tumosaitė, Benita Višpulskytė
Ką renkiesi – žiemą gyventi be šildymo ar vasarą be oro kondicionieriaus? Prieš priimdamas tokį sprendimą turėsi gerai pasvarstyti, tačiau... rezultatas nedžiugins bet kuriuo atveju.
„1 IŠ 2. Ką renkiesi?“ – tai kortelių žaidimas, kuriame reikia pasirinkti vieną iš dviejų nepalankių situacijų be galimybės išsisukti! Kortelėse pateikti netikėti scenarijai tave ir tavo draugus privers susimąstyti – kaip pasikeistų jūsų gyvenimas, priėmus vieną ar kitą sprendimą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„KUR DRA-KO-NO UODEGA?“ (2022)
Sudarytojos Miglė Janušauskienė, Asta Vaicekauskienė

Autorės – pedagogės, priklausančios LIPUMA (Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų asociacija).

Padėk drakonui surasti savo uodegą, maišydamas ir jungdamas dėlionės detales į sakinius. Edukacinis skiemenavimo žaidimas skirtas ugdyti loginio mąstymo, kalbos supratimo, skaitymo, susikaupimo ir dėmesio koncentravimo įgūdžiams. Skirtingi žaidimo taisyklių variantai leidžia žaisti visiems – tiek šeimoje, tiek su draugais ar vienam. Žaidimas pritaikytas ir pradedantiesiems skaityti, ir jau turintiems skaitymo įgūdžių. Kartu su drakonu pasinerk į spalvingą pasakų pasaulį.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„METŲ LAIKAI“ (2022)
Sudarytojos Miglė Janušauskienė, Asta Vaicekauskienė
Pilyje tarp debesų keturi burtininkai kovoja dėl Metų valdovo titulo. Nuo šios svajonės jaunuosius burtininkus skiria pats sunkiausias išbandymas – Orų kova.
Ar žinote, kad tie keturi burtininkai – tai jūs? Suburkite savo draugus ir pasivaržykite dėl Metų valdovo titulo. Teisingai atsakykite į klausimus apie metų laikus ir greičiau už savo varžovus įveikite metų ratą. Taip pasieksite išsvajotą Metų valdovo titulą!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Marianne Kaurin „(NE)TIKROS ATOSTOGOS“ (2022)
Vertėja Auksė Beatričė Katarskytė

 Apdovanojimai:
  • Vokietijos jaunimo literatūros premija „Deutsche Jugendliteraturpreis 2021“
  • Vokietijos vaikų ir jaunimo literatūros premija „Luchs“ (teikia savaitraštis „Die Zeit“ ir Brėmeno radijas)
  • „Deutsche Akademie Für Kinder- und Jugendliteratur“ mėnesio knygos apdovanojimas

Pripažinimo sulaukusioje norvegų rašytojos Marianne Kaurin knygoje „(Ne)tikros atostogos“ pasakojama istorija apie šeštokę Iną, kuri, nenorėdama atsilikti nuo bendraklasių, planuojančių atostogas prabangiuose kurortuose, visiems pameluoja, kad vasarą išvyks į šiltus kraštus. Iš tikrųjų jos mama neturi pinigų jokioms atostogoms ir Ina vasaros dienas priversta leisti tvankiame kambaryje. Viską pakeičia į kaimynystę atsikraustęs Vilmeris. Vaikai susidraugauja ir kartu susikuria savo šiltus kraštus, pasitelkdami vaizduotę ir kūrybingumą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Care Santos „TIESA“ (2022)
Vertėja Eglė Naujokaitytė
Prestižinėmis literatūros premijomis apdovanota ispanų rašytoja Care Santos antrojoje serijos dalyje „Tiesa“ nenutolsta nuo svarbių ir jautrių socialinių temų. Paaugliui suprantama kalba nagrinėja atskirties ir paauglių nusikalstamumo temas. Ar buvęs kalinys vertas visuomenės pasitikėjimo? Kaip nesuklupti ir negrįžti į nusikalstamą aplinką? Kodėl reikia tęsti mokslus? Kaip susirasti darbą? Visa tai ir dar daugiau tenka patirti Erikui. Negana to, jam dar reikia įrodyti mylimosios Ksenijos tėvams, kad jis ne pabaisa ir dukros klystkeliais nenuves.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „HUBRIS“ išleido:  
Israel Cohen „VILNA. ŽYDIŠKOJO VILNIAUS ISTORIJA“ (2022)Israelio Coheno „Vilna“ – pirmoji išsami Vilniaus žydų istorija, išleista 1943 m. JAV, jau nujaučiant, jog Vilniaus žydus ištiko tragedija, kuri nutraukė šios per amžius Vilniuje gyvenusios bendruomenės tradicijas, kultūrą ir tęstinumą. Tad Coheno tikslas – uždokumentuoti šią tradiciją nuo pat žydų įsikūrimo Vilniuje 14 a. iki pat tragiškos pabaigos Holokausto metu. Būtent dėl šių aplinkybių knyga neapima Holokausto – žydų bendruomenė šioje istorija vis dar gyva, pulsuojanti, pilna idėjų, svajonių ir planų.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „KITOS KNYGOS“ išleido:  

Jessica Bruder „KLAJOKLIŲ ŽEMĖ“ (2022)
„Kai kurie vadina juos benamiais. Naujieji klajokliai nesutinka su tokiu apibūdinimu. Jie turi ir kur prisiglausti, ir transporto priemonę, todėl vadina save tiesiog beviečiais.“

Įprastą būstą išmainiusi į namelį ant ratų, autobusiuką ar automobilį, naujoji klajoklių gentis juda per Jungtines Amerikos Valstijas – nuo Meksikos iki Kanados, iš rytų į vakarus ir atgalios. Buvęs „McDonaldʼs“ viceprezidentas, darbo netekusi 38-erių moteris, į pensiją išėjęs San Fransisko taksistas... Knygos istorija sukasi apie Lindą May – septintą dešimtį pasiekusią linksmą ir rūpestingą kompanijos sielą, buvusią statybos technologijų specialistę, dabar gyvenančią iš sezoninių darbų. Ji didžiuojasi į save panašių žmonių atsparumu ir kūrybingumu – jie leidžiasi į kelią, kad išgyventų.
Šis pasakojimas apie naują subkultūrą – žmones, kurie dar visai neseniai gyveno įprastai, buvo vidurinės klasės dalis. Vieni neatsitiesė po 2008 metų ekonominės krizės, kiti, tiesiog nebeišgyvendami iš uždarbio, nusprendė atsikratyti nebepakeliamų sąskaitų ir būsto paskolų, kad išsaugotų laisvę.
Ši socialines temas tyrinėjančios žurnalistės Jessicos Bruder knyga įkvėpė Chloé Zhao pastatyti filmą „Klajoklių žemė“ (Nomadland, 2020), pelniusį Venecijos kino festivalio „Auksinį liūtą“ ir JAV Kino meno ir mokslo akademijos „Oskarą“. Autorė trejus metus keliavo su herojais – gyveno kemperyje ir dokumentavo jų kasdienybę. Knyga išversta į 24 kalbas, apdovanota Ryszardo Kapuścińskio premija, teikiama už literatūrinį reportažą. Pasakojimas paremtas J. Bruder tyrimu „Pensijos pabaiga“.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Henry Miller „MARUSIO KOLOSAS“ (2022)  „Net jei tai nuskambės kaip pervertinimas, tikriausiai visi sutiks, kad Milleris yra išskirtinis rašytojas, vertas atidesnio žvilgsnio. Pagaliau jis visiškai negatyvus, nekonstruktyvus, amoralus kūrėjas, tartum pranašas Jona, pasyviai priimantis blogį, tarsi Whitmanas tarp numirėlių.“ - George Orwell, ištrauka iš 1940 m. esė „Inside the Whale“

„Marusio kolosas“ – tai autobiografinis kūrinys, klajoklio traktatas ir autentiškas Graikijos, kurios nebėra, patyrimas. Kaip milžiniška graikų Saulės dievo Helijo skulptūra, stovėjusi virš Rodo uosto, – Henry Millerio „Marusio kolosas“ laikomas tokio paties dydžio kelionių literatūros paminklu. Pats autorius pripažino, kad tai geriausia, ką yra parašęs, o literatūros kritikai tik patvirtina jo žodžius.
Antrojo pasaulinio karo išvakarėse britų rašytojo Lawrenceʼo Durrello kvietimu Milleris išvyksta į Graikiją. Svečiuojasi pas jį Korfu, keliauja po Atėnus, Kretą, Porą, Idrą ir Delfus. Bičiuliai lankosi kaimeliuose, geria vandenį iš šventų šaltinių ir nuogi guli paplūdimiuose, o per jų išdriektus kūnus piemuo varo avis. Intelektualūs pokalbiai, pašėlę nuotykiai, kvailiojimai, draugystė su graikų poetu Jorgu Kacimbaliu, kurio monologų Milleris klausydavo sužavėtas, padėjo jam perprasti Graikiją – pasaulį, sumanytą ir sukurtą amžinybei.

Henry Miller (1891–1980) – JAV rašytojas, moderniosios literatūros klasikas. Nors gimė Niujorke, ilgą laiką gyveno Paryžiuje – kol Europoje įsitvirtino naciai. Gimtojoje šalyje jo knygos draustos dėl „nešvankumo“. Išgarsėjo sukūręs trilogiją „Vėžio atogrąža“, „Ožiaragio atogrąža“ ir „Juodasis pavasaris“.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „LAPAS“ išleido:

 

Marija Drėmaitė, Rasa Antanavičiūtė „NEĮGYVENDINTAS VILNIUS“ (2021) Pasivaikščioti po Vilnių, taip ir likusį planuose, eskizuose, vizijose. Į šį vaizduotės pratimą kviečia leistis daugiau nei šimtas knygoje pristatomų urbanistinių, architektūrinių, memorialinių bei inžinerinių projektų, kurie užgimė XX amžiuje, bet netapo realybe.

Nuo Jono Basanavičiaus namų Lukiškių aikštėje iki komunistų tvirtovės, nuo Vilniaus marių iki svogūno formos nacionalinės galerijos: tik popieriuje likę projektai šiandien pasakoja apie savo autorių ambicijas, politines ir socialines laiko peripetijas bei pokyčiams visad jautrų miesto audinį.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
Rolandas Palekas „PAS. PALEKO ARCHITEKTŲ STUDIJA 2“ (2022)Ši knyga – lyg atverstas architekto bloknotas, kurio puslapiuose užfiksuota keturiolika Paleko architektų studijos (PAS) metų: realizuotų idėjų, neišsipildžiusių galimybių ir niekada nesibaigiančio mokymosi.
Tai – jau antrasis PAS leidinys, kuriame telpa projektų vizijos, Rolando Paleko esė apie šiuolaikinį miestą bei architektą ir buvusių bendradarbių pokalbai su studijos partneriais, leidžiantys pažvelgti į darbo užkulisius studijoje, kuri daugeliui tapo mokykla. Arba, kaip rašo buvęs PAS bendradarbis, šios knygos įvado autorius Matas Šiupšinskas – sumautų idealistų kalve.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Zigmas Vitkus „ATMINTIES MIŠKAS. PANERIAI ISTORIJOJE, KULTŪROJE IR POLITIKOJE“ (2022)Žengti į Panerių memorialą – lyg žengti į atminties mišką.

Monografijoje gilinamasi į memorialo biografiją, atspindinčią pagrindinius SSRS ir nepriklausomos Lietuvos atminimo politikos posūkius, ir narpliojami atmintį apie Panerių aukas apraizgę procesai. Žvelgiant į Panerius kaip į gamtos, kultūros ir politikos sampynos erdvę, netrunka paaiškėti, jog iš pirmo žvilgsnio ne itin kompleksiškas ir klaidus objektas talpina daug paslapčių: nutylėtų vardų, rusenusių konfliktų, nepažymėtų objektų, archyvuose nugulusių architektūrinių sumanymų.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „MISTERIS PINKMANAS“ išleido:  
Marianne Gretteberg Engedal „DEŠRELIŲ VAGIS“ (2022)„Dešrelių vagis“ – tai paveikslėlių knyga 4-8 m. vaikams su komiksų elementais. Tikriausiai suabejojote. Knyga apie vagis? Vaikams?! Tikrai taip! Ši knyga skirta būtent vaikams, nors suaugusieji taip pat gali atrasti jiems skirtų užuominų. (Ir šią knygą tikrai įvertins gražių iliustracijų mėgėjai!)

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Marius Marcinkevičius, Viktorija Ežiukas „SUPERBOBUTĖS“ (2022) Siaubingai linksma istorija, kuri jau užkariavo ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų širdis, o ypač – močiučių ir jų mylimų anūkėlių. „Superbobutės“ įtraukia net ir tuos vaikus, kurie teigia, kad nemėgsta skaityti. Ji kupina smagių juokelių, rimtų netikėtumų, veiksmo ir nenumatytų istorijos vingių. Knyga „Superbobutės“ yra gausiai iliustruota (nei vieno puslapio be piešinio!) ir vietomis netgi panaši į komiksus, kuriuos taip mėgsta vaikai.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
LEIDYKLA „RARA“ išleido:  
Helen Dewitt „PASKUTINIS SAMURAJUS“ (2022)Karštai intelektualus, pasiutusiai juokingas ir autentiškai šiuolaikiškas, Paskutinis samurajus – dar 2000-aisiais pasirodęs debiutinis autorės romanas apie meną, mokslą, kalbas ir žinias. Sykiu tai knyga apie nuotykių troškimą, išsilavinimo beribiškumą ir ribas, karštakošišką herojiškumą ir moralinį kompasą, su žaižaruojančia aistra tyrinėjanti jauno proto guvumą. Švelniai chaotiška amerikietės Helen DeWitt proza, itin įtaigūs ir nepamirštami personažai, per visą istoriją netylantis, maloniai ekscentriškas knygos tonas Paskutinį samurajų pavertė kultiniu romanu. O švelnus Sibilės ir Liudo santykis bei homeriška Liudo tėvo paieška suteikia knygai neįprastos emocinės gelmės.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „SLINKTYS“ išleido:

 

„ŠOKANTIS MISTRALIS“ (2022)
Sudarytojas Dainius Gintalas

Šiuolaikinė prancūzų poezija pasižymi nepaprasta įvairove ir, nors populiariausias žanras tarp skaitytojų yra romanas, tikrai turi savo vietą prancūzų literatūros pasaulyje, net jei knygynų lentynose poezijos rinkiniai ir yra kiek nustumti į pašalį. Šiandien poezija tam, kad būtų išgirsta ir perskaityta, renkasi šiuolaikines komunikacijos priemones (knygų muges, interneto svetaines, blogus, slemą ir t. t.).

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

VILNIAUS SEKRETAI: VIZIJOS, ATSIMINIMAI, SAPNAI (2022)
Sudarytoja Lina Laura Švedaitė„Vilniaus sekretai: vizijos, atsiminimai, sapnai" – tai žvilgsnis į šiandienę sostinę ir jos gyventojus. Knygoje ieškoma atsakymų į klausimus: kokios sostinės vizijos? Kokia šio miesto kolektyvinė atmintis? Kas slepiasi jo pasąmonėje? Daug dėmesio skiriama miesto miegamiesiems rajonams.
„Vilniaus sekretus" sudaro pokalbiai apie Vilnių, vilniečių atsiminimai ir liudijimai, poetiniai tekstai, fotografijos ir sostinės paviršių atspaudai.
Knyga gausiai iliustruota pastarųjų metų Vilniaus nuotraukomis.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

LEIDYKLA „TERRA PUBLICA“ išleido:

 

„TEAM UP“ (2022)
Sudarytojas Rokas Diržys
Iliustratorė Aistė Kliučiūtė

„Team up“ – tai komandinių užduočių žaidimas, kuris stiprina tarpusavio ryšį ir ugdo komandinius įgūdžius. Tapkite tikra komanda, kuri net ir kebliose situacijose veikia vieningai ir užtikrintai. Žaidimo veikėjai atskleis, kaip jiems sekėsi (arba nesisekė!) įveikti skirtingas – fizines, logines, kūrybines ir verbalines – užduotis dirbant visiems kartu. Dabar jūsų komandos eilė!

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„KELIAUK SU ŠEIMA. 100 MARŠRUTŲ PO LIETUVĄ“ (2022)
Sudarytojas Vytautas KandrotasKelionių vadovas „Keliauk su šeima“ yra puikus pagalbininkas planuojant keliones – tereikia išsirinkti kryptį, o įdomiausius lankomus objektus, veiklų ir pramogų pasiūlymus rasite knygos puslapiuose, kuriuose nugulė net 100 idėjų kelionėms po Lietuvą su šeima. Sudarytuose maršrutuose pateikiama daugiau nei 500 atrinktų objektų, veiklų ir pramogų, tinkamų tiek suaugusiesiems, tiek vaikams.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

„MELAGIENOS. KONSPIRACIJŲ ŽAIDIMAS“ (2022)
Sudarytojai: Vaida Tumosaitė, Rokas Diržys
Iliustratorė Teklė Ūla Jakučionė

„Melagienos. Konspiracijų žaidimas“ kviečia įsikūnyti į melagienas kuriančius paslaptingus veikėjus ir paskleisti kuo daugiau neįtikėtinų naujienų politikos, ekonomikos, IT, mokslo, švietimo ir kultūros temomis. Būkite budrūs! Skleisdami melagienas ir patys galite jomis patikėti.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
LEIDYKLA „TYTO ALBA“ išleido: 

Rachel Cusk „KONTŪRAI“ (2022)

Gerų romanų gerbėjams

Nepakeliamai karštą vasarą atskridusi į Atėnus rašytoja veda kūrybinio rašymo kursus. Ji vakarieniauja su kitais rašytojais, su lėktuvo kaimynu plaukioja Jonijos jūroje, kursų klausytojams surengia pasakojimo pratybas. Sutikti žmonės atvirai šneka apie save, apie savo fantazijas, nerimą, sielvartą, troškimus, ilgesį. Rašytoja mažai būna viena, tačiau atrodo, kad nuo kitų ją skiria nelyginant perregima siena. Vis dėlto romane niekas nedangstoma, nėra nieko migloto ar prislopinto, veikiau čiuopiami amžini, bet tokie šalia esantys, kad beveik nepastebimi dalykai. Per išgirstas istorijas permąstomos ir pačios rašytojos patirtys, ir šie atsivėrimai išryškina kontrastingą besiruošiančios pasitikti sunkią netektį moters portretą.
Tai romanas apie rašymą ir kalbėjimą, apie uždarumą ir saviraišką, o savitas pasakojimo būdas perteikia asmeninę patirtį, kurios neiškraipo subjektyvumas ir daugžodžiavimas ir nesuvaržo pasakojimo taisyklės. Kaitri Atėnų vasara, dešimt pokalbių ir nuoširdūs išpažinimai beldžiasi taip giliai – nė nepajunti, kaip perskaitai knygą.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Tovė Ditlevsen „KOPENHAGOS TRILOGIJA“ (2022)
Pripažinta šedevru, patekusi į The New York Times geriausių 2021 m. knygų dešimtuką, „Kopenhagos trilogija“ – įtraukianti autorės kelionė per meilę, draugystę, ambicijas ir priklausomybę. Kritikų atstumta kaip darbininkų klasės rašytoja, nesivaikiusi tuo metu klestėjusių modernizmo ir postmodernizmo literatūrinių madų, dabar Tovė Ditlevsen vadinama viena svarbiausių savo kartos autorių ir jos kūrybą pasaulis atranda iš naujo. Autorės tekstai pasižymi subtiliu danams būdingu humoro jausmu ir gebėjimu paprastai, be užuolankų ar savigailos atpasakoti net pačias sunkiausias gyvenimo patirtis. Istorija prasideda, kai autorei penkeri. Gimusi Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje, Tovė Ditlevsen supranta esanti nepritapėlė, savyje jaučianti kai ką nepaprasto ir dar nepažinto – pašaukimą rašyti. Pasakojimas tęsiasi Europai po truputį ritantis į Antrąjį pasaulinį karą. Paskutinėje dalyje aprašoma autorės kova tarp rašytojos pašaukimo ir konkuruojančių dukters, žmonos, motinos ir narkomanės vaidmenų.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Timas Harfordas „KASDIENYBĖS STATISTIKA“ (2022)

Negrožinės literatūros gerbėjams – knyga apie tai, kaip nepasiduoti manipuliacijoms faktais.

Ar kada nors pastebėjote, kad kiekvienas, važiuojantis lėčiau už jus, yra idiotas, o kiekvienas, važiuojantis greičiau, yra maniakas? Šiame juokelyje slypinčią problemą žinomas ekonomistas, žurnalistas Timas Harfordas knygoje „Kasdienybės statistika“ vadina . Tai mūsų instinktyvus polinkis tikėti, kad matome tikrovę tokią, kokia ji yra, be jokių filtrų ar klaidų. Neretai per daug pasitikime savo patirtimi ir atmestinai vertiname tuos, kurie mato tam tikrus dalykus kitaip.
Gajausi mitai, didžiausios ir keisčiausios apgaulės istorijoje bei būrys charizmatiškų asmenybių, supratusių statistikos ir faktų galią, kartais net labai skaudžią. Ką tik lietuviškai pasirodžiusioje knygoje „Kasdienybės statistika“ T. Harfordas veda skaitytojus dezinformacijos, pseudomokslo, iškreiptos logikos labirintais ir pateikia 10 taisyklių, padėsiančių susigaudyti manipuliacijų kupiname pasaulyje.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
Rimantas Kmita „UGNIES GIESMĖS“ (2022)

 

Viena svarbiausių Lietuvos autorių naujienų
Tai žvilgsnis į vieno talentingiausių mūsų rašytojų – Sigitos Gedos gyvenimą, o kartu ir gyventą laiką. Tai pasakojimas apie maištą, apie kūrybinį pyktį, kovą, konkurenciją, apie derybas ir konfliktus ne tik su kitais, bet ir su savimi. R. Kmita siekia ne aprašyti, bet suprasti poetą. Suprasti, kodėl jo gyvenimas buvo toks – aštrus, konfliktiškas, maištingas, galbūt – suprasti, kokios buvo Sigito Gedos viduje kunkuliavusių gaivalų priežastys ir ištakos. Vienas raktinių žodžių čia yra pyktis. Jis lėmė nesitaikstymą su neteisybe, nuolatinį konflikto su aplinka (ir su savimi) ieškojimą, tačiau kartu ir skatino vidinę ugnį, be kurios nebūtų poezijos. Ši knyga iš dalies – ir apie tą kainą, kurią už kūrybą sutiko mokėti poetas, o kartu ją mokėjo ir jo artimieji. Ir apie tą laiką, kuriame klestėjo Sigito Gedos poezija, apie santvarkų kaitą, apie vaikystę ir senatvę, apie gyvenimą, kuris buvo kaip nuolatinė kova ir niekad negęstanti ugnis.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Vilma Mažeikienė „PAAUGLYSTĖ: MISIJA ĮMANOMA“ (2022)

 Atsakymų ieškantiems tėvams

Jei jaučiate nerimą ir susirūpinimą dėl savo paauglio elgesio, ši knyga jums. Neretai nuoširdi tėvų pagalba paauglių suvokiama kaip kišimasis, nuoširdus rūpestis – kaip kvailystės, o geranoriški pasiūlymai – kaip nurodinėjimas. Patirti įvairių bendravimo sunkumų su savo paaugusiu vaiku – natūralu. Normaliai augantis paauglys turi priešintis tėvams. Nepaisant to, taikūs, geri santykiai tarp paauglių ir jų tėvų yra įmanomi. Ši knyga – lyg savotiškas susikalbėjimo žodynėlis tarp kartų, pagalbos ir paramos priemonė, kad susidūrę su savo paauglio vaiko problemomis, nesijaustumėte vieniši.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Violeta Palčinskaitė „AŠ VEJUOSI VASARĄ“ (2022)

Vaikams sugrįžtanti klasika
Vienos žinomiausių ir populiariausių Lietuvos poečių Violetos Palčinskaitės pjesė „Aš vejuos vasarą“ sugrįžta! Pienės Pūko mieste gyvena daugybė nepaprastų herojų: mama Pienė, verdanti visiems vakarienę, miesto galva Nasturtas, jo žmona Konvalija, Braškė, kurią nelaiku nuraškė... Ir, deja, kmynai – pikti Pienių miesto kaimynai. Šiame vasaros mieste susitinka pačios svarbiausios žmogiškosios vertybės: draugystė, grožis ir tiesa. Suvaidinta šimtuose teatrų ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, pamėgta vaikų ir suaugusiųjų „Aš vejuos vasarą“ – stebuklinga istorija apie laimę ir apie tai, kaip nelengva ją išsaugoti.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Lucinda Riley „ŽMOGŽUDYSTĖS FLYTO NAMUOSE“ (2022)

Lucindos Riley gerbėjams – vienintelis rašytojos detektyvas

„Žmogžudystės Flyto namuose“ išsiskiria iš bendro pasaulinį pripažinimą pelniusios rašytojos kūrinių konteksto. Tai vienintelis jos kriminalinis romanas, iš naujo atrastas bei suredaguotas jau po autorės mirties ir tarptautiniu mastu sulaukęs didžiulio rašytojos gerbėjų susidomėjimo.
Netikėta Čarlio Kevendišo mirtis sudrebina Norfolke įkurto internato gyvenimą. Aspirinui mirtinai alergiškas vaikinas prieš miegą išgeria dvi jo tabletes. Nors internato direktorius iš paskutiniųjų stengiasi išsaugoti įstaigos reputaciją ir laikyti įvykį nelaimingu atsitikimu, netrukus pradedamas kriminalinis tyrimas. Arogantiškas, išlepintas, merginų dėmesio neatsiginantis Čarlis Kevendišas neretai sulaukdavo kreivų žvilgsnių. Tačiau Čarlio mirtis – tik tragiškų įvykių virtinės pradžia. Netrukus dingsta kitas mokinys, keistomis aplinkybėmis miršta vienas iš auklėtojų, o aplinkui ima sklisti kalbos apie šiurpius praeities įvykius mokyklos koridoriuose. Aštuoni šimtai mokinių, du šimtai internato darbuotojų ir tarp jų besislepiantis žudikas – žmogžudystės Flyto namuose tampa sudėtingiausia byla inspektorės Džiaz karjeroje.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne
LEIDYKLA „ŽALIAS KALNAS“ išleido:

 

Rasa Jančiauskaitė „NAMAI“ (2022) Sraigė savo namus nešasi ant pečių. Labai patogu – gali keliauti ir gyventi, kur tik nori. Tačiau ir pavojų netrūksta – tokius namus bet kas gali sumindžioti! Sraigė keliauja ir mato, kad kitiems kur kas geriau: šuo turi erdvią būdą, kur jam atneša dubenėlį maisto, paukštis saugiai gyvena inkile aukštai medyje, o bičių avilyje gardžiai kvepia medumi. Sraigei vis liūdniau... Tik ar verta liūdėti? Ar tikrai kitų namai be dūmų? O galbūt savi namai patys geriausi, nes tokie, kokie ir turi būti – tiesiog SAVI?

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne

Ilona Ežerinytė „Tetulė Liu“ (2022)
Iliustravo Marija Rubavičiūtė

Nebejauna moterytė Liucija vieną rytą pabunda, pažvelgia į veidrodį ir mato save  sumažėjusią. Ji ir toliau traukiasi, namai, daiktai atrodo vis didesni, todėl tenka kreiptis į gydytoją. Pasirodo, fiziškai ji visiškai sveika, o jos mažėjimas yra dvasinio pobūdžio – Liucija tiesiog nesiekia tapti dideliu žmogumi, išgarsėti. Jei imtų keisti gyvenimo būdą, stengtųsi patekti į televiziją, susipažinti su įžymiais žmonėmis, galbūt pasveiktų, tačiau tai ne jos būdui. Liucija nutaria priimti save tokią, kokia yra, ir gyventi taip, lyg nieko nebūtų nutikę. „Tetulė Liu“ – nuostabi žinomos rašytojos Ilonos Ežerinytės istorija apie tai, kas mus daro mažesnius, o kas augina. Dailininkės Marijos Rubavičiūtės iliustracijos-koliažai tetulės pasaulį pripildė daiktų daiktelių ir jaukios šilumos.

Kur rasti?

LLA narės leidyklos el. knygyne