Išsirinkti knygą padės apdovanotų ir nominuotų knygų katalogas

2020 metais Lietuvoje buvo išleista 3257 pavadinimų leidinių. Skaitytojai neretai sako, jog jiems trūksta kokybiškos informacijos apie išleidžiamas knygas. Lietuvoje turime daugybę įvairių apdovanojimų, įvertinimų, knygų rinkimų, kurie galėtų tapti skaitytojui knygos kokybės ženklu ir padėti išsirinkti knygą lengviau.

Lietuvos leidėjų asociacijos vienas iš strateginių tikslų – atkreipti dėmesį į Lietuvoje esančias literatūrines premijas bei apdovanojimus ir jiems nominuotas knygas. Taip atsirado apdovanotų ir apdovanojimams nominuotų knygų katalogas. Pirmoje šio katalogo redakcijoje – 2021 m. rugsėjį – 2022 m. kovą įvertintos arba apdovanojimams nominuotos knygos. Viso – 82 knygos! Daugiausia jame – lietuvių autorių kūriniai, tačiau kai kurios premijos yra skiriamos ir už vertimą, tad rasite ir kelias verstinės literatūros knygas.

Katalogas bus nuolat atnaujinamas – pavasario pabaigoje papildysime jį šių metų Maironio, Zigmo Gėlės, Dominyko Urbo premijomis, Metų verstine knyga.

Katalogas yra virtualus, tad skaitytojai, kad ir kur jie gyventų, lengvai galės jį rasti, bibliotekoms ar ugdymo įstaigoms jis taip pat bus pasiekiamas. Be to, jis patogus naudoti – visos nuorodos aktyvios, turinyje galėsite iškart nueiti į pasirinktos knygos puslapį, o po kiekviena knyga pažymėta premija ar nominacija nuves jus atgal į turinį. Tuo pačiu katalogas sukurtas taip, kad norintys jį galės atsispausdinti, o knygų viršeliai ir atsispausdinus bus geros kokybės.

Smagaus skaitymo!