Autorės gautą Vilniaus klubo premiją skyrė Ukrainai

Vilniaus knygų mugėje ką tik buvo įteikta Vilniaus klubo premija. Premijos lauretės Marija Drėmaitė ir Rasa Antanavičiūtė gautą 1000 eur premiją skyrė Ukrainai. 

Vilniaus klubo konkursas vyko jau septintąjį kartą. Šiemet premija buvo paskirta knygos „Neįgyvendintas Vilnius“ autorėms Marijai Drėmaitei ir Rasai Antanavičiūtei. Knygą 2021 m. išleido leidykla „Lapas“, autorėms skiriama 1000 eurų premija.

„Šiemet Knygų mugė sutapo su Rusijos karo prieš Ukrainą pradžia. Norime padėti Ukrainai skirdamos savo premiją organizacijai „Mėlyna ir geltona“, remiančiai Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius,“ – sako autorės.

Knyga „Neįgyvendintas Vilnius“ kviečia pasivaikščioti po Vilnių, taip ir likusį planuose, eskizuose, vizijose. Į šį vaizduotės pratimą kviečia leistis daugiau nei šimtas knygoje pristatomų urbanistinių, architektūrinių, memorialinių bei inžinerinių projektų, kurie užgimė XX amžiuje, bet netapo realybe. Komisijos teigimu, ši knyga leido įsivaizduoti, koks Vilnius galėjo būti, bei susipažinti su miesto ir miestiečių idėjomis, kurias šiandien labai įdomu apžvelgti ir palyginti iš laiko perspektyvos. Tuo pat metu – knygos turinys priverčia susimąstyti, ko miestui dar reikėtų ir apie kokius trūkstamus objektus dar turėtume diskutuoti ateityje, o galbūt – ir kaip išvengti tam tikrų klaidų.

1111