Kaip 699 Vilniaus gimtadienį paminėti knygiams?

Iliustracijai panaudotas Povilo Vincento Jankūno piešinys iš Justino Žilinsko knygos „Atgal į Vilnių“ (leidykla „Aukso žuvys“, 2020)

Žvelgiame į besipildančias Vilniaus klubo premijos lentynas – kiek daug ir kokių įvairių knygų skirta Vilniui ir jo gyventojams. Prisiminkime, kokios knygos buvo įvertintos premija pastaraisiais metais.

2021 metų premija paskirta knygos „Gatvių susitikimai“ autorėms Monikai Vaicenavičienei ir Agnei Ulytei. Knygą 2020 m. išleido leidykla „Aukso žuvys“. Vilniaus klubo padėka už naują knygų seriją „Neatrasti Vilniaus tekstai“ skiriama leidyklai „Odilė“, pateikusiai dvi Tadeuszo Konwickio knygas – „Raistai“ ir „Meilės įvykių kronika“. Abi knygas į lietuvių kalbą išvertė Vidas Morkūnas.

2020 metų premija skirta Rasai Antanavičiūtei už knygą „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“. Knygą išleido leidykla „Lapas“, 2019 metais. Vilniaus klubo padėka – už nuoseklų dėmesį Vilniui šiemet teko Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai, kasmet premijai teikiančiai ne tik prozos, bet ir poezijos knygas.  2020 metų premijai LRS leidyklos siūlyta knyga – Jurgitos Jasponytės „Vartai Auštrieji“.

2019 metais pirmą (ir kol kas vienintelį) kartą per premijos gyvavimo metus laureatai buvo du skirtingų knygų autoriai: Vilniaus klubo premija skirta Algei Andriulytei už knygą „Ferdynandas Ruszczycas: Civis Vilnensis Sum“ ir Dainiui Junevičiui už jo knygą „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“. Abi knygos išleistos Vilniaus dailės akademijos leidykloje 2018 m. Vilniaus klubo padėka – už pastangas, darbų tęstinumą, dėmesį knygos kokybei – teko leidyklai „Aukso žuvys“, premijai pateikusiai dvi knygas: Aelitos Ambrulevičiūtės, Gintės Konstantinavičiūtės, Giedrės Polkaitės-Petkevičienės „Prabilę namai. Žydų gatvės kasdienybė XIX–XX a. (iki 1940 m.)“ bei Jolitos Bernotienės ir Rasos Leonavičiūtės „Karalienės Bonos virtuvė”.

O šiemet Vilniaus klubo premijai pateiktos 8 solidžios knygos: Iki vasario pabaigos LLA facebook puslapyje pristatome visas aštuonias pateiktas knygas, o apie laureatą sužinosime dar iki Vilniaus knygų mugės.

Jeigu mėgstate aktyvų laisvalaikį, šiandien puiki proga susipažinti su Vilniumi žingsniuojant su knyga! #walk15 programėlėje susiraskite maršrutą „Žingsniuok po Vilnių su knyga“ ir keliaukite visa šeima lydimi ištraukų iš gražiausių knygų apie Vilnių.

Tekste paminėtas knygas galite įsigyti leidyklų internetiniuose knygynuose:

https://www.auksozuvys.lt/collections/knygos/products/gatviu-susitikimai

https://www.auksozuvys.lt/collections/knygos/products/karalienes-bonos-virtuve

https://www.auksozuvys.lt/products/prabile-namai

https://www.auksozuvys.lt/products/atgal-i-vilniu

https://odile.lt/collections/knygos-suaugusiems/products/tadeusz-konwicki-raistai

https://odile.lt/collections/knygos-suaugusiems/products/tadeusz-konwicki-meiles-ivykiu-kronika

https://www.leidyklalapas.lt/products/menas-ir-politika-rasa-antanaviciute-m

https://www.rsleidykla.lt/Knyga/grozine-literatura/poezija-pjeses/Vartai-Austrieji/

https://leidykla.vda.lt/lt/leidinys/1294752241/abdonas-korzonas-e28093-pirmasis-vilniaus-vaizdu-fotografas

https://leidykla.vda.lt/lt/leidinys/1288184515/ferdynandas-ruszczycas-civis-vilnensis-sum