Kviečiame į Jólabókaflóðið!

Paklausite – kur kur? Šis islandų kalbos žodis reiškia knygų potvynį, paprastai ištinkantį prieš Kalėdas. Leidėjai gruodį stengiasi pristatyti svarbiausias savo naujienas, o skaitytojai knygas perka ir dovanoja jas savo artimiausiems. Knyga Islandijoje – geriausia dovana. Išrinkta atsakingai, paisant pomėgių to, kuriam dovanojama ir visada laukiama.
Mūsų leidėjai taip pat siūlo naujų knygų įvairiausiam skoniui, kviečiame pasidairyti ir atrasti puikiausią dovaną savajam Jólabókaflóðið!

 

LEIDYKLA LIETUVOS DAILININKŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA „ARTSERIA“ siūlo:

„RAUDONA. SPALVOS ISTORIJA“ (2018)
Michelio Pastoreau

Raudona virselis 002

Lietuvos dailininkų sąjungos leidykla „Artseria“ kviečia panirti į spalvų jūrą su Michelio Pastoreau knyga „Raudona. Spalvos istorija“, kuri yra pirmoji lietuvių kalba išleista knyga iš spalvoms skirtų knygų (kitos: Bleu (Mėlyna), 2000; Noir (Juoda), 2008; Vert (Žalia), 2013)) serijos Histoire d'une couleur. Joje, remiantis gausia ikonografine medžiaga, tyrinėjama socialinė ir kultūrinė spalvų istorija Europoje. Raudona spalva Vakaruose anksčiausiai pradėta naudoti tiek piešiant, tiek dažant. Tad tikriausiai dėl to ji taip ilgai buvo spalva por excellence, stipriausia ir labiausiai įkrauta visais – medžiaginiu, socialiniu, oneiriniu ir simboliniu požiūriais. Ja žavėjosi romėnai ir graikai, antikoje ji buvo valdžios, turto ir didybės simbolis. Iš prancūzų kalbos knygą išvertė Rasa Balčikonytė.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„TO ŽYGIMANTAS AUGUSTAS“ (2020)
Žygimantas Augustinas

Žygimantas Augustas min

Ne bėda, jeigu turite draugų, skaitančių tik anglų kalba. Knyga „To Žygimantas Augustas (sudarytojas
Žygimantas Augustinas)
dedikuojama LDK didžiajam kunigaikščiui, Lenkijos Karaliui Žygimantui
Augustui (1520-1572). Skirtingai nei daugumos istorinių asmenybių monografijos, šis leidinys siūlo meninį
nuotykį, o ne dar vieną biografiją. Karaliaus bendravardis, šios knygos sudarytojas, Žygimantas August(in)as
bando tapti panašiu į Žygimantą Augustą (1520-1572) ir Barborą Radvilaitę (1520-1551), pasitelkdamas į
pagalbą auto-portretinę tapybą bei kraniometrinius duomenis.    

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„GRYBO AUKSAS“ (2021)
Rasa Grybaitė
Lina Itagaki

8a1bbb b135be55591045a69479be3b2d448c6a mv2

 „Grybo auksas“ – komiksas apie vieną žymiausių XX a. pirmosios pusės lietuvių skulptorių Vincą Grybą (1890-1941). Komiksas atskleis menininko asmenybę ir gyvenimo istoriją. Versdami jo puslapius kartu su skulptoriumi išgyvensite nepriteklius, kūrybinius vargus ir atradimus, džiaugsmą ir meilę. Į XX a. Europos miestus pažvelgsite
Grybo akimis, susitiksite su jo mokytoju Emiliu Antanu Burdeliu – to meto skulptūros legenda. Komiksas papasakos, kodėl ir kaip Lietuvos miestuose atsirado paminklai Vytautui Didžiajam ir Simonui Daukantui bei kiti garsūs Grybo sukurti monumentai. Taip pat sužinosite, kur Vincas Grybas slėpė savo „auksą“.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „VILNIAUS DAILĖS AKADEMIJOS LEIDYKLA“ siūlo:

 

ALGIMANTAS ŠVĖGŽDA. LAIMĖS ŠULINYS | WELL OF JOY“ (2019)
Ramutė Rachlevičiūtė

Svegzda I virselis

Ramutės Rachlevičiūtės sudaryta knyga „Algimantas Švėgžda. Laimės šulinys | Well of Joy“ pristato dailininko Algimanto Švėgždos kūrybą. Monika Krikšopaitytė: „Tai labai svarbus ir ilgai lauktas leidinys, nes Algimantas Švėgžda yra vienas svarbiausių savo kartos dailininkų, knygoje vadinamas legenda. Jis turi gausų gerbėjų būrį ir nemažai jį atsimenančių draugų menininkų. Tai tarptautinio mastelio kūrėjas. Jo palikimas gausus, tačiau požiūriai į jį gana skirtingi: ankstyvoji kūryba rodytina ar ne, koks jo ryšys su Rytų filosofija, maištininkas jis ar atvirkščiai. Vieni remiasi tuo, ką jis kalba, kiti jo dienoraščiais, treti mano, kad kūriniai kalba patys, o dar ir šeimos vizija lemti, ką kitiems mąstyti, užlaikė tokio išsamaus pristatymo dviem kalbomis pasirodymą. Manau, sudarytoja su svarbiausiais iššūkiais susidorojo puikiai.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

ŽEMAITIJA. SAMOGITIA“ (2020)
Adomas Butrimas
Marius Iršėnas

Zemaitija virselis

Tikrai turite draugų žemaičių, kuriuos pradžiugins Adomo Butrimo ir Mariaus Iršėno sudaryta Knyga „Žemaitija. SamogitiaKnygoje pristatomas Žemaičių krašto archeologų, istorikų, literatų, kalbininkų, meno ir kultūros istorikų bandymas aptarti istorijos ir kultūros faktus, įvykius, lėmusius ir lemiančius Žemaičių išskirtinumą ir savitumą. Ši knyga mus kviečia pažvelgti į žemaičių kultūros kūrėjų idealų viršūnės, į netekčių ir tragedijų, kurios yra išlikimo istorijoje, kainą. 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

ANTANAS KUČAS. GRAFIKA“ (2021)
Dalia Ramonienė

t 1631610898 1

Dailininkas Antanas Kučas XX a. lietuvių grafikos kontekste iškyla kaip tauri individualaus braižo ir individualios pasaulėjautos asmenybė. Be Antano Kučo kūrybos neįsivaizduojama ir XX a. lietuvių lakštinės grafikos raida. Tobulai įvaldęs įvairias grafikos, ypač medžio raižinio ir linoraižinio technikas, dailininkas sukūrė puikių estampų, kuriuose vyrauja jo pasaulėjautai artima lietuviško gamtovaizdžio, senojo kaimo ir jo žmogaus tema, įprasminta raiškiai individualia plastine kalba. Svarus dailininko indėlis ir į ekslibriso raidą. Kaip tik jis kartu su kitais Grafikos katedros dėstytojais supažindino studentus su šia sovietmečiu užmiršta smulkiosios grafikos šaka, skatino ją plėtoti, taip pat ir pats sukūrė daug įsimintinų knygos ženklų. Jis buvo ir tarp pirmųjų ketvirtojo dešimt-mečio lietuviškos knygos apipavidalintojų, kai dar tik tvirtinosi knygos, kaip vientiso meno objekto, samprata. Dalios Ramonienės sudarytame leidinyje „Antanas Kučas. Grafika supažindinama su dailininko biografija, apžvelgiamas jo pedagoginis darbas, aptariama visų grafikos rūšių kūryba, pateikiamas kūrinių katalogas ir bibliografija.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „HUBRIS“ siūlo:

 

„PROKRASTINACIJOS MENAS“ (2021)
Johnas Perry'is

produktas copy

Leidykla „Hubris“ klausia – kam dirbti dabar, jeigu galima vėliau? Johno Perry’io knyga „Prokrastinacijos menas“ skirta paguosti ir motyvuoti visus profesionalius darbų atidėliotojus. Knygoje su humoru aptariamos problemos, su kuriomis susiduria savigraužos kamuojami prokrastinatoriai, o taip pat joje pateikiami patarimai, padėsiantys pagaliau atlikti ilgai atidėliotas užduotis.  Ši knyga gali padėti išsijudinti iš darbinio sąstingio tiek jums, tiek tapti taiklia dovana pažįstamiems prokrastinatoriams. Knygą išvertė Jonas Dagys.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„SAKALAS KELEIVIS“ (2021)
J. A. Baker

produktas

Gamtos mylėtojams tobula dovana – J. A. Baker knyga „Sakalas keleivis“ – tai unikalus, hipnotizuojantis ir kultiniu tapęs pasakojimas apie dangų pjaustančius sakalus. Jos autorius, savamokslis ornitologas J. A. Bakeris (1926–1987) praleido ištisą dešimtmetį sekiodamas šiuos plėšrius paukščius. 1967-aisias pasirodžiusi keista, tamsi ir poetiška knyga „The Peregrine“ tuojau pat sulaukė didelio susidomėjimo: ją skaitė anaiptol ne vien gamtos entuziastai, bet ir visi vertinantys ekscentrišką literatūrą. Knygoje nėra saldžių, romantizuotų gamtos aprašymų – čia alsuoja vien tik atviras ir žiaurus plėšriųjų paukščių pasaulis, į kurį bando įsilieti stebintysis. Bet ar tai įmanoma?. Į lietuvių kalbą vertė Marius Burokas.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„BALTIJOS ŠALIŲ MENAS XIX-XX A.“ (2021)
Serge Fauchereau

produktas2

Serge Fauchereau knyga „Baltijos šalių menas XIX-XX a.“ – išsami, gausiai iliustruota Baltijos šalių vaizduojamojo meno apžvalga. Knyga aprašo nacionalinės dailės gimimą trijose Baltijos šalyse XIX-XX a. sandūroje ir gyvybingą, įvairialypį, vibruojantį jų meno pasaulį tarpukariu. Pradedant simbolizmo laikotarpiu ir tokiais pirmtakais kaip Čiurlionis, Magis ar Purvitis ėmė reikštis šių tautų savitumas. Tarpukariu, kai šios trys šalys sesės atgavo visišką nepriklausomybę, prasidėjo turtinga atsivėrimo užsieniui ir mainų epocha, pažymėta mikliarankės Aleksandros Belcovos tapyba, subtiliomis geometrinėmis Akbergo formomis ir fotografiniais Domicelės Tarabildienės eksperimentais. Ši gausiai iliustruota Baltijos šalių moderniojo meno istorija patenkins smalsumą ir papildys žinias.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „KITOS KNYGOS“ siūlo:

 

„RAUDONAS ŽMOGUS / JUODAS ŽMOGUS“ (2021)
Kim Leine

kim leine

Leidykla „Kitos knygos” siūlo lietuvių skaitytojų jau pamėgto danų rašytojo Kim Leine, viešėjusio ir Vilniaus knygų mugėje, antrą knygą lietuvių kalba „Raudonas žmogus / Juodas žmogus“ (iš danų kalbos vertė Ieva Toleikytė). Tai – populiaraus romano „Amžinybės fjordo pranašai“ priešistorė, antroji Grenlandijos trilogijos dalis. Kaip ir pirmoje dalyje, šioje knygoje tyrinėjamas gyvenimas atšiaurioje Grenlandijoje, tik nusikeliama į dar senesnę praeitį, į 1728-uosius metus. Prie pastoriaus Hanso Egedės šeimos, neseniai apsigyvenusios Grenlandijoje, prisijungia Danijos karaliaus atsiųsti nauji atvykėliai: meistrai, pirkliai, būrelis kareivių ir tuzinas paskubomis sutuoktų porų – kalinių ir prostitučių. Atokiame krašte – naujienos iš žemyno čia laivais keliauja apie metus – kuriama nauja visuomenė. Susiduria dvi kultūros: pagoniškoji ir protestantiškoji. Pirmąją žiemą atvykusieji neturi nei kuo apsikloti, nei kaip šildytis. Kolonijoje ima siausti epidemijos. 

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„PSICHOANALITIKĖ KALBASI SU MARINA ABRAMOVIĆ. MENININKĖ KALBASI SU JEANNETTE FISCHER“ (2021)
Jeannette Fischer

9786094275050 PsichoanalitikekalbasisuMarina 900x

Nors pokalbių su Marina Abramović yra daug ir laisvai prieinamų, dažniausiai jie nuslysta paviršiumi. Taikydama psichoanalizę Jeannette Fischer knygoje „Psichoanalitikė kalbasi su Marina Abramović. Menininkė kalbasi su Jeannette Fischer“ (iš anglų kalbos vertė Emilija Ferdmanaitė) bando atrasti gelmines menininkės ir jos kūrybos jungtis. Ši reta ir išskirtinė prieiga atskleidžia daug neregėtų M. Abramović pusių. Negana to, moterų dialogas, nesileisdamas į terapeuto ar menininko apibendrinimus, rodo atidų tarpusavio ryšį neprimetant kitam savo žinojimo, drauge ieškant atsikartojančių struktūrų ir dinamikos. Psichoanalitikė, užčiuopusi sąmoningus ir nesąmoningus elementus, svarsto apie aktualias smurto ir skausmo temas. Gilūs pokalbiai, sutelkti į asmens ir kūrybos psichoanalizę, praplečia žinias ne tik apie garsią menininkę ir jos kūrybą, bet ir apie performanso meną bei žmogaus psichikos galimybes.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„SAVANAUDIS GENAS“ (2021)
Richardo Dawkinso 

9786094275098 Savanaudisgenas 900x

Richardo Dawkinso „Savanaudis genas“ (iš anglų kalbos vertė Elena Belskytė) – evoliucinės minties klasika, sukėlusi perversmą biologijoje ir pakeitusi žmonijos požiūrį į save ir pasaulį. Pirmą kartą 1976 m. pasirodžiusi knyga iki šiol išlieka viena įtakingiausių mokslo pasaulyje dėl netikėto žvilgsnio į Charleso Darwino evoliucijos teoriją iš geno perspektyvos. Richardas Dawkinsas pastebėjo, kad mūsų genai, siekdami užtikrinti savo ilgaamžiškumą, naudojasi kitais organizmais. Užčiuopęs geno savanaudiškumą, jis atskleidė ir altruizmo svarbą – kuo labiau individai genetiškai susiję, tuo labiau jie linkę bendradarbiauti tarpusavyje. Šios mintys, pagrįstos socialinio elgesio pavyzdžiais, sukėlė diskusijų bangą, sujudino biologų bendruomenę ir paskatino visai naujų sričių tyrimus.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „TYTO ALBA“

 

„KAIP BŪTI“ (2021)
Vaiva Rykštaitė

Kaip būti

Leidykla „Tyto alba“ rekomenduoja Vaivos Rykštaitės knygą „Kaip būti“. Be klaustuko. Be atsakymo. Havajuose gyvenančios rašytojos, tinklaraštininkės Vaivos Rykštaitės tekstų rinkinys – lyg stabtelėjimas besidairant: koks šiandien rodosi pasaulis ir kaip jame sutilpti? Emigrantė, besitapatinanti su žalčių karaliene. Vegetarė, nusipirkusi naują odinę sofą. Moteris, svarstanti, kuo matuojama santuokinė neištikimybė. Motina, galvojanti apie mirtį.  Keliautoja pandemijos pradžioje. Besirenkanti – kaip būti geresniu žmogumi? Knygoje – feisbuko įrašai, sapnai, pokalbių su draugėmis nuotrupos, blogo tekstai ir geriausios publikacijos.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„KĄ PADARĖME SAVO VAIKAMS“ (2021)
Rimantas Kėvalas

ka mes padareme savo vaikams 1

Vienas geriausių šalies pediatrų prof. Rimantas Kėvalas knygoje „Ką padarėme savo vaikams“ remiasi tikromis istorijomis ir atskleidžia, kaip COVID-19 pandemija pakeitė mūsų vaikų kasdienybę, fizinę ir psichinę sveikatą. Iš pradžių nelabai supratome, kokį didelį pavojų vaikams kels COVID-19 pandemiją lydintis karantinas ir socialinė izoliacija. Metus trukęs vaikų gyvenimo perkėlimas į virtualią erdvę ne ką mažiau iššūkių sukėlė juos auginančioms šeimoms bei darbo valandų nebeskaičiuojantiems pedagogams. Ko galime pasimokyti iš padarytų klaidų ir kaip padėti savo vaikams?

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„ŠVINO SKONIS“ (2020)

Māris Bērziņš

Švino skonis

Latvių rašytojas Māris Bērziņš vadinamas paradoksų meistru. Debiutavęs 40-ies, tapo vienu garsiausių latvių literatūros vardų, o jo romanas „Švino skonis“ – skaitomiausia ir daugiausia diskusijų Latvijoje sukėlusia knyga. Matis Birkenas – paprastas ir simpatiškas latvių vaikinas, kuris remontuoja butus, skaito knygas, svajoja apie mokslus, myli gyvenimą ir moteris, kol 1940 ir 1941 m. jį užklumpa sovietinė ir nacistinė okupacijos . Matis toliau dažo sienas, bet nepersidažo nė vienos valdžios spalva. Ilgainiui Matį vis labiau ima persekioti švinas. Švinas mylimos merginos lūpdažyje, švinas aplink švilpiančiose kulkose, švinas dažuose, kuriais jis baltina ligoninės sienas, o galiausiai – švinas burnoje kaip artėjančios nelaimės nuojauta. Holokausto apokalipsė juk liečia tik žydus, tad ko bijoti doram pacifistui, kurio protėvių linijoje – tik latviškas kraujas? Knygos vertėja – Laura Laurušaitė.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

 


LEIDYKLA „LAPAS“ siūlo:

WEEKENDŲ MIESTAI IR PRIEMIESČIAI. KAIP BUVO KURIAMI MODERNŪS KURORTAI TARPUKARIO (1918–1940) LIETUVOJE“ (2021)
Viltė Migonytė-Petrulienė

Lapas Weekendai Virselis min

Niekada neprašausite, leidyklos „Lapas“ knygas dovanodami draugams, atidžiu žvilgsniu tyrinėjantiems architektūros naujienas, miestų gyvenimus. Viltės Migonytės-Petrulienės knyga Weekendų miestai ir priemiesčiai. Kaip buvo kuriami modernūs kurortai tarpukario (1918–1940) Lietuvoje– istorinis pasakojimas apie naujai užgimusią poilsio kultūrą ir architektūrą tarpukario Lietuvoje. Nuo Birštono iki Palangos kūręsi kosmopolitiški kurortai tapo modernaus miesto žmogaus savaitgalių prieglobsčiu po darbų. Sanatorijos ir kotedžai tarp pušų, ežerų ir upių formavo sveikos gyvensenos tradicijas, puikiai atpažįstamas ir šiandien.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„MĖNULIO ARCHITEKTŪROS GIDAS“ (2021)
Paul Meuser

1638177856 260361713 1984105941763907 5977599699264145083 n

Paul Meuser Mėnulio architektūros gidas (vertė Mantė Zagurskytė-Tamulevičienė) kviečia keisti supratimą apie architektūrą ir pažvelgti plačiau. Knygos dėmesio centre – kosminiai zondai, mėnuleigiai, erdvėlaiviai, miestų Mėnulyje projektai. Nuotraukomis, iliustracijomis, brėžiniais bei schemomis pripildytas gidas pasakoja apie dramatišką zondų gyvenimą ir mirtį, apie dar Šaltojo karo metu prasidėjusias ir iki šiol besitęsiančias kosmoso lenktynes. Šis gidas tampa liudijimu, kad Mėnulis pasiekiamas ne tik svajose, bet ir realybėje, o kosminė architektūra nebėra tik fantastika.  

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„NEĮGYVENDINTAS VILNIUS“ (2021)
Marija Drėmaitė
Rasa Antanavičiūtė

Neįgyvendintas Vilnius viršelis

Marijos Drėmaitės ir Rasos Antanavičiūtės Neįgyvendintas Vilnius pasakojimas apie urbanistines utopijas, architektūrines ir memorialines vizijas, taip ir netapusias realybe. Tik planuose ir eskizuose išlikę projektai primena apie politikų ir kūrėjų ambicijas, geresnio miesto ir visuomenės siekius, modernių vilniečių poreikius – menamus ir realius, pragmatiškai pompastiškus. Vizionierių projektuoti Jono Basanavičiaus namai ir mečetė Lukiškių aikštėje, svogūno formos nacionalinė galerija, komunistų tvirtovė, nacionalinis stadionas, septyni baseinai ir trejos marios. Vaizduotei palikta sostinė – Vilnių mylintiems ir pamilsiantiems.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA“ siūlo:

 

„MINARETAS IR 7“ (2021)
Undinė Radzevičiūtė

radzeviciute. minaretas ir 7

Apie Undinės Radzevičiūtės knygą Minaretas ir 7turbūt jau teko girdėti ne vieną atsiliepimą. Naujausias Undinės Radzevičiūtės romanas yra apie tai, kaip rašytoją veikia ir keičia triukšmas, tyla, vieta, konfliktai, kančia, kitų parašyti ir jo paties rašomi tekstai ir herojai. Ir kas atsitinka, kai rašytojas susiduria pats su savimi. Rašytoja, iškankinta triukšmo, gauna apdovanojimą – galimybę 11 mėnesių praleisti barokiniuose rūmuose Bamberge. Ji tikisi parašyti knygą apie ekscentrišką maniaką. Ji tikisi tylos savo rožiniame Rūmų kambaryje su keturiais gipsiniais berniukais ant lubų. Tačiau gyvenimas nėra tobulas. Rūmuose ji gyvens ne viena, o su triukšmingu šešiasdešimtmečiu rašytoju iš Irako už sienos. O dviejų žmonių susidūrimas kartais yra kaip tekstas, kurio bet kuri pusė bet kurią akimirką gali tapti antagonistu.  

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„JAUTRUSIS PASAKOTOJAS“ (2021)
Olga Tokarczuk

Tokarczuk. Jautrusis pasakotojas

Olgos Tokarczuk „Jautrusis pasakotojas“ (Iš lenkų k. vertė Rimvydas Strielkūnas, Birutė Jonuškaitė ir Vyturys Jarutis) – naujausias autorės eseistikos rinkinys. Tarp pateikiamų esė įkomponuoti ir kelių viešų paskaitų, įskaitant ir Nobelio kalbą, tekstai. Tai pirmoji Tokarczuk knyga, pasirodžiusi po to, kai ji buvo apdovanota Nobelio literatūros premija. Ši knyga – tai ir unikalus rašytojos kvietimas į savo kūrybos užkulisius, ir refleksijos apie šiuolaikinį pasaulį. Knygoje gvildenamos tokios temos kaip kelionės, žmonių požiūris į gyvūnus, kūrybinis procesas ir literatūros galia. Skaitytojui čia atveriama rašytojos kuriamų trumpesniųjų žanrų tekstų, romanų ir paskirų veikėjų genezės laboratorija, jis supažindinamas su varginančiu, tačiau patraukliu kūrybiniu procesu.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„TA DŪZGIANTI IR KVEPIANTI LIEPA YRA“ (2021)
Vanda Juknaitė

Juknaite. Duzgianti ir kvepianti liepa yra

Vanda Juknaitė – prozininkė, dramaturgė, eseistė – iš pradžių naują kūrinį sumanė kaip autobiografiją. Dėl sunkios ligos tarp dangaus ir žemės atsidūrusiai kūrėjai kilo mintis pažvelgti į savo gyvenimą iš anapus, todėl tekste itin ryškus istorinio laiko naratyvas. Tačiau, pasak rašytojos, tekstas pamažu virto pastangomis susitaikyti, ir pro tamsą nelauktai ėmė veržtis gyvybės šviesa – neužgesinama gyvenimo meilė. Nors knygos „Ta dūzgianti ir kvepianti liepa yra“ apimtis nedidelė, jos kūrybinė galia didžiulė, o emocinis paveikumas – ypatingas.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „TERRA PUBLICA“ siūlo:

 

„LIETUVOS DVARAI IR PILYS (2021)
Vytautas Kandrotas

Lietuvos dvarai ir pilys

Knyga „Lietuvos dvarai ir pilys“, sudarytojas Vytautas Kandrotas – tai fotoalbumas, iliustruotas pačių gražiausių ir vertingiausių Lietuvos dvarų ir pilių nuotraukomis. Iš viso knygoje publikuojama daugiau nei 100 puikios kokybės nuotraukų, suteikiančių galimybę pasigrožėti šiais išskirtiniais Lietuvos paveldo objektais. Prie nuotraukų pateikiami trumpi dvarų aprašymai lietuvių ir anglų kalbomis, kuriuose rasite informaciją apie svarbiausius dvarų ir pilių istorijos įvykius bei dabartinę veiklą.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„KAS IR KODĖL? ILIUSTRUOTOJI ENCIKLOPEDIJA“ (2021)
Arūnas Valinskas

Kas ir kodel enciklopedija 72RGB

O populiarios TV viktorinos kūrėjas Arūnas Valinskas parengė „Kas ir kodėl? Iliustruotąją enciklopediją“, kurioje rasite net 500 klausimų ir atsakymų skirtingomis temomis. Knygą galima skaityti 2 būdais: kaip enciklopediją, praplečiant ir praturtinant savo žinias įdomiais faktais bei netikėta informacija, taip pat ją naudoti intelektualiems ir smagiems žaidimams su šeima bei draugais.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„AUKSINĖS MINTYS“ (2021)
Jolanta Valikonė

auksines mintys

Jolantos Valikonės sudaryta Knyga „Auksinės mintys“ padės jums atverti kelius į savo ir artimųjų širdis! Knygoje rasite žymių žmonių mintis ir įžvalgas apie svarbiausius gyvenimo aspektus: gimtinę, tėvus, vaikus, meilę, laimę, sėkmę, draugystę, turtus, žinias, išmintį, vyrus ir moteris.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

 

LEIDYKLA „TIKRA KNYGA“ siūlo:

 

„PULPAS IR JO ŽALIA KOJA“ (2021)
Jurga Vilė ir Akvilė Magicdust

Pulpas eshop

Mažųjų skaitytojų taip pat nepamiršome. Net dvi puikias naujienas šventėms pristato leidykla „Tikra knyga“ ir kviečia skaityti Jurgos Vilės ir Akvilės Magicdust sukurtą knygą „Pulpas ir jo žalia koja“. Tai antroji serijos „Lašas jūroje“ knyga.
Kaip gera Teofiliui gyventi prie jūros! Turėti močiutę undinę, senelį vis pagal save darantį, tėtį žveją ir mamą, kartu su voriukais siuvinėjančią paveikslus kryželiu. Teofilio tėtis, kaip ir visi kaimelio vyrai,  kasdien plaukia žvejoti. Tik aštuonkojų jis negaudo, nes tiki, kad jie labai protingi gyvūnai, kuriuos reikia saugoti. Kartą ir Teofiliui nusišypso laimė sutikti aštuonkojį, gebantį kalbėti ir skaičiuoti iki begalybės. Užsimezga graži draugystė… Bet vieną dieną į kaimelį atvažiuoja Delegatas. Ir visi puola pildyti jo Norų.
Lašas jūroje – tai daug ar mažai? Begalybėje svarbus kiekvienas lašas. Be jo tos begalybės ir nebūtų. Serijos „Lašas jūroj“ knygelės pasakoja istorijas apie gyvius. Kiekvienas jų turi savo vietą įvairiaspalviame gyvūnų pasaulyje. Visi jie svarbūs. Nuo voriuko iki kašaloto. Mes, žmonės, taip pat esame to pasaulio dalis. Saugokime jį, tausokime!

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„NUKAS“ (2021)
Audra Baranauskaitė ir Lina Itagaki

NUKAS arba Kas kutena ausį 1 1 NUKAS arba Pašnibždėk man į akį 1

Audros Baranauskaitės ir Linos Itagaki knygai „Nukas“ visi buvo kviečiami rinkti vieną viršelį iš dviejų, pasirodo, kad knyga turi du viršelius ir gali būti skaitoma iš abiejų pusių!
Mano vardas NUKAS. Ne Jonukas ir ne Antanukas. Daug kas sako, kad esu nepaprastas berniukas. Vieną dieną galiu nieko negirdėti, o kitą – nieko nematyti, bet svarbiausia: kai GIRDŽIU – nieko NEMATAU, o kai MATAU – nieko NEGIRDŽIU, ir niekas (net daktarai!) nežino, kodėl taip yra.
Kartais vaikai negirdi to, ką jiems sakome, ir atrodo, kad jie ir nenori girdėti. Kartais jie nemato to, ko nenori matyti. Ir yra vaikų, kurie iš tikrųjų nemato, ir tokių, kurie iš tikrųjų negirdi. O štai Nukas apskritai į nieką nepanašus, negana to, jam nutinka keisčiausių dalykų.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne


LEIDYKLA „DEBESŲ GANYKLOS“ siūlo:

 

„ISTORIJŲ VAGYS“ (2021)
James Riley

Istoriju vagys 72RGB 1

James Riley Knyga Istorijų vagys(vertėja Vaida Jankūnaitė). Nuobodų Oveno, pagrindinio J. Rilley knygos „Istorijų vagys“ veikėjo,  gyvenimą praskaidrina magiškų nuotykių knygos „Kylis Gnomapėdis ir visa ko pabaiga“ skaitymas. Nuotykiai, milijonai išgalvotų pasaulių ir pašėlusios lenktynės su laiku. Tarsi žiūrėtum fantastiškiausią filmą, kur įvykis veja įvykį! Tikrai bus linksma magiškame knygų veikėjų ir realybės pasaulyje.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„PASAKOS IŠ STEBUKLŲ MIŠKO“ (2021)
Roma Blėkienė

Pasakos is stebuku misko 72RGB

Romos Blėkienės sudaryta „Pasakos iš stebuklų miško“ – pasakų rinktinė, į kurią suguldytos įvairių pasaulio tautų liaudies pasakos. Skaitydami knygos puslapius, sutiksite kalbančius žvėris, rasite užburtų pilių, patirsite nepaprastų nuotykių. O akyli ir ausyli dar ir išmintingų patarimų suras – juk pasakos senolių išminties šaltinis. Knyga gausiai iliustruota, didelis šriftas.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„BERNIUKAS IR MAIŠIUKAS“ (2020)
Danguolė Kandrotienė

Berniukas ir maisiukas 72RGB

Danguolės Kandrotienės parašyta ir Indrės Salaginaitės iliustruota knyga „Berniukas ir maišiukas“ padės mokyti vaikus atsakingai žiūrėti į aplinką, kurioje gyvename. Tai istorija apie smalsų ir išradingą berniuką. Ar žinote, ką galima nuveikti su plastikiniu maišeliu? Sukonstruoti aitvarą, pagaminti akvariumą arba raketą, nešioti smėlį ir dar tiek visko įdomaus! Bet jei plastiko nerūšiuosi ir išmesi, kur pakliūva, pasaulis virs šiukšlynu.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

 

LEIDYKLA „VAGA“ siūlo:

 

„PATS GYVENIMAS“ (2021)
dr. Frankas Tallisas

pats gyvenimas virselis

Leidykla „Vaga” kelia svarbiausius – gyvenimo prasmės – klausimus.
Britų autorius pristato visame pasaulyje garsių psichologijos mokslo šviesuolių – Sigmundo Freudo, Ericho Frommo, Carlo Gustavo Jungo, Alfredo Adlerio ir daugelio kitų – indėlį, siekiant atrasti atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus ir įrodyti, koks neįtikėtinai vertingas ir vis dar nepakankamai įvertintas yra psichoterapijos praktikos poveikis žmonių mąstysenai ir jausenai.Gyvenimo prasmė yra paslaptis, kurios turbūt neįmanoma įminti, tačiau ko apie jos paieškas mus moko iškiliausi psichologijos mokslo autoritetai?

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„MENAS KURTI PRISIMINIMUS“ (2021)
Meik Wiking

menas kurti prisiminimus virselis

Meiko Wikingo knygoje „Menas kurti prisiminimus“ surinkti mokslinių tyrimų duomenys, privatūs dienoraščiai, interviu, pasaulinės apklausos ir bihevioristikos mokslo eksperimentai atskleidžia, kaip gimsta akimirkos, kurios įsirėžia atmintin. Akimirkos, kurios sukuria mus tokius, kokie esame. Sužadindami pojūčius, pasitelkdami pirmųjų kartų galią, pažindami savo jausmus ir emocijas, galime išsaugoti laimingus prisiminimus.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

„MACHIAVELLIS MOTERIMS“ (2021)

Stacey Vanek SmithMachiavellis moterims VIRSELIS

Na, o Stacey Vanek Smith savo knygoje „Machiavellis moterims“ siūlo pasitelkti garsiojo XVI amžiaus filosofo Niccolò Machiavellio aprašytus vadovavimo principus ir Renesanso politikos subtilybes, kurios gali padėti moterims perimti kontrolę į savo rankas bei išlaikyti valdžią karjeroje.
Nors moterys vis dažniau renkasi darbo sritis, kuriose tradiciškai dominavo vyrai, o išsilavinimu ir profesine kompetencija juos dažnai lenkia, dešimtmečius vykstanti moterų kova už lygybę vis dar neketina rimti. Nuo 2000 metų vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas išlieka pastovus ir siekia apie 20 %, įmonių vadovių moterų skaičius mažėja, net tokie pasaulyje garsiai nuskambėję judėjimai kaip ir aiškaus proveržio pasiekti nepadeda.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne

 

LEIDYKLA „AUKSO ŽUVYS“ siūlo:

 

„ŽUDIKO BEŽDŽIONĖ“ (2021)
Jakob Wegelius

Zudiko bezdzione 1 k min

„Žudiko beždžionė“ – viena iš Jakobo Wegeliuso sukurtų serijos apie beždžionę Salę Džouns knygų, užkariavusių tūkstančių vaikų ir suaugusiųjų širdis.
Knygos istoriją pasakoja gorila Salė Džouns, krovininio laivo mašinistė, kurios geriausią draugą, visų vadinamą Šefu, apkaltina įvykdžius žmogžudystę. Salė Džouns pasiryžta žūtbūt nuplauti gėdą nuo jo vardo ir taip įsisuka į nuotykių verpetą, kuris neša ją audringomis vandenyno bangomis, gena Lisabonos skersgatviais, nukelia į indų maharadžos rūmus, pareikalaudamas tiek miklumo ir ištvermės, tiek užsispyrimo ir aštraus proto. 
Tai neapsakomai sumaniai supinta ir gausiai iliustruota detektyvinė istorija apie draugystę ir ištikimybę, su kvapą gniaužiančiais intrigos šuoliais ir posūkiais, sutiktais gerais žmonėmis ir jų dėka įveiktomis sunkiausiomis kliūtimis. 
Skirta 10 + skaitytojams.

Kur įsigyti?

Leidyklos el. knygyne