SKELBIAMAS VILNIAUS KLUBO PREMIJOS KONKURSAS KNYGAI APIE VILNIŲ

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia jau septintąjį Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame bus vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2020-2021 metais. Vilniaus klubo premijos laureatą skelbsime 2022 metų vasario 18 dieną, o apdovanosime 22-ojoje Vilniaus knygų mugėje. Premijos dydis – 1000 Eur. Leidyklai, nurodytu periodu skyrusiai daugiausiai dėmesio knygoms apie Vilnių, tradiciškai bus įteikta padėka. 

Konkursui kviečiame pateikti grožines, memuarinio pobūdžio, edukacines, mokslo ir mokslo populiarinimo srities knygas, albumus, knygas vaikams, išleistas 2020-2021 metais Lietuvoje ir kitose šalyse, kurių tematika – Vilniaus miestas ir miestiečiai. Konkursui gali būti teikiamos tik ankstesniais metais neteiktos knygos.

Premijos tikslai – skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti apie Vilniaus miestą ir garsinti jo vardą bei išrinkti ir apdovanoti Premijos laureatą. Šiuo konkursu siekiama kasmet įvertinti išleistas knygas apie Vilniaus miestą, kurios skatina pažinti Lietuvos sostinę, populiarina Vilniaus miesto istoriją, tradicijas, savitumą ir per knygą, kaip miesto vizitinę kortelę, ugdo vilniečių ir miesto svečių susidomėjimą bei pagarbą Lietuvos sostinei. Konkursui pateiktas knygas atrenka ir vertina Konkurso komisija, kurią sudaro Lietuvos leidėjų asociacijos deleguoti literatai bei kritikai ir Vilniaus klubo atstovai.

Ankstesniais metais Vilniaus klubo premija buvo skirta: 2021 metais – knygos „Gatvių susitikimai“ autorėms Monikai Vaicenavičienei ir Agnei Ulytei, knygą 2020 m. išleido leidykla „Aukso žuvys“; 2020 metais Rasai Antanavičiūtei už knygą „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“, išleido leidykla „Lapas“; 2019 metais Algei Andriulytei už knygą „Ferdynandas Ruszczycas: Civis Vilnensis Sum“ ir Dainiui Junevičiui už jo knygą „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“. Abi knygos išleistos Vilniaus dailės akademijos leidykloje. 2018 metais Vidui Poškui už knygą „Nedingęs Vilnius“, leidykla „Tyto alba“; 2017 metais autorių leidybiniam kolektyvui už knygą „Vilnius 1900–2016. Architektūros gidas“ bei jos vertimus į anglų ir vokiečių kalbas, leidykla „Lapas“; 2016 metais Gražinai Mareckaitei už knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“, R. Paknio leidykla. Už indėlį leidžiant knygas apie Vilnių įvertintos leidyklos „Aukso žuvys“, „Tyto alba“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, leidykla „Odilė“

Paraiškas dalyvauti konkurse priima Lietuvos leidėjų asociacija iki 2022 m. sausio 7 d.. Paraiškas prašome atsiųsti el. paštu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.), o teikiamos knygos 2 egzempliorius atsiųsti arba susitarus atnešti adresu Vokiečių g. 4, Vilnius. Paraiškoje (paraiškos forma laisva) nurodomi šie duomenys: paraiškos teikėjas, kontaktiniai duomenys, knygos autorius (autoriai, sudarytojai), leidėjas, išleidimo metai, literatūros žanras, trumpas knygos aprašymas.