Knyga ir Kava: Ką veikia miesto antropologai?

Neseniai lietuvių kalba pasirodė Jane Jacobs „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“ (leidykla „Lapas“, 2020) ir Jeff Speck „Vaikštomas miestas“, (leidykla „Hubris“, 2021).

 

Žurnalistė, aktyvistė, knygų autorė Jane Jacobs neturėjo formalaus urbanistinio ir architektūrinio išsilavinimo, o Jeff Speck yra miesto planuotojas bei architektas, tačiau jie abu žvelgia į miestą iš panašios perspektyvos ir pirmiausia galvoja apie žmones, kurie jame gyvena. Mes ir patys neretai noriai įsitraukiame į diskusijas apie miesto erdves, apie parkus ir jų pritaikymą, naująją architektūrą. Šįsyk Lietuvos leidėjų asociacija  kartu su parodų erdve „Istorijų namai“ kviečia pasikalbėti ne tik apie šias dvi knygas, bet ir apie miesto antropologus – ką jie veikia, kaip pažįsta ir kuria savo miestą.

Renginio metu filosofijos profesorius Viktoras Bachmetjevas, architektas Martynas Mankus bei miesto antropologė Jekaterina Lavrinec pristatys ir supažindins klausytojus su miesto antropologo profesija.
Renginio metu taip pat bus diskutuojama apie Jane Jacobs „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“ (leidykla „Lapas“, 2020) ir Jeff Speck „Vaikštomas miestas“ (leidykla „Hubris“, 2021) knygose pateiktus požiūrius į miesto erdves.


64288290 2364531680451210 7015775283550617600 n
Diskusijoje dalyvauja: Viktoras Bachmetjevas, Martynas Mankus, Jekaterina Lavrinec

Renginio pradžia 18 valandą Istorijų namų kiemelyje (T. Kosciuškos g. 3). Dalyvavimas nemokamas. Išankstinės registracijos nereikia.

Esant nepalankioms oro sąlygoms renginys persikels į Istorijų namų vidų - edukacinę salę arba kavinę.
 
Daugiau informacijos apie renginį:

Knyga ir kava. Ką veikia miesto antropologai?

Istorijų namų ir Lietuvos leidėjų asociacijos ciklo renginiai, vykstantys kiekvieną vasaros ketvirtadienį kviečia pokalbio svarbiomis temomis ramioje, istorinėje, tačiau gamtos apsuptoje erdvėje. Tai puiki proga trumpam išsijungti mobiliuosius telefonus ir pasimėgauti kultūra, gamta bei gardžiais gėrimais ir visų pamėgtais kepiniais iš „Druska Miltai Vanduo“ kavinukės, įsikūrusios Istorijų namų erdvėje. 
 
 

Laukiame sugrįžtant! 

image