Svarbios moterys mūsų gyvenime: ar pakankamai apie jas parašyta?

Pasižymėkite liepos 15 dieną savo kalendoriuose, nes Lietuvos leidėjų asociacija kartu su parodų erdve „Istorijų namai“ Jus kviečia į  jau 5-ajį „Knyga ir kava“ susitikimą!
Jau šį ketvirtadienį vyksiančio renginio metu kalbėsimės apie įdomias, garsias, veiklias Lietuvos ir pasaulio moteris, o taip pat ir apie jas pasirodžiusias knygas.

Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugiau knygų išleidžiama apie Lietuvai ir pasauliui svarbias moteris – tai knygos įvairaus žanro, skirtos įvairaus amžiaus skaitytojams:
Elenos Gasiulytės ir Miglės Anušauskaitės „Lietuvos vizionierės“ (leidykla „Tyto alba“, 2019);
Viktorijos Aprimaitės ir Viktorijos Urbonaitės „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms.100 istorijų apie Lietuvos moteris“ (leidykla „Dvi tylos“, 2020);
Aurelijos Auškalnytės, Jurgos Juodytės, Akvilės Malukienės „Moterys kūrusios Lietuvą“ (Lygių galimybių plėtros centras, 2020);
Natalijos Arlauskaitės ir Linos Kaminskaitės „Moterys Lietuvos kine“ (leidykla „Lapas“, 2021);

Lietuvos rašytojų sąjungos leidžiamos knygos apie asmenybes:
Aldonos Ruseckaitės „Padai pilni vinių“ (2019), „Žemaitės paslaptis“ (2015);
Julijos Šukys „Epistolofilija. Užrašytas Onos Šimaitės gyvenimas“ (2016);
Aurelijos Arlauskienės „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“ (2020).

Kodėl ši tendencija atsirado tik pastaraisiais metais? Ar jau užlopėme savo nežinojimo spragas? Ar pakankamai parašyta apie daug pasiekusias, svarbias, įdomias, reikšmingas mūsų istorijos moteris?
Liepos 15 dienos pokalbyje pasikalbėkime su tokių knygų kūrėjomis: knygos „Lietuvos vizionierės“ autorę Eleną Gasiulytę ir knygos „Moterys kūrusios Lietuvą“ vieną iš autorių Aureliją Auškalnytę, kalbins menotyrininkė, poetė Laima Kreivytė.

Renginys vyks ketvirtadienį 18 val. Istorijų namų kiemelyje, T.Kosciuškos g. 3. O esant nepalankioms oro sąlygoms renginio vieta persikels į viduje esančią  kavinę arba edukacinę salę. 
 
Dalyvavimas nemokamas. Išankstinės registracijos nereikia.
 
Daugiau informacijos apie renginį:
 
Istorijų namų ir Lietuvos leidėjų asociacijos ciklo renginiai, vykstantys kiekvieną vasaros ketvirtadienį kviečia pokalbio svarbiomis temomis ramioje, istorinėje, tačiau gamtos apsuptoje erdvėje. Tai puiki proga trumpam išsijungti mobiliuosius telefonus ir pasimėgauti kultūra, gamta bei gardžiais gėrimais ir visų pamėgtais kepiniais iš „Druska Miltai Vanduo“ kavinukės, įsikūrusios Istorijų namų erdvėje. 
 

Laukiame sugrįžtant! 

image