Lietuvos Rašytojų Sąjunga skelbia rašytojo Liudo Dovydėno premijos konkursą

dovydenas

Premija skiriama konkurso būdu už geriausią naują lietuvišką romaną, leidyklose išleistą per praėjusius kalendorinius metus.

 

Šia premija pagerbti ir apdovanoti: Romualdas Granauskas už romaną „Rūkas virš slėnių“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2007), Leonardas Gutauskas už romaną „Daiktai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2008), Vytautas Martinkus už romaną „Žemaičio garlėkys“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2009), Valdas Papievis už romaną „Eiti“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2010), Vladas Kalvaitis už romaną „Sustiprinto režimo barakas“ (Kauko laiptai, 2011), Donaldas Kajokas už romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ (Tyto alba, 2012), Grigorijus Kanovičius už romaną „Miestelio romansas“ (Tyto alba, 2013), Kristina Sabaliauskaitė už romanų ciklą „Silva Rerum“ (I-III) (Baltos lankos, 2008-2014), Birutė Jonuškaitė už romaną „Maranta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015), Sigitas Parulskis už romaną „Nutylėtų lelijų miestas“ (Alma littera, 2016) ir Markas Zingeris už romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017).

2019 ir 2020 metais premija nebuvo teikiama.

Romanus Premijai gauti gali siūlyti  leidyklos, menininkų organizacijos, bibliotekos ir patys autoriai iki 2021 m. liepos 19 d. Lietuvos rašytojų sąjungai (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Pateikiami 5 (penki) knygos egzemplioriai ir rekomendacinis raštas (iki 2 psl. kompiuteriu).

Konkurse gali dalyvauti ir nauji romanai, išleisti kūrinių rinktinėje. Jeigu romaną sudaro kelios dalys (trilogija, ciklas ir pan.), romanas vertinamas pasirodžius paskutinei daliai.

Tam pačiam autoriui Premija antrą kartą neskiriama.

Premija gali būti skirta ir po autoriaus mirties.

Laureatui bus įteiktas diplomas ir 5000 (penkių) tūkstančių eurų piniginė premija, kurią kasmet skiria rašytojo sūnus fotomenininkas Jonas Dovydėnas.

Papildoma informacija: Lietuvos rašytojų sąjunga, tel. 8 5 2123919, 860008291, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija